Облаштовуючи дитячу кімнату, почати необхідно з вибору її колірного оформлення. Це найбільш важливий момент, який в значній мірі впливає на розвиток дитини. Якщо в кімнаті підлітка можна звернутися до його смакових уподобань, то у випадку з малюком доведеться орієнтуватися на рекомендації дитячих психологів. Кожен колір в інтер’єрі дитячої кімнати впливає по-різному на дітей, одні збуджують, інші розслаблюють, треті стимулюють мозкову діяльність. Давайте розберемося, який колір вибрати для дитячої кімнати докладно.

У виборі кольору можна звернутися до двох найпоширеніших методів. Один заснований на темперамент дитини, другий – на психологічний вплив кольорів. Обидва вони взаємопов’язані і дозволяють підібрати ідеальне поєднання кольорів конкретно для вашого малюка.

Оскільки облаштовуючи кімнату новонародженого, ви ще не знаєте, який у нього буде темперамент, то вибирайте кольори в залежності від їх впливу на психіку і розвиток немовляти. Згодом ви зможете додати інші фарби аксесуарами та іграшками вже на підставі його характеру.
Який колір вибрати для дитячої кімнати

Психологія кольору

Кожен колір має свої позитивні і негативні властивості.

Червоний – це енергія. Він бадьорить, але в помірних кількостях. У дитячій його бажано використовувати у вигляді окремих декоративних елементів, але ніяк не вибирати в якості основного фону. Червоний колір діє збудливо. Ще несформована нервова система не може впоратися з такою кількістю енергії, що виливається у вигляді агресії, поганого сну, головних болів. У вигляді окремих вкраплень червоний допоможе розбуркати мляву дитину, але в дитячій активного малюка краще від нього відмовитися.

Помаранчевий – колір радості і тепла. Він, як і червоний, підвищує активність, але менш агресивно впливає на дитячу психіку. У будь-якому випадку його використовувати краще у вигляді вкраплень, наприклад, картина з апельсинами на стіні або подушки з помаранчевим малюнком. Психологи відзначають, що помаранчевий в дитячій дає дитині відчуття впевненості, він відчуває себе більш комфортно і затишно. Також цей колір підвищує апетит, що порадує мам.

Жовтий – кращий колір для дитячої кімнати. Ще його називають кольором геніїв, так як жовтий стимулює розумовий розвиток дитини, допомагає легше засвоювати нові знання, покращує гостроту зору. В цей колір можна забарвити стіни кімнати або використовувати його в меблюванні, але вибрати треба щось одне. Достаток жовтого може перезбудити малюка, тому він протипоказаний дітям з підвищеною збудливістю, посилюючи роботу мозку можна лише посилити проблему.

Зелений – спокій. Використання зелених відтінків допоможе заспокоїтися. Цей колір покращує зір, нормалізує тиск, стабілізує дихання. Це відповідний колір для дитячої школяра, бо дає змогу сконцентрувати увагу, підвищити посидючість. Не обов’язково робити всю кімнату в зеленому кольорі, досить пофарбувати в нього стіни в зоні робочого столу або використовувати настільну лампу з зеленим абажуром. Якщо ж у вас дитина і так спокійна і терпляча, то зелені відтінки необхідно використовувати в міру, так як надмірне розслаблення лише призведе до сонливості і слабкості, що негативно позначиться на домашніх заняттях.
цвет в интерьере детской комнаты

Синій колір має неоднозначний вплив. Він розслабляє мускулатуру і знімає нервову напругу, що позитивно впливає на якість сну. З цієї причини синім кольором добре декорувати зону сну. Але повністю стіни фарбувати в цей колір або використовувати його з надлишком в дитячій не рекомендується, так як він пригнічує настрій, дитині складніше концентруватися на грі або заняттях. Використовуйте синій окремими вкрапленнями, наприклад, візерунок на постільній білизні, сині метелики, хмари, дельфіни на стінах або стелі.

