Функціональність сучасних освітлювальних приладів робить їх застосування зручним і якісним, але важливі й естетичні характеристики таких конструкцій. При правильному підборі і розташуванні точкові світильники для гіпсокартонних стель виділять індивідуальність дизайну будь-якої квартири.

Особливості точкового освітлення в інтер’єрі

Ефективне виділення робочих зон і зон відпочинку за допомогою точкового освітлення проводиться шляхом оформлення стелі, напрямки світла. Яскраве, що розсіює освітлення здатне якісно поділити на функціональні зони приміщення, такі як кухні або спальні, створюючи додатковий затишок або сувору, робочу обстановку.

Точкові світильники для гіпсокартонних стель

Підбір варіантів стельового освітлення проводиться індивідуально, виходячи з параметрів кімнати, функціонального призначення та дизайну. Наприклад, в передпокої ефективно застосовується ряд точкових світильників, у яких є можливість регулювати кути поворотів.

Якщо йде підбір для спальної кімнати, то найкращим варіантом буде комбінований, вдале поєднання з нічниками або бра, без яскравого і насиченого світла. Універсальність гіпсокартонних стель і точкових світильників дає можливість вдало комбінувати безліч варіантів.
точечные светильники в спальне

Види точкових світильників

Для гіпсокартонних стель можна знайти величезну кількість видів світильників, які впишуться в дизайн і підкреслять окремі його елементи. На ринку в широкому асортименті пропонуються точкові світильники для гіпсокартонних стель, вибір яких залежить від багатьох параметрів, напруги, виду самої лампи, оборотності конструкції.

Це некритичні відмінності в експлуатаційному плані, але мають переважні особливості за дизайнерським рішенням, призначенням до застосування і кількості встановлюваних точок на гіпсокартоном стелі. Виходячи з особливостей роботи обраного виду світильника і проектів освітлювальних схем, підбирається оптимальний варіант.
точечные светильники в коридоре

Виділяється кілька видів точкових світильників, які потребують підключення в мережу з напругою: 220В, 12В і 3В. Їх робота співвідноситься з драйвером струму і в процесі установки передбачається в схемі підключення саме тип світильника. Зниження напруги проводиться із застосуванням трансформатора, для точкових світильників буде використаний саме драйвер, як основне функціональне обладнання.

Конструктивне виконання точкових стельових світильників поділяються на кілька типів:

 • безповоротні конструкції. Виконуються і монтуються стаціонарно, відсутня можливість зміни напряму освітлення;
 • поворотні точкові світильники. У таких моделях є можливість змінити за бажанням кут освітлення, що зручно для зонування приміщення;
 • відкритий тип. Вигідно використовувати в звичайних приміщеннях і житлових кімнатах, так як вони не захищені від впливу підвищеної вологості;
 • закритий тип. Функціонально можуть застосовуватися в ванних кімнатах, душових, басейнах або на кухні, їх конструкція передбачає підвищений захист від впливу вологого середовища.

Всі пропоновані види і типи точкових конструкцій класифікуються залежно від ступеня захисту від пилу і вологи, що дозволяє підібрати найефективніший прилад і застосовувати його за призначенням.

Види ламп в точковому освітленні

За видами ламп, які підключаються до світильників, для гіпсокартонних стель можна виділити наступні типи:

 • Лампа розжарювання. Класичні пристрої, які не потребують унікальних пристосувань в процесі підключення, не завжди зручні, так як їх висота збільшує зазор між стелею і гіпсокартонної конструкцією. Вимагають впровадження додаткових засобів безпеки через нагрівання в процесі експлуатації. При цьому такі лампи недорогі не вимагають складного монтажу і додаткових заходів по обслуговуванню.
 • Енергозберігаюча або люмінесцентна лампа. Відрізняються дешевизною і простотою процесу установки, в якому задіяний диммер, що сприяє комфортному розподілу світлових потоків і відтворення світлового зонування з різною інтенсивністю освітлення. Мають підвищені властивості енергозбереження, але зберігають габарити ламп розжарювання при монтажі в гіпсокартонна стеля. Конструктивні особливості цих точкових світильників припускають експлуатацію у відкритому режимі. Такий зовнішній вигляд не завжди естетично вписується в дизайн приміщення.
 • Галогенний джерело світла. Найбільш поширений вид ламп, що застосовуються в гіпсокартонних стельових покриттях. Така популярність забезпечена ефективним співвідношенням кількості споживаної електрики і одержуваного якості освітлення. Каркас для галогенних видів ламп не більше 4 см сприяє незначному рівню зниження гіпсокартонного стельового каркаса. В конструкції застосовується понижуючий трансформатор, який видає напругу не більше 12В.

