Вітальня в інтер’єрі лофт поєднує в собі завдання всіх функціональних зон квартири. Це і місце для відпочинку і спілкування з друзями, і робочий кабінет, і бібліотека, і їдальня, що плавно переходить в кухню, і навіть спальня з ванною. Кожен меблевий острівець несе в собі свою задачу, тому важливо продумати обстановку так, щоб вітальня в стилі лофт виглядала гармонійно.

Зонування

Питання зонування в інтер’єрі в стилі лофт дуже важливе. Вітальня представлена ​​великим просторим приміщенням, до якого примикають спальня, кухня і ванна. Чітких меж у вигляді стін між кімнатами немає, для цього використовується меблі, фіранки або перегородки, а часом і постаменти. Саме тому важливо ретельно продумати розподіл зон у вітальні за допомогою світла, обробки, меблів.

У вітальні присутні такі зони, як:

  • Барна стійка або кухонний острів, що відокремлюють кухню.
  • Їдальня. Представлена ​​великим обідним столом. Розташовується між кухнею та зоною відпочинку.
  • Місце відпочинку. Великий диван, кілька зручних крісел, журнальний столик і телевізор. Центральна зона в лофт вітальні.
  • Робоча зона. Її облаштування залежить від роботи і захоплень господарів квартири. Тут може стояти комп’ютерний або креслярський стіл, мольберт, стелаж з книгами, крісло для читання і т.п.
  • Передпокій. Звичного передпокою у вигляді окремого тамбура в стилі лофт немає, як правило, заходячи в квартиру, ви відразу потрапляєте в вітальню, тому важливо передбачити місце для верхнього одягу і взуття.
  • Гардеробна. Шафи не прийнято використовувати в інтер’єрі лофт. Для зберігання речей використовуються вішалки, стійки і рейли для одягу.

Вітальня в стилі лофт

Колір

Лофт властива стримана кольорова гама. Переважно інтер’єр вітальні лофт використовує чорний, білий і сірий кольори. Також застосовуються натуральні відтінки коричневого і червоного, такі як нефарбована деревина або червона цегла. Вони використовуються як в обробці стін, стелі, підлоги, так і в меблюванні. Наприклад, з цегли може бути викладено основу барної стійки.

Лофт не забороняє яскраві кольори, а навпаки вітає, але не для основного фону вітальні, а в якості кольорових острівців: оббивка дивана, крісла, картини, різнокольорові аксесуари і книги на стелажах.

На фоні сірих стін і меблів будуть мати гарний вигляд помаранчеві і червоні елементи, наприклад подушки, абажури світильників, квіткові горщики, і навіть пофарбована в яскравий колір водопровідна труба.
лофт интерьер

Обробка

Як така обробка в вітальні лофт відсутня. Стіни залишаються голими – цегляна кладка, бетонна плита, груба штукатурка. Максимум, що допускається, так це фарбування стіни без попереднього вирівнювання. Під шаром фарби повинна проглядатися основа з усіма її нерівностями. Якщо оформлення під лофт виконується у звичайній квартирі, то стіни обробляються матеріалами, що імітують цеглу або бетон. Наприклад, використовується декоративна штукатурка, шпалери або плитка.

Стеля так само залишається без обробки. Повинні бути видні стики плит, перекриття, дерев’яні балки, все те, з чого сформована вашу стелю. Допускається покрити стелю побілкою або фарбою.
светильники на шинопроводе

Пол – це або наливний бетонний або дерев’яний. Важливо передбачити можливість установки теплої підлоги, так як простір вітальні великий, поверхня буде погано прогріватися. Килими в вітальні лофт використовуються рідко, в основному в якості місця, де можна повалятися на підлозі – біля каміна, телевізора, вікна.

Труби вентиляції ніяк не маскують, вони виступають в якості декоративного елемента стилю. Це ж відноситься до коробів з проводкою, водопровідних труб і іншим комунікацій. Все на очах.

Основна ідея обробки в стилі лофт – все повинно нагадувати про індустріальне минуле даного житла.

Світло і освітлення

Вітальні в стилі лофт характерні великі вікна і відсутність штор і фіранок. Ніщо не повинно перешкоджати проникненню сонячних променів всередину. Це основне джерело світла.

Конструкція світильників в стилі лофт проста і виконана з металу. Багато елементів схожі на стиль хай-тек.

В якості стельового освітлення в стилі лофт гармонійно виглядають світильники на тросових системах, споти, поворотні прожектори і просто лампочки, що звисають на дроті. Прикрашаються такі «голі» лампи абажурами, що представляють собою каркас з металевих прутів або металеві конуси

Додатковими джерелами світла виступають настінні світильники або прожектори, підвішені в зоні передпокою і між віконними прорізами. Також активно використовується сценічне освітлення.
освещение лофт

За локальне освітлення відповідають торшери та настільні лампи. Поширений прийом – підлоговий світильник у вигляді настільної лампи з регульованою ніжкою. Такий світильник встановлюється біля дивана чи крісла. Дуже добре підходить для читання.

