Реалії життя такі, що часто вітальня одночасно грає роль і спальні. Така ситуація характерна для однокімнатної квартири, або якщо з’явився новий член родини, а нової кімнати, зі зрозумілих причин, не додалося. В результаті виникає необхідність поєднати вітальню зі спальнею. Реалізувати це можна кількома способами. Як це зробити найкращим чином, і який варіант краще, ми і розглянемо зараз.

Рішення 1. Спальня всередині вітальні

Варіант облаштування спальні всередині вітальні можливий тільки при наявності великої, просторої кімнати. В іншому випадку втрачається багато корисного простору, та й можуть з’явитися деякі складності з природним освітленням. Якщо ваші умови дозволяють виділити частину місця під міні-кімнату, то можна починати розбиратися, як зробити спальню в вітальні. Адже в цьому випадку ви фактично отримуєте дві окремі кімнати. Спальня буде затишно прихована за стінами і перегородками, і ніякий сторонній погляд не завадить вам усамітнитися.

Виберіть у вітальні кут під «спальню». Він повинен бути за розміром таким, щоб вміщати ваше двоспальне ліжко. Також можна відокремити ще частину місця під комод або для підходу до ліжка збоку, але це не обов’язково.

Тепер приступимо до зведення стін: їх буде дві. Як перегородки можуть виступати:

 • шафа-купе;
 • глухі стаціонарні перегородки;
 • пересувні перегородки, розсувні перегородки;
 • щільна текстильна завіса.

Вибрати оптимальний варіант найкраще вже на місці, перебираючи варіанти і матеріали для їх виготовлення. Якщо стіни в квартирі і так обшиті гіпсокартоном або є підвісна стеля, то стаціонарна перегородка буде якраз доречна.
Гипсокартонная перегородка между спальней и гастиной

Мобільні пересувні перегородки виготовляються практично з будь-якого будівельного матеріалу, включаючи такі як ПВХ, декороване оргскло або дерев’яні ламелі. Зонування вітальні та спальні перегородкою не забирає практично корисного простору, додаючи ще дві поверхні для декору і розміщення навісних меблів.

Ще один варіант – це розсувні перегородки. Унікальне рішення запозичене у східних культур. Роздільником між частинами кімнати стають величезні дверцята, на всю ширину кімнати, що складаються з декількох стулок, що ковзають по напрямних.
Мобильная перегородка

Шафа-купе дозволить поєднати корисне з ще більш корисним. Адже навіщо витрачати простір під стінами обох кімнат, якщо краще виділити під інші більш привабливі речі, а шафа купе не тільки розділить простір кімнати, але і дозволить згрупувати речі в одному місці. Дверцята можуть виходити як на одну сторону, так і на обидві. Тут вже слід орієнтуватися на спосіб розподілу речей, які будуть співвідноситися з вітальнею або спальнею. Одна з ніш шафи купе у вигляді перегородки може бути прохідною, формуючи дверний отвір. Ідеальний варіант повністю приховати наявність спальні.

Щільна текстильна завіса добре підходить в разі, якщо меблювання спальні швидко може трансформуватися в придатну для вітальні обстановку. У цьому допоможуть різноманітні меблі-трансформери.

Рішення 2. Умовне зонування

При відсутності достатнього простору від масивних перегородок краще відмовитися. Замість цього можна використовувати зонування шляхом штор, тканин, стелажів, меблів з прорізами і без суцільних закритих ніш. Це рішення передбачає поєднання вітальні і спальні досить відкритим. Врахуйте це, якщо вам необхідно особистий простір для усамітнення під улюбленою ковдрою.

Для поділу зон просто розбийте спочатку кімнату на дві частини, і ті меблі, які відносяться до спальні, ставити в спальній зоні, а меблі вітальні тільки в зоні вітальні, і ні в якому разі не порушуйте цей простір.

Далі підбирається варіант виконання перегородки. Підійдуть:

 • різні варіанти відкритих стелажів;
 • декоративні панелі ротанга або бамбука;
 • щити вагонки;
 • полімерні декоративні панелі,
 • перфоровані металеві листи.

У будь-якому випадку основне завдання в повному обсязі ізолювати простір двох кімнат, а розділити візуально одне приміщення на дві зони з використанням досить матеріальної декоративної перегородки.
Как совместить гостиную со спальней

Останні два варіанти з використання готових перфорованих панелей з полімерів або металу багато в чому є інструментом дизайнера. На їх площині легко помістити будь-який тип декору, аж до живих квітів, притому з можливістю вільної перетасовки і зміни топології кожного елемента за власним бажанням і настроєм. Підхід, при якому реалізується змінюваний інтер’єр суміщеної спальні вітальні.

Одним їх варіантів виконання є арки. Ідеально впишуться і найпростіше реалізуються вони по існуючій підвісній стелі або обшитим гіпсокартоном стінам. Примітно, що наявність арки ніяк не вплине на заповнення корисного простору кімнат, зате відчутно додадасть до візуального розділення.

Рішення 3. Зонування по підлозі, стінах, стелі

Цей варіант може бути доповненням попереднього або відокремленим рішенням, як розділити зону спальні і вітальні по підлозі та стінам, створюючи умовні межі. Це різні кольори, матеріал або зовнішній вигляд обробки. Однак таке зонування дещо складне, так як потрібно грамотно підібрати колір матеріалів, щоб загальний інтер’єр кімнати спальня-вітальня був в одній колірній гамі. Також обидві зони повинні поєднуватися за стилем підібраних меблів.

Зонирование комнаты

Крім цього розділити вітальню і спальню можна за допомогою установки того ж ліжка на подіум або виконанням рельєфної  стелі. Досить вивести кордон подіуму за межі ліжка і виконати в явно граничному виконанні, припустимо, організувати плінтус або невеликий підйом по периметру з наявністю полки, відстані між краєм подіуму і ліжком не менше 15 см.

Візуальне зонування кімнати – дуже великий і різноплановий напрямок в дизайні інтер’єру. Фактично в будь-якому стилі є варіації на тему візуального розділення приміщення, зонування шляхом комбінації поєднуваних але контрастних типів обробки, забарвлень і т.п.

Рішення 4. Підйомні, відкидні ліжка

Щоб зовсім не морочитися суміщенням кімнат, можна скористатися різними варіаціями в плані вибору меблів. Ідеальний варіант – меблі трансформер, особливо для малогабаритної квартири.

 • відкидні ліжка;
 • суміщення дивана з ліжком;
 • ліжко і шафа;
 • розкладні дивани і крісла;
 • меблі-конструктор.

Варіантів виконання величезне різноманіття, і всіх не перелічити. Сучасні меблі і широкий набір фурнітури здатні комбінувати кілька приміщень в одному просто надаючи під кожен конкретний випадок окремий набір інструментів і елементів меблювання.
Совместить гостиную со спальней

Підйомне ліжко може трансформуватися в вузьку настінну книжкову шафу або ховатися в нішу не даючи про себе знати до тих пір поки не буде потрібно переобладнати кімнату в спальню. Розкладні дивани і крісла і так вже відомі широкому колу користувачів.

Розкладні столи транформери здатні вміщати в невеликому журнальному столику хоч обідній стіл зі стільцями, хоч зручний робочий стіл. Все це дозволяє вирішити проблему з нестачею місця в квартирі, іноді ефективніше і куди ефектніше будь-яких інших способів.

Як поєднати вітальню зі спальнею і не втратити в комфорті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.