Якщо вам сподобався дизайн рейкової стелі, то слід ретельно вивчити всі її численні варіанти, щоб підібрати підходящий під ваші вимоги. Розрізняють типи рейкових стель по конструкції, матеріалу, виконанню рейок і дизайну. Всі вони мають свої особливості і специфіку застосування. Складно сказати, яка краще рейкова стеля, так як для кожних умов експлуатації використовуються різні рішення.

За конструкцією

По конструкції розрізняють відкриті і закриті рейкові стелі.

 • Відкритий тип рейкової стелі характеризується тим, що рейки встановлюються на деякій відстані одна від одної. Цей зазор може досягати 16 мм, в приміщеннях з високою стелею його практично не видно. Таке рішення обумовлене необхідністю забезпечення достатнього провітрювання і виключення утворення конденсату на задній стінці стельової конструкції. Рейки відкритого типу мають закруглені кінці.

Типи рейкових стель

 • Закритий тип рейкової стелі формує суцільну поверхню зі швами між панелями. Рейки мають спеціальні «язички», що дозволяють скріпити їх між собою впритул без щілин. Розмір панелей – 75, 100, 150 мм.
 • Рейки зі вставками. Це один з типів відкритої рейкової стелі. В цьому випадку щілини закриваються спеціальними декоративними вставками – розкладками. Такий варіант є найбільш популярним, так як надає більше простору для фантазії і дизайнерських рішень.
 • Безщілинна рейкова стеля дозволяє отримати максимально гладку поверхню. Так як вона монтується з рейок, щілини все одно присутні, але завдяки особливому кріпленню, їх розмір незначний. Монтуються з використанням траверсів.

За матеріалом

Використовують наступний матеріал для рейкової стелі:

 • алюміній,
 • сталь,
 • пластик.

Алюмінієва підвісна рейкова стеля – найпопулярніший варіант. Це обумовлено великою кількістю достоїнств, які увібрали в себе позитивні якості металу і пластика. Алюміній відмінно переносить підвищену вологість, перепади температур, не боїться корозії, міцний і легкий. Також цей матеріал не запалюється і не підтримує горіння. Якщо потрібно встановити підвісну стелю у ванній або на кухні, то алюмінієвий варіант то, що вам потрібно.
закрытый реечный потолок

Сталевий тип застосовується в основному на виробництві, в складських приміщеннях. Сталь міцна, має високі шумоізоляційні якості, але погано переносить підвищену вологість, з часом іржавіє, тому для вологої ванної не підходить.

Пластикова підвісна стеля є оптимальним рішенням, коли потрібно отримати хорошу якість за прийнятною ціною. Пластик універсальний, може використовуватися без втрати властивостей у вологому середовищі, має відмінний зовнішній вигляд. Однак він відноситься до пожароопасних матеріалів, так як підтримуємо горіння. Також на нього негативно впливають високі температури – пластик тьмяніє, вигорає, тому на кухні над пічкою його ставити нераціонально.

За виконанням рейок

Також слід виділити види рейкових стель за конструктивними особливостями використовуваних рейок. Вони можуть відрізнятися за формою і наявностю перфорації.

Форма рейок може бути виконана в німецькому або італійському дизайні:

 • Німецький дизайн характеризується чітко вираженими прямокутними кутами. Добре виглядають такі рейки в комбінації з міжреєчними вставками. Допомагають отримати досить рівну стельову поверхню.
 • Італійський дизайн відрізняється закругленими краями. Може монтуватися з закритими стиками, утворюючи глухі улоговинки в місці з’єднання, або з відкритими з розкладкою або без.

зеркальный потолок в ванной
Крім цього існує чимало інших дизайнерських виконань рейок. Вони можуть мати кубообразну, пластинчасту, V-подібну форму. Якщо на стелі є перепади висот, то використовуються криволінійні стельові системи з радіусних рейок італійського дизайну.

Рейки можуть бути:

 • гладкі,
 • перфоровані.

Рейки з перфорацією вибираються для приміщень з поганою вентиляцією, в такому випадку немає необхідності виводити вентиляційні труби нижче рівня стелі, що не завжди відповідає дизайну інтер’єра. Слід зазначити, що перфоровану рейкову стелю не рекомендується встановлювати на кухні, особливо з газовою плитою, оскільки отвори швидко заб’ються кіптявою, а якісно відмити їх буде досить складною і трудомісткою справою.
перфорированный реечный потолок

За дизайном

Рейки можуть бути матовими, глянцевими, дзеркальними. Мати будь-який колір, а при бажанні виробник може навіть нанести на них малюнок або зробити рейки і вставки різних кольорів. Завдяки цьому, можна не тільки підкреслити дизайн інтер’єру, але і приховати деякі недоліки.

Так глянцеві і дзеркальні типи візуально збільшують простір, а в поєднанні з правильним освітленням можна домогтися ефекту невагомості. Такий варіант відмінно виглядає в інтер’єрах сучасних стилів, особливо якщо використовуються рейки і вставки, пофарбовані в металеві відтінки.

Матові рейкові стелі в свою чергу дуже гарні в просторих приміщеннях з інтер’єром, виконаним в класичних стилях. Додавши приглушене розсіяне світло, можна підкреслити солідність обстановки.

Типи рейкових стель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.