Полиці і стелажі можуть підсвічуватися світлодіодним підсвічуванням, як це показано на фото – м’яке жовте світло відмінно гармонує із загальним колірним фоном інтер’єру лофт.
дизайн лофт

Меблі і декор

Меблям в інтер’єрі вітальні лофт властивий нерідко гігантизм. І це не дивно. В такому великому просторі маленькі меблі загубляться, будуть виглядати безглуздо. Друга якість меблів лофт – простота і лаконічність. Тут немає зайвих, не функціональних деталей, різьблення, флористика відсутня повністю.

Обстановка в вітальні розділяється меблевими острівцями, кожен з яких відповідає за свою функціональну зону. Примітно, що меблі не ставлять під стіною.

Центр вітальні – диван і телевізор. Диван великий, просторий, з гладкою оббивкою зі шкіри або шкірозамінника, рідше тканинний. Колір вибирається відповідно до обстановки. Якщо інтер’єр переважно в сірих тонах, то диван може стати тим самим яскравим елементом, який розбавить колірну гамму. Наприклад, в біло-сірій вітальні відмінно виглядатиме помаранчевий колір.
индустриальный стиль

Якщо диван виконаний в холодних тонах під колір загальної колірної гами, то його прикрашають різнокольоровими подушками з різними принтами і малюнками, стилізованими під середину ХХ століття.

Перед диваном встановлюється журнальний столик на коліщатках, щоб його можна було в разі потреби пересунути. Столик виконаний з металевого каркаса з дерев’яною поверхнею, нерідко робиться в кілька ярусів для зручності зберігання різної мелочовки.

У дизайні вітальні лофт допускається використовувати деякі прийоми напрямку кітч. Так біля дивана може бути поставлено зручне крісло, яке відрізняється як дизайном, так і кольором. Такий прийом не тільки не порушує гармонію в вітальні лофт, а навпаки підкреслює особливості стилю.
мебель лофт

Стилю лофт властива еклектика, тому в інтер’єрі часто використовуються елементи інших стилів. Наприклад, техніка, камін вибираються в стилі хай-тек.

Телевізор – велика плазма, що займає більшу частину стіни. До нього додається сучасний музичний центр.

У вітальні лофт відмінно виглядатиме камін. Нерідко його встановлюють посередині кімнати, використовуючи в якості елемента зонування простору.
камин хай-тек

Стелажі і полки – ще один елемент стилю лофт. Їх особливість – відкрита конструкція. Найчастіше це дерев’яний або металевий каркас, на якому розташовуються полки. Встановлюється стелаж близько вільної стіни, між зонами вітальні в якості фальш-стіни. Полки підвішуються над телевізором, в зоні передпокою. Якщо вікна не до підлоги, то за допомогою невисокого стелажа можна спорудити продовження підвіконня. Зміцнивши верхню полицю, ви отримаєте відмінне місце, де можна посидіти з чашкою чаю і книжкою, загорнувшись у плед і спостерігаючи за життям міста.
стеллажи лофт

У зоні їдальні встановлюється обідній стіл. Як правило, це проста конструкція на чотирьох прямокутних ніжках з дерев’яною масивною стільницею. Стіл часто високий, тому до нього підбираються барні стільці, високі табурети.

Індустріальна вітальня заповнена всілякими, часом нестандартними аксесуарами.

Декор вітальні повинен повністю відображати смаки її господаря. Аксесуари виділяються яскравістю, нестандартними формами і представлені величезним різноманіттям. На стінах висять плакати і абстрактні картини, дорожні знаки, вирізки з газет, графіті, чорно-біла фотокомпозиція. Нікого не здивує, якщо в лофт вітальні буде стояти велосипед або мотоцикл, валятимуться пару автомобільних коліс або винних бочок.
декор лофт
На полицях, на стелажах, на журнальному столику, тумбочці розставляються композиції або поодинці декоративні елементи. Це статуетки, чашки, тарілки, горщики, вази. Ємності можуть бути непрозорими зі строкатим забарвленням, вони залишаються порожніми або прикрашаються бамбуковими паличками, сухими квітами, кованими рослинами. Відмінно виглядатимуть більш прозорі графини, заповнені різнобарвним стеклярусом, галькою, гудзиками, винними пробками, обрізками тканини.

Кімнатні рослини, як правило, відсутні або представлені в одиничних композиціях. Розставляються на журнальному столику, обідньому столі або тумбочці, на полицях і стелажах. Ні в якому разі не ставте їх на підвіконні – вікно нічим не повинне бути закрите.

Вітальня в стилі лофт: простір і функціональність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.