Головним завданням освітлення для офісу є створення максимально комфортних умов роботи всіх співробітників. Це поняття входить як функціональна робота з паперами і документами, а й уникнення стомлюваності очей під час роботи з комп’ютером чи ноутбуком