Оформляючи дитячу кімнату, слід ретельно продумати вибір підлогового покриття. Підлога  є основним місцем гри, тому вона повинна витримувати суворі умови експлуатації. До того ж її характеристики впливають на безліч сфер життя дитини, починаючи від розвитку і закінчуючи здоров’ям. Вибір, яку покласти підлогу в дитячій кімнаті, складний, але враховуючи всі нюанси і свої фінансові можливості, зробити його не так вже й складно, тим більше є чимало відповідних варіантів.

Вимоги до підлогового покриття

Дитяча – це особлива кімната в будинку, до вибору обробки якої слід підходити з усією відповідальністю. Особливо це стосується підлогового покриття. Слід враховувати безліч вимог:

 • Підлога повинна витримувати високі динамічні навантаження. Особливо це відноситься до дитячої, призначеної для дошкільнят або дитини молодших класів, які постійно бігають, стрибають, танцюють, щось кидають.
 • Вологостійкість. Ігри з водою, фарбами дуже полюбляють діти, а в силу віку дитина не завжди акуратна. З рідинами підлога в дитячій стикається часто.
 • Зносостійкість. Численні іграшки та ігри призводять до того, що на підлоговому покритті можуть залишитися потертості, відколи, подряпини та інші пошкодження.
 • Стійкість до забруднень, простота догляду. Бруднитися підлога в дитячій буде часто, тому важливо, щоб її легко можна було почистити.
 • Екологічність. Підлогове покриття не повинно накопичувати пил, викликати алергію, містити небезпечні речовини.
 • Поверхня підлоги не повинна бути слизькою, інакше в процесі гри дитина може посковзнутися і отримати травму.
 • Амортизація кроків. Підлогове покриття в дитячій кімнаті має бути не твердим, щоб не перевантажувати ще незміцнілий хребет дитини.

Яку покласти підлогу в дитячій кімнаті
Як бачите вимог чимало, і це тільки належить до технічних характеристик підлогового покриття. Також важливим буде і розфарбування підлоги. Адже діти люблять малювати, а фломастери, ручки, олівці, фарби можуть бути використані не тільки для творчості на папері. Відмити з підлоги часом їх буває складно, тому малюнок бажано підібрати такий, щоб пляма не відразу впадала в очі.

Давайте тепер розглянемо основні існуючі підлогові покриття та їх відповідність жорстким вимогам дитячої кімнати. Ідеального рішення, на жаль, не існує, у кожної підлоги є свої недоліки, тому вибір буде залежати від того, з яким з мінусів ви готові миритися.

Пробка

Пробкова підлога вважається найбільш підходящою для дитячої кімнати. І це не дивно. Ось що потрібно знати про пробку, якщо ви вирішили покласти її в дитячій:

 • Відмінна звукоізоляція. Сусіди знизу навряд чи почують весь той гуркіт, що видає маля.
 • Висока теплоізоляція. Не потрібно додатково застеляти підлогу килимами, пробкова підлога завжди залишається теплою і приємною. Якщо ви вирішили покласти в дитячій теплу підлогу, то від пробки доведеться відмовитися. Таке поєднання неефективно через високу теплоізоляцію пробкового покриття. Теплова енергія практично не буде проходити через нього назовні.
 • Амортизація і еластичність. Пробкове покриття не тільки амортизує кроки, на ньому ще швидко відновлюються сліди від меблів.
 • Екологічно чистий матеріал.
 • Вологостійкість, але ця якість відноситься тільки до пробкового покриття, що клеїться. Плаваюча пробкова підлога або пробковий паркет (ламінат) краще зайвий раз не мочити і не класти в приміщенні з високою вологістю, так як він може розбухнути, деформуватися.
 • Зносостійкість. Служить досить довго, але з часом в місцях інтенсивного руху може стиратися захисний шар. Його легко відновити, знявши старий лак і покривши підлогу новим.
 • Висока ціна. Якісна пробкова підлога не всім по кишені. Купити бажано якісну пробку, так як дешеві варіанти прослужать недовго і є лише підробкою, не володіючи і частиною характеристик оригіналу.

У пробкового покриття, як бачите, немає серйозних недоліків. Це ідеальне рішення для дитячої, тому якщо дозволяють кошти, зупиніть свій вибір на ньому.
пол в детской комнате

Лінолеум

Універсальне покриття для підлоги. Це відмінний вибір, який має масу плюсів. З переваг лінолеуму варто виділити:

 • Антистатичність. Не притягує пил.
 • Пожаростійкість.
 • Стійкість до агресивних середовищ і побутової хімії.
 • Зносостійкість.
 • Простота в догляді.
 • М’яке покриття.
 • Порівняно дешеве підлогове покриття.

Але не кожен лінолеум підійде для дитячої кімнати.

Прийнято вважати, що лінолеум є бюджетним покриттям підлоги. Насправді це правильно лише частково. Дійсно, найчастіше в продажу зустрічається відносно дешевий лінолеум, але його використовувати в дитячій небажано. Такі матеріали виконуються нерідко з небезпечних для здоров’я компонентів і призначені для нежитлових приміщень.

