Коли виникає бажання зробити свіжий і сучасний ремонт, то хочеться дотримати всі приписи і при цьому не залишити без уваги навіть, здавалося б, незначні дрібниці. Все повинно бути зроблено не тільки на вищому рівні, а й обов’язково зі смаком. Як тільки ремонт дійде до стадії установки натяжних стель, господарі житла починають замислюватися про важливість світильників, які в них монтуються. Розглянемо, як вибрати світильники для натяжних стель.

Особливості організації освітлення в кімнаті з натяжною стелею

Для організації освітлення натяжної стелі потрібно керуватися тими ж правилами, що і при інших варіаціях монтажу освітлювальних приладів. Розміщувати світильники для натяжних стель потрібно так, щоб освітлення було рівномірно розподілено по всій кімнаті. Це створить додаткові умови комфорту і не буде травмувати очі.

Як вибрати світильники для натяжних стель

Часто вдаються до комбінованих схем, наприклад, поєднують центральний світильник з кількома парами точкових. Замість точкових світлодіодних ламп часто використовують світлодіодні стрічки, але вони, на жаль, можуть вписатися не у всякий інтер’єр.

Потрібно стежити за тим, щоб при включенні повного освітлення в кімнаті були відсутні темні кути, та й занадто яскравого, інтенсивного світла бути не повинно.

Дуже важливо, щоб падаючі промені світла не спотворювали саме сприйняття житла і не викривлювали навколишнє оточення.

Світло, що виходить від стелі, повинно бути функціональним, а це значить, що в різних житлових зонах його інтенсивність повинна змінюватися: від м’якого і заспокійливого до яскравого і рівного. Але всі ці параметри можна дотримати тільки за однієї умови – монтажем натяжної стелі і освітлення займаються професіонали.

світильники для натяжних стель

 Які світильники можна кріпити на натяжну стелю

Сучасний ринок освітлювальних приладів може запропонувати два основних типи світильника, які підійдуть для натяжних стель: зовнішні освітлювальні прилади і внутрішні.

У деяких інтер’єрних рішеннях можна використовувати накладні світильники. Вони зарекомендували себе з кращого боку і набули широкої популярності. Їх зручність укладено в тому, що плафон і лампа розташовані досить близько до поверхні натяжної стельової конструкції, а значить, вони не обмежуються термокільцем. Немає потреби в огорожі світлового джерела від самої стелі за допомогою декоративних елементів або спеціального плафона.

Існує і третій тип світильників – надтонкі. Їх використовують для підсвічування предметів меблювання, дерев’яних панелей та інших декоративних рішень. Ці освітлювальні елементи дозволяють істотно економити місце між перекриттями і стелею. Для них купуються і світлодіодні, і енергозберігаючі лампи, що дає можливість економії енергії до п’ятнадцяти разів. Таке джерело світла не може пропалити стелі, а це є важливою перевагою при виборі.

освещение в стиле хай тек

Ринок освітлювальних приладів пропонує широкий асортимент, змушуючи споживача робити усвідомлений і зважений вибір. Можна встановити будь-яке освітлювальне джерело, навіть вбудоване. Найчастіше застосовуються світлодіодні світильники для натяжної стелі, так як саме вони є зразком довговічності.

Головні вимоги до таких джерел світла: нешкідливість для зору, пожежна і електрична безпека, зручність інсталяції та надійність. Якщо виникає потреба встановити світильники для натяжної стелі з підсвічуванням, то можна вдатися до їх точковим варіацій. Такий підхід не такий простий, як здається на перший погляд – точкове освітлення надає житлу затишність і своєрідну атмосферність.

Вимоги до джерел світла в умовах натяжної стелі

Часто в момент придбання ламп для світильників люди роблять кілька типових помилок. Тому існує список певних критеріїв, на які слід звертати увагу при здійсненні вибору:

  • При покупці в першу чергу звертають увагу на освітлювальні прилади зі світлодіодними лампами. Вони називаються – LED-лампи. Їхнє світло більш розсіяне, тому немає абсолютно ніякої небезпеки для очей і занадто яскравих світлових плям. До того ж вони пом’якшують і візуально покращують обстановку. Але це тільки мала частка їх незаперечних переваг. Корпуси світильників з такими джерелами світла досить ізольовані і часто виготовляються з матеріалів, що практично не проводять тепло. Відомі дизайнери пророкують світлодіодному поколінню ламп велике технологічне майбутнє.
  • Якщо вибір зупинений на приладах з галогеновими лампами, то його доведеться додатково ізолювати спеціальними прокладками. У цьому відмінність галогенових ламп від світлодіодних – вони сильно нагрівають корпус світильника, а значить, тепло впливає і на поверхню натяжної стельової конструкції. До чого це призводить? Рано чи пізно стеля навколо світильника почне плавитися.

Щоб уникнути перегріву натяжної стелі, прилади з галогенними лампами ізолюють термостійкими прокладками.

потолочные светильники для подвесных потолков

Вимоги до джерел світла, які встановлені на натяжній стелі:

  • Якщо лампа галогенова, то в комплекті до світильника обов’язково повинна йти ізоляційна прокладка.
  • Потрібно звернути увагу, чи є у світильника захисні бортики. Вони дуже важливі в тому випадку, якщо є термокільце посилення, що служить для зміцнення світлового обладнання в спеціально відведеному для нього місці.
  • Світильники без бортиків можуть бути встановлені тільки в комплекті зі світлодіодними лампами.
  • Потрібно вибирати енергозберігаючі лампи, тоді ремонт дозволить заощадити багато електроенергії.
  • Енергозберігаючі лампи повинні економити і електроенергію, і місце, завдяки своїй маленькій товщині. Це допомагає закріпити стельові пластини якомога ближче до перекриттів.
  • Джерело світла ніколи не повинне підігрівати стельовий матеріал вище позначки в 60С.
  • Важлива і потужність – для натяжних стель не використовують вироби більше 50 Ватт. Це обумовлено тим, що нагрівальний елемент не призведе до деформації термокільця і не зашкодить стельовому полотно.

светильники для натяжных потолков

Поради

Як і в кожному будівельно-ремонтному сегменті, в освітлювальної сфері теж існують певні правила і власні законодавці моди. Експертна оцінка дозволяє віднести їх до брендів, що дає гарантію якості і впевненість у надійності. На вітчизняному ринку світловий продукції покупцеві рекомендують звернути увагу на світильники, чий термін служби, вимірюваний в годинах, становить не менше 10000 годин. Вони високоякісні, а асортимент продукції настільки широкий, що підходить під будь-який тип натяжних стельових конструкцій. Потрібно знати, що у галогенової лампи термін експлуатації трохи нижче.

Вибирати потрібно ті прилади, які дають розсіяний промінь, відповідність по освітленості становить 40-42 Ватт. Вартість хорошої лампи не може бути нижче 200 рублів, а ціна всього освітлювального комплексу варіюється в залежності від його ергономічності, якості і фірми виробника.

Людина, яка збирається встановити в своєму будинку натяжну стелю, не завжди може самостійно створити ідеальні умови освітленості. Тому, при будь-якому виборі освітлювальних приладів, монтажем повинні займатися виключно професіонали. Втім, на вартості обладнання теж не можна економити – низька якість не дає гарантії надійності і безпеки.

Як вибрати світильники для натяжних стель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.