Світильники для більярдного столу відносяться до особливого різновиду освітлювальних приладів, оскільки їхнє призначення більш точково, ніж стандартних підвісних світильників. В даному випадку освітлення сконцентровано виключно на виділення окремої ділянки – столу, а не всього приміщення.

Отже, і умови для останніх відрізняються від стандартних ламп для віталень або дитячих кімнат. Найбільш близькими по стилістиці до більярдних світильників є джерела світла, що застосовуються в інтер’єрі ресторанів, барів, чаркових. Подібні конструкції використовуються в цілях отримання затишної атмосфери епохи модерну 30-40х рр.
світильники для більярдного столу

Правда для більярду стилістика явно знаходиться не на першому або другому місці. В першу чергу гра передбачає певні критерії щодо висвітлення, вироблені за десятки років практичних випробувань. Таким чином, варто звернутися до обов’язкових вимог, що пред’являються для забезпечення комфорту при грі в більярд, як на те вимагає спортивна дисципліна.

Методика організації освітлення над більярдним столом

Освітлення – це дійсно важливий ігровий фактор. Звичайно, не варто забувати про атмосферної складової – традиційному напівтемряві і розсіяному над ігровим столом світловому потоком. Щоб уникнути тіней від куль, гравців і їх київ світильники розміщуються над столом незалежно від способу кріплення до стелі або балці.

Головна умова – дотримання простору: відстань лампи від столу як мінімум 0,8 м, якщо ж гравці досить високого зросту, то відстань можна збільшити до 1 м.

Конструкція світильників повинна визначатися загальним стилем кімнати. Також більшість може не зорієнтуватися, але світильники спочатку розташовуються на вищевказаної висоті строго посередині в довжину більярдного столу.

Дані умови дозволять отримати максимально чітке окреслення всіх об’єктів на столі, дозволять вимальовуватися природним тіням, і все це без світлового перекосу, затемнення або заломлення.
светильники для бильярда

Які світильники вибирають для освітлення більярдного столу

Варто відзначити, що висота від кромки (0,8м-1м) дощенту ігрового столу обрана виходячи з потужності електроламп. Дана схема відповідає використанню приладів в 100Вт потужності, що дозволить досягати світлового освітлення всієї ігрової поверхні в 300лк мінімум. Коли мова йде про розташування конструкції вище 1м над полем в даній схемі скорочується видимість поля, що, відповідно, створює дискомфорт і для самих гравців. Адже при ударі освітлення буде потрапляти в очі.

Якщо мова йде про освітленість нижче 0,8 м, то це також негативно позначиться грі – поява відблисків буде заважати. Крім того, ймовірно, що зони луз по кутах залишаться неосвітленим, і існує можливість торкання спортсменом головою або києм крайніх плафонів.

Отже, дотримання правил установки освітлювального обладнання зробить гру максимально комфортною.

Основні правила вибору світильників

Оптимальне освітлення столу забезпечується освітленням в 300-500лк. Вибираючи аксесуара необхідно дотримуватися певних критеріїв.

В першу чергу рекомендується матовий варіант ламп в 100вт або світлодіодних по 20вт, що дозволяють отримати рівний світло.
Светильники для бильярдного стола

Кращим матеріалом для виготовлення світильника є сталь або латунь.

Фортеця каркаса дозволить захистити лампочки від потенційних ушкоджень, тим більше, що ситуацій з відскоком м’яча або випадковими влученнями кия чимало.

Традиційний колір вважається зелений за рахунок його гармонірованія зі столом, але можливі й інші варіанти.

Класичним варіантом є конусоподібний плафон, що дозволяє забезпечити захист і розсіяти світловий пучок. Можливі й нестандартні форми краплі або кола.

Щодо стилістичного рішення, або точніше матеріалу світильників, то це дерево, пластик, тканину і метал. Форма плафонів буде диктуватися сукупним дизайном більярдної. Особливою популярністю користуються особливі плафони, виконані з металу і декоровані під срібло або ж під бронзу. І нікуди не подітися від класики – зелений завжди в моді!

Найбільша інтенсивність повинна бути зосереджена безпосередньо над столом. Бічне світло, як правило, менш інтенсивний в цілях нівелювання тіней поблизу куль, а також для підсвічування крайніх луз. Дані технічні умови дозволять грі придбати точність. Ці параметри дозволяють порівнювати освітленість більярдної з робочим кабінетом.

Одиницями виміру освітленості є люкси, і ідеальним значенням для більярдного столу є 300-500лк. Наприклад, під час телевізійної трансляції матчу з більярду інтенсивність освітлення доводять до 1000лк, використовуючи більш потужні світильники.

Розрахунок кількості світильників над столом

Для вибору і покупки світильника потрібно грамотно зіставити його з розмірами самого столу. З аматорськими столами прекрасно впораються 2-3 плафона. Стандартні розміри столів (9-10футов) висвітлюються 3-4 лампами, а професійні вже 5-6 плафонами.

Кількість плафонів варіюється виходячи з розміру більярдного столу:

  • 2-3 плафона на 7-8-футовий
  • 6-7 штук на 20 футовий.

освещение бильярдной

Правила розміщення світильників над столом

Найважливіші критерії, щоб поверхня була висвітлена повністю, включаючи крайні лузи.

Варто окрему увагу приділити тому, що ринком пропонуються підвісні або класичні варіанти світильників. Відмітною конструктивною ознакою даних виробів є основа з штанги або рами, що висить над столом. Це дозволяє розподілити весь світловий масив рівномірно по всій площі стола. Крім того, дана різновид світильників, володіючи “спартанським” дизайном, чудово вписується в будь-яку атмосферу більярдної кімнати, адже класика, як відомо, не старіє.

Абсолютною протилежністю є ексклюзивний варіант світильників. Дана конструкція має оригінальне виконання, скажімо, мідна або латунна штанга, а то і ковані елементи декору, дорога тканина на плафонах або дизайнерський корпус в модерн або хай-тек стилі. Лампи такого типу виготовляються, як правило, на замовлення, тим самим підкреслюючи важливість більярдного столу для його власника. Однак не можна не помітити, що з їх наявністю інтер’єр набуває певну частку вишуканості, лаконічності і завершеності дизайну.

Бажаючим досягти певних умінь в даному виді спорту або просто скрасити власні вечора за партією в більярд варто заздалегідь довідатися про правила установки освітлення, так як це, перш за все, позначиться на результативності гри, а також на здоров’я самих гравців. Це лише підкреслює, що освітлення відіграє особливу роль в грі, а знаходження балансу мало не базовий принцип: не дуже яскраве, щоб уникнути тіней і отбліков, і не надто тьмяне, (тобто яскраве, але в міру).

Дійсно якісне освітлення дозволять отримати лише спеціальні світильники, призначення яких виключно для більярдних столів. Саме дані прилади дозволять впоратися з придушенням тіней і відблисків, відтворять приємне і м’яке освітлення. Це дозволить гравцям сконцентруватися на власній грі і досягти максимальних результатів.

Висновки

Таким чином, щоб узагальнити технічні вимоги до висвітлення більярдних столів варто пам’ятати, що левова частка вимог, щодо освітлювальних приладів, зафіксована в документах Міжнародного комітету з піраміди, а також Європейського комітету. Саме там прописані генеральні пункти щодо висвітлення, а саме:

  • світлосила (від 300люкс);
  • висота над поверхнею столу (80-100см);
  • матеріал (плафон – сталь і латунь, патрон – міцна кераміка);
  • кількість (7футов – 2-3шт плафона; 9-10футов – 3-4шт; 12футов – 6 шт).

Як вибрати світильники для більярдного столу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.