У дитячу слід класти натуральний лінолеум або виконаний з екологічно чистих елементів. Покриття вибирається з шорсткою або рельєфною поверхнею, щоб знизити ризик травм. Захисний шар повинен бути достатньо товстим (не менше 0,25 мм), щоб витримати навантаження дитячої.

Ковролін

Спірне рішення для дитячої. Переваги ковроліну – це і його недоліки.

Це досить м’яке покриття підлоги, добре утримує тепло. На такій підлозі дитині буде комфортно повзати, грати, менше ризику посковзнутися і отримати травму.

З іншого боку ковролін збирає пил, що може викликати розвиток алергії у малюка. Щоб цього уникнути, доведеться його часто чистити, використовуючи спеціальні засоби. Також з килимових покриттів важко вивести плями.

Якщо ж ви вирішили покласти в дитячій ковролін, то вибирайте натуральні тканини з щільним і коротким ворсом і брудовідштовхуючим просоченням. В цьому випадку покриття буде менше вбирати бруду і пилу, зменшується ризик алергії і полегшується процес чищення. Плетіння повинно бути досить щільним, щоб дитина не могла видерти окремі ворсинки і проковтнути.

А краще зупинити вибір на килимовій підлоговій плитці, що дозволить не мучитися з виведенням чергової плями, а просто замінити пошкоджену ділянку.
ковролин в детскую комнату

Ламінат

Це підлогове покриття використовується часто в дитячих кімнатах. Давайте розберемося, чому воно таке привабливе, і на які особливості ламінату варто звернути увагу при виборі.

 • Міцність. Існує кілька класів міцності ламінату в залежності від місця експлуатації. Для житлових приміщень підходять клас 22 і 23. Оптимальне рішення – 22-ий клас, але якщо ви хочете, щоб підлогове покриття послужило довше, особливо якщо в дитячій проживає відразу декілька діточок, які люблять активні ігри, то краще купити більш міцний ламінат класу 23. Правда, і коштувати він буде на порядок дорожче.
 • Водостійкість. Ламінати мають спеціальний верхній шар, що захищає від впливу вологи. Однак вода може просочитися через щілини в місцях стику і привести до деформації підлоги. Якщо ваші діти люблять гри з водою, то можна взяти або спеціальний ламінат для вологого середовища, або заощадити і просто обробити стики водовідштовхувальним клеєм.
 • Пол з ламінатом досить галасливий, будь-який стрибок дитини буде чітко чути на нижньому поверсі. Щоб цього уникнути, потрібно укладати ламінат тільки на рівну підлогу і додатково подбати про звукоізоляційні підкладки. А це додаткові витрати.
 • Можливість заміни пошкодженої ділянки підлоги. Розрізняють клейовий і замковий тип кріплення ламінату. У дитячу краще вибрати замковий варіант. В цьому випадку пошкоджені дошки можна буде легко замінити без необхідності міняти всю підлогу.
 • «Холодне» і тверде покриття. Дитині буде некомфортно грати на такій підлозі.
 • Сумісність з теплою підлогою. Існує спеціальний ламінат (має відповідне маркування), який можна укладати поверх теплої підлоги. Решта варіантів ламінату, як і в випадку з пробкою, зроблять підігрів неефективним на увазі хороших теплоізоляційних властивості.

Існує думка, що ламінат виділяє меламінові, акрилові, формальдегідні смоли. Це відноситься тільки до дешевих підробок. Обов’язково при покупці підлогового покриття вимагайте сертифікат якості.

Ламінат – прийнятне підлогове покриття для дитячої кімнати, але слід уважно підійти до його вибору і врахувати такі особливості, як необхідність додаткової звукоізоляції та утеплення, наприклад, килимом.
ламинат в детской

Паркет і паркетна дошка

Таке підлогове покриття дуже вибагливе і складне в догляді. Воно підходить тільки для спокійних, акуратних дітей, які не грають в активні ігри в дитячій. Також підійде для кімнати підлітка.

Купівля паркету має чимало переваг. Це екологічно чистий, гіпоалергенний і статичний матеріал. Він не притягає пил, поглинає звуки і добре зберігає тепло. Але з огляду на перераховані вище вимоги до підлоги в дитячій, у паркету більше недоліків, ніж переваг:

 • Паркет має натуральну основу, яка схильна до пошкоджень, подряпин, вм’ятин. Звичайно, поверхню можна відновити спеціальними засобами, але в умовах дитячої це доведеться робити дуже часто.
 • Вивести плями з такого підлогового покриття завдання досить складне, тому доведеться змиритися, що через півроку-рік підлогу буде оздоблене незмивною фарбою, фломастерами та іншими поривами дитячої творчості.
 • Погано переносить підвищену вологість і перепади температур. Залитий дитиною паркет швидко набубнявіє і деформується.
 • І головний мінус – висока ціна. З огляду на ризики швидкого пошкодження підлоги і практично неможливості відновлення її зовнішнього вигляду, такі витрати будуть недоцільні.

Яку покласти підлогу в дитячій кімнаті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.