З великим бажанням зробити інтер’єр свого житла унікальним, однозначно приходить інтерес до декоративних штукатурок. Привертають увагу готові роботи з витонченою венеціанською штукатуркою або хитромудрі рельєфи фактурної обробки стін, виконані стосувалося б з простого цементного складу, який після оживили за допомогою яскравих і насичених фарб і професійного нанесення. Зустрічаються різні види декоративної штукатурки для внутрішньої обробки, тільки ось підшукуючи підходящий варіант, забувається основна особливість цього типу настінного покриття.

Фактурна і декоративна штукатурка – це не конкретний зовнішній вигляд або стиль виконання. Розчин, що наноситься на стіни кімнат, слід розуміти не як будівельний матеріал. Це інструмент художника, основа шедевра, подібного якому не можна зустріти більше ніде крім свого будинку. Різноманітні склади, способи нанесення, стилі це засоби для реалізації творчих ідей і підходів. Інтерес викликає якраз сучасний набір дизайнера, які склади застосовні для створення фактурної штукатурки і в чому їх особливості.

Які застосовуються склади штукатурок

Суміші для створення декоративних штукатурок багато в чому схожі. Це завжди еластичний розчин спочатку, який наноситься на стіну і після висихає. В іншому відмінності більш ніж істотні.

Класифікувати матеріали можна за трьома факторами:

 • в’яжуча речовина;
 • наповнювач;
 • добавки (для додання особливих властивостей або забарвлення складу).

Коротко розглянемо використовувані зараз склади для кращого розуміння обсягу інструментарію для створення приголомшливих полотен з декоративної штукатурки.
Види декоративної штукатурки для внутрішньої обробки

Як в’яжуча речовина використовуються:

 • Цемент, гіпс, вапно. У сукупності це основа для групи мінеральних штукатурок.
 • Силікати натрію або калію. Багатьом це відомо під назвою рідке скло. Водорозчинні склади, що утворюють при висиханні міцну поверхню схожу за властивостями зі склом.
 • Полімери. Узагальнена група з основою у вигляді акрилових і бутадієн-стирольних дисперсійних розчинів.
 • Силікон. Кремнійорганічний склад, що володіє відповідними властивостями для створення довговічного і естетичного покриття.

Експлуатаційні характеристики у всіх типів відрізняються, перекриваючи спільно всю можливу сферу застосування декоративної штукатурки для внутрішньої обробки приміщень. Слід підібрати оптимальний варіант для кожної конкретної кімнати, щоб гарантувати довговічність і стійкість обробки.

Другим значимим аспектом є вибір наповнювача. Щоб зрозуміти наочно, досить поглянути на венеціанську мармурову штукатурку і на широко відомий «короїд». У першому випадку використовується комбінація на одній речовині, кожна з яких містить наповнювач у вигляді мінеральних зерен різних типів порід дуже дрібного помелу. Розмір частинок укладається в мікрометри. Розчин більше схожий на м’яку пасту, в якій неможливо розрізнити окремі піщинки і зерна. В результаті при нанесенні і поєднанні виходять плавні і гармонійні переходи, строгі межі поряд з плавною дифузійної структурою.

У таблиці представлені порівняльні характеристики різних типів штукатурки:

Мінеральні Силікати Полімери Силікон
Паропроникність висока низька середня висока
Водопоглинання високе низьке низьке низьке
Віброустойсчівость низьке низьке висока висока
Забруднення висока низьке висока дуже низька
Еластичність низьке середня висока висока
Стійкість до УФ висока висока низьке висока
Стійкість до стирання низьке висока висока висока

Ключовим фактором є наявність великих зерен аж до декількох міліметрів, які при затірці оштукатуреної стіни якраз і формують борозенки визначають назву – короїд.
виды декоративной штукатурки

Отримати шорстку поверхню і складну фактуру дозволяють наповнювачі грубозернисті. У той час як точна передача форми і малюнка, а так само створення абсолютно гладких скляних поверхонь доступна тільки розчинам з зерном вкрай дрібного помелу.

Тип наповнювача. Точніше базовий матеріал доповнює сполучна речовина, надаючи розчину специфічні властивості, стійкість до тріщин, вібрацій, міцність, стійкість до стирання, еластичність і т.д.

Добавки визначають частину експлуатаційних і технічних характеристик декоративного оздоблення. Сюди відносяться:

 • барвники;
 • модифікатори;
 • полімерні наповнювачі;
 • пластифікатори.

Акцентувати увагу на кожному окремому елементі не має сенсу, добавки коригують і формують загальну картинку експлуатаційних характеристик штукатурки. Немає сенсу або необхідності відштовхуватися у виборі відповідного розчину від того, який пігмент був використаний органічний або неорганічний, або які саме пластифікатори надають розчину кращу адгезію або еластичність під час нанесення, важлива наявність кінцевого результату.

Види декоративної штукатурки

Залишається перейти до безпосереднього розгляду різних варіантів виконання художньої та декоративного оздоблення приміщень за допомогою настільки різнобічного матеріалу, як штукатурка.

Структурна штукатурка

Спочатку про найпростіший і при цьому не менш ефектний варіант виконання. Структурна штукатурка стін визначається наявністю рельєфу на оброблюваній поверхні. Необхідний ефект виходить за рахунок використання наповнювачів з різним розміром зерна або застосування технік нанесення, в ході яких формується унікальний рельєфний малюнок. Основними представниками цього стилю є «короїд» і «під шубу».

структурная штукатурка для стен
У першому випадку після схоплювання нанесеного розчину затіркою створюють борозни за рахунок протягування великих зерен. У другому досить по ще вологій поверхні пройтися м’яким валиком з ворсом середньої жорсткості, після чого з’являються характерні нерівності, або наносити декоративну штукатурку під тиском, не розрівнюючи. Часто застосовуються порційні методи нанесення, в результаті яких на стіні залишаються нерівності і горби.

Фактурна штукатурка

Мало чим відрізняється від попереднього варіанту. Малюнок формується в площині стіни без створення виступаючого рельєфу. Часто окремі елементи фарбуються або формуються розчинами з різними барвниками і наповнювачами, підкреслюючи їх контури.
Отделка стен фактурной штукатуркой

У фактурної штукатурці часто застосовуються мінеральні наповнювачі різних видів гірських порід, від кремнієвого піску до мармурової крихти різного ступеня помелу. У поєднанні розміру і забарвлення виходить унікальний вид покриття для стін.

Флокова, шовкова штукатурка

Наповнювачем для декоративної штукатурки може бути фактично що завгодно. Для створення поверхні, що нагадує тканину за зовнішнім виглядом і тактильним відчуттям, застосовуються волокна целюлози і шовкового волокна. Аналог і альтернатива рідким шпалерам, тільки з більшою міцністю і довговічністю.
Шелковая штукатурка

На відміну від інших типів, шовкове покриття має низьку теплопровідність, і здатне «дихати», володіючи високою паропроникністю.

Венеціанська штукатурка

Найефектніша декоративна штукатурка. Очікувати дійсно хорошого результату можна тільки при виконанні даної техніки справжнім професіоналом, однак навіть при самостійному виготовленні результат може перевершити очікування. Венеціанська штукатурка створює в інтер’єрі ефект шліфованого мармуру на стінах при цьому не забираючи багато простору і колосально дешевше, ніж укладання справжньої мармурової плитки.

Застосовується кілька типів грунтів і шар основного складу. Після чого наноситься ще кілька розчинів різних відтінків у вигляді мазків і плям по всій поверхні стіни. Як тільки майстер починає затирати кожен наступний шар до ідеально гладкого стану, проступає загальна картинка пишноти. Фінішним покриттям виступає поліроль на восковій основі, що надає блиск венеціанській штукатурці для обробки стін в інтер’єрі.
Декоративная венецианская штукатурка

На чому зупинити свій вибір

Слід розуміти, що основними перерахованими стилями різноманітність декоративних штукатурок не закінчується. Їх можна комбінувати або представляти в абсолютно новому дивовижному світі. Штукатурка будь-якого формату виявляється ще і відмінною основою для створення дивовижних полотен картин, структурних і фактурних пейзажів, полотном для відображення художньої творчості.

Найскладніше – знайти майстра і творця, здатного втілити щось неймовірне на стінах вашого будинку або ж реалізувати власні фантазії і бажання в настільки дивному вигляді як декоративна штукатурка для обробки стін в інтер’єрі. Підібрати відповідний за властивостями і експлуатаційними характеристиками розчин вже не складе проблеми, особливо з огляду на різноманітність, представлене на будівельному ринку.

Види декоративної штукатурки для внутрішньої обробки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.