Блакитний – колір мрій і безпечності. Блакитний створює в дитячій легку атмосферу, допомагає розслабитися і подолати стрес. У такій кімнаті добре літати в хмарах, але ніяк не зосередиться. В результаті дитина буде швидше втомлюватися під час ігор і занять, відволікатися, що може негативно позначитися на розвитку. Дитяча в блакитному кольорі може бути виконана, але в поєднанні з контрастними відтінками білого, зеленого, оранжевого. Якщо ви збираєтеся зонувати дитячу за кольором, то блакитний виберіть для зони відпочинку.
Какой цвет выбрать для детской комнаты

Рожевий колір має схожу вплив на психіку, як і блакитний. Він відмінно допомагає впоратися зі стресом і заспокоїти нервову систему. Світлі відтінки рожевого роблять дитину спокійною і розважливою. А ось концентрований рожевий і його достаток в дитячій має негативний вплив: виявляється надмірна легковажність.

Фіолетовий – колір фантазій. Переважно такий колір подобається підліткам, оскільки сприяє мисленню, допомагає фантазувати. Його вибирають ранимі і чутливі діти, люблячі самотність. Для малюків його використовувати в дитячій бажано в невеликих кількостях.

Білий колір стін в дитячій – ще одне відмінне рішення. Це нейтральний колір, який не має психічного впливу на дитину, і в той же час дозволяє привести в гармонію інші кольори, знижуючи їх негативний вплив. Це відкриває масу можливостей для творчого підходу. Білим кольором можна обробити стіни, стелю, обставити кімнату білими меблями. В якості яскравих прикрас використовувати іграшки, килимки, штори, різнокольорові малюнки, аплікації, в тому числі і зроблені самою дитиною. В результаті створюється ідеальне поєднання кольорів в дитячій кімнаті.
белые стены в детской

Сірий – колір стабільності. На перший погляд може здатися, що цей колір малопридатний для дитячої, адже тут ми звикли бачити яскраві відтінки. Але сірий має позитивний вплив на багатьох дітей. Він створює атмосферу спокою і захищеності, що дуже корисно збуджуваним дітям, з розсіяною увагою. Як і у випадку з білим, цей колір буде мати гарний вигляд в оздобленні стін, стелі, меблів.

Темперамент і колір

Якщо ваш малюк вже досить «дорослий», щоб ви могли визначити його темперамент, то важливо врахувати цей момент, щоб правильно визначитися, який колір вибрати для дитячої кімнати. Там, де одна дитина буде відчувати себе незатишно, інша зможе розслабитися або поліпшити свій настрій. Розділяють чотири типи темпераменту:

  • Меланхоліки. Такі діти багато переживають, гостро реагують на різні події, легко збуджуються. Для обробки дитячої такої дитини використовуються нейтральні кольори – білий, сірий, пастельні відтінки жовтого і коричневого. Обов’язково в кімнаті розставляються яскраві елементи для підняття активності малюка-меланхоліка.
  • Флегматики. Такі діти спокійні, розважливі, повільні, малоемоціональни. Щоб розбудити дитину-флегматика, але не сильно агресивно, дитяча оформляється приглушеним синім або зеленим в поєднанні з відтінками помаранчевого і червоного.
  • Сангвініки. Рухливі і живі діти, з яскравими емоціями і мінімумом переживань. Такій дитині підійдуть неяскраві відтінки фіолетового, рожевий, блакитний.
  • Холерики. Емоційно неврівноважені діти, вони різко реагують на те, що відбувається емоційними спалахами, що швидко стомлює дитину. Заспокоїти і розслабити малюка допоможуть зелений і блакитний колір.

детская в зеленом цвете

Наостанок

Також виділяють кольори за віком дитини. Не обов’язково в цьому випадку кожен раз робити ремонт в дитячій, досить міняти аксесуари, що і так буде відбуватися природним чином в міру дорослішання малюка і зміни його смаків.

Так дітям в 6-7 років подобаються червоні та рожеві відтінки, в 8-9 років – помаранчевий і жовтий, в 10-15 років – смаки переходять поступово від зеленого до синього, а до 17-ти краще стає фіолетовий.

Який колір вибрати для дитячої кімнати