Різноманітність автономних, стельових і вбудованих світильників з датчиками руху, в широкому асортименті представлене на ринку, зумовлене унікальними особливостями цих освітлювальних приладів. Всілякі системи повсюдно використовуються для підвищення і автоматизації контролю освітленості. Світлодіодні світильники з датчиком руху і освітленості покликані спрощувати життєві процеси звичайних людей, забезпечуючи високий рівень комфорту в процесі їх експлуатації.

Енергозберігаючі світильники з вбудованими датчиками руху органічно вписуються в інтер’єр великих квартир, громадських парадних. Додатково вони можуть застосовуватися в приватному секторі, котеджних будівлях і спорудах.

Світлодіодні світильники з датчиком руху і освітленості

Переваги

Датчики руху, це сенсорні пристрої, що визначають присутність людини або предмета. Вони покликані реагувати на будь-які переміщення об’єкта, певні межами його дії. Це автоматизований прилад має ряд переважних характеристик, які вигідно відрізняють його від звичних джерел світла зі стандартним клавішним вимикачем:

 • значна економія електроенергії. При покиданні об’єктом зони впливу світловий датчик відключає прилад, запобігаючи перевитрату енергетичного ресурсу, програма пристрою не дозволить забути йому – вимкнути світло;
 • підвищення комфорту при використанні. Повертаючись, додому пізно вночі або в похмурий час року, мешканцям квартири не доведеться тривалий час витрачати на пошуки вимикача, нишпорячи по стінах;
 • широкий спектр використання. Такі світильники можуть застосовуватися для установки на вулицях, в громадському місці або в приватному будинку, стандартній квартирі.

У приватних будинках або громадських парадних фахівці рекомендують використовувати унікальні антивандальні прилади, які оснащені загратованими плафонами або виготовлені з високоякісного, ударостійкого скла.

Светодиодные светильники с датчиком движения и освещенности

Види

Виробники пропонують різноманітні типи таких приладів в широкому асортименті:

 • інфрачервоний. Такі світильники припускають наявність вбудованого інфрачервоного датчика руху, і на сьогодні набули найбільшої популярності серед споживачів, будівельних організацій і монтажних бригад. Виробничі та офісні приміщення, квартири та приватні будинки, гаражі – ці прилади можуть встановлюватися де завгодно, завдяки універсальності свого застосування. В основі функціонування лежить принцип зміни температури будь-якого об’єкта в процесі взаємодії з навколишнім середовищем. Кожне тіло, незалежно від розмірів або обсягів, здатне випромінювати інфрачервоне світло, а фотореле вбудоване в датчик реагує на найменшу зміну;

светильник с инфракрасным датчиком движения

 • ультразвуковий пристрій. Цей прилад знайшов широке поширення в застосуванні для освітлення вуличних об’єктів. Принцип роботи будується на безперервності звуку, що передається від датчика до приймача. Світло спалахує тільки в тому випадку, якщо сигнал між приладами переривається. Застосування вуличних світлодіодних світильників з ультразвуковими датчиками руху можливо і в житлових приміщеннях, великих квартир або окремих функціональних кімнатах з окремими групами зонально розділених освітлювальних приладів;
 • мікрохвильовий світильник. Принцип роботи ідентичний ультразвуковому приладу, але в цьому випадку передаються не звукові, а радіохвилі. І по аналогії, про короткочасному перериванні хвильової зв’язку – датчик вмикає освітлення і застосування цього світильника також можливо і в виробничих і житлових приміщеннях, вуличне освітлення;
 • комбінований прилад. Назва говорить сама за себе, принцип роботи таких приладів заснований на ефективному поєднанні декількох видів сенсорних датчиків. Така універсальна функціональність надає унікальну можливість значно розширювати сферу їх застосування.

Якщо на дачі або зовнішній стіні будинку на заміській ділянці, альтанці біля штучної водойми поведеться установка світильника – нічника з вбудованим інфрачервоним датчиком, це буде вигідним екстер’єрним рішенням і енергозберігаючим заходом. Індикатори таких світильників функціонально налаштовані на зниження обсягу одержуваного світла, внаслідок чого контакти замикаються.

Светодиодные светильники с датчиком движения и освещенности

При більш точному налаштуванні можна регулювати режим ІК-випромінювання, при цьому освітлення вмикається лише при фізичній присутності живого об’єкта в радіусі дії приладу.

За принципом установки такі прилади можуть бути: вбудованими, накладними, стельовими, консольними. Фасад будинку ефективніше і вигідніше освітлювати накладними або настінним приладом, за формою схожим на консоль або бра. Як вуличного, садового варіанту краще застосовувати бездротову або автономну модель світильника на батарейках з датчиками, що визначають присутність і рух людини.

Особливості вибору і установки

Вибір певного освітлювального приладу може залежати від типу харчування, провідні в обов’язковому порядку підключаються в електричну мережу або в розетку, на відміну від них бездротові можуть бути запитані від батарей, акумуляторів або не особливо поширених джерел живлення на сонячних елементах.

Пряме підключення в мережу можливо тільки при її наявності, що виключає застосування таких моделей в саду, на дачній ділянці або при зовнішньому освітленні вулиць. Для тих, хто бажає перейти на абсолютно автономний режим використання та економії енергетичних ресурсів або альтернативні варіанти, відмінно підійдуть бездротові технологічні прилади.

встроенный светильник светодиодный

Установці та підключенню будь-яких освітлювальних приладів, з датчиками або без, слід приділити достатню увагу. Кращим варіантом буде довірити цю відповідальну заняття професійним фахівцям, що спеціалізуються в цій галузі. При самостійній установці треба дотримуватися поетапності процедур і дотримання техніки безпеки:

 1. Вибирається місце, де буде розташовуватися сенсор, при цьому слід врахувати функціональність розташування дверей, вікон. Працювати краще зі схемою кімнати, або будь-якого приміщення;
 2. Щоб уникнути пошкодження індикаторів від різкого стрибка напруги варто додатково провести підключення стандартного клавішного вимикача;
 3. З’єднання проводів світильника з датчиком і приєднання їх в загальну електричну мережу;
 4. Точна настройка відповідно до інструкції і за вимогами виробників.

Підбивши підсумок, можна відзначити, що світлодіодні світильники з датчиком руху і освітленості є функціональними, практичними, економними і вельми універсальними пристроями. Їх широке розмаїття дозволяє вписатися в будь-який інтер’єр та екстер’єр. Також варто відзначити підвищений комфорт у використанні приладів.

Світлодіодні світильники з датчиком руху і освітленості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.