Галогенні лампи здатні видавати спрямований потік світла, з високим ККД, що дозволяє включати в схему освітлення більшу кількість точкових світильників.

 • Світлодіодна лампа. Сучасний і технологічний варіант, що набирає популярність і користується найбільшим попитом серед споживачів. Світлодіоди являють собою напівпровідники з мінімальним споживанням електрики і можливими варіантами колірного оформлення потоку світла. Відрізняються достатньою дорожнечею. За рахунок надійності і високих експлуатаційних характеристиках, можливості значно економити енергоресурси продовжують займати лідируючі позиції на ринку освітлювальних приладів.

точечный светодиодный светильник

Різноманітність і широкий асортимент пропонованих освітлювальних систем із застосуванням точкових світильників для гіпсокартонних стель дозволяє підібрати найоптимальніший варіант для будь-якого приміщення або квартири. Виходячи із способів монтажу, технічних параметрів і унікальних властивостей і характеристик робиться підбір системи освітлення згідно задуманої схемою, що підходить під дизайн і декор.

Організація високоякісного комбінованого освітлення з декількома ярусами і можливістю регулювати світловий потік і його інтенсивність дозволить підігнати параметри під потреби та побажання. Варіативність і універсальність таких комплексів дають можливість зонувати і розподіляти функціональний світло в межах кожного приміщення.

Особливості монтажу

До процесу монтажу точкових світильників в гіпсокартонні стелі слід підходити дуже ретельно. При можливості довірити його професіоналам. Будуть потрібні такі інструменти та матеріали:

 • кабель електричний. Перетин кабелю має бути 1,5 мм 2, а довжина залежить від розведення і схеми освітлення;
 • клемні колодки. Застосовуються в процесі з’єднання кабелів;
 • гільзи з міді. З їх застосуванням проводиться опресовування скруток;
 • понижуючі трансформатори. Без них неможливо зробити підключення галогенних ламп, потужність підбирається виходячи з сумарної потужності підключаються точкових світильників;
 • драйвера струму. Знадобляться при використанні в схемі освітлення світлодіодного виду ламп, з достатнім запасом по силі струму.

Вибір типу підключення залежить від достоїнств і недоліків варіантів. Так, при послідовному підключенні існує ймовірність, що при поломці одного світильника, всі інші теж припиняють роботу.

Якщо вибирається паралельна система підключення, то слід підготувати для кожного світильника окремий драйвер.
установка точечных светильников

Точкове освітлення для гіпсокартону можна підбирати різноманітне в залежності від інтер’єрного рішення і особистих переваг. Якщо правильно скомбінувати кілька видів світильників, то можна домогтися ефектного освітлення з декількома рівнями підсвічування і виділенням зон.

Вдалою комбінацією різних видів світильників можна ефективно організувати освітлення приміщення з декількома рівнями підсвічування.

Такий варіант додасть оригінальності будь-якого дизайну. А якщо змінювати ступінь освітлення і інтенсивність світлового потоку, то вийде економити електрику, працюючи в режимі енергозбереження.

Врахуйте, що процес монтажу багаторівневих систем може бути досить трудомістким і складним. Тому на деяких етапах в ньому можуть бути задіяні фахівці електрики або монтажники.

Якщо володінні базовими навичками, вивчити спеціалізовану літературу, можна виконати монтаж самостійно з дотриманням заходів безпеки. Техніка безпеки важлива при роботі не тільки з освітлювальними приладами, але і проводами і скрутками. Варто дотримуватися базові основи охорони праці.

Точкові світильники для гіпсокартонних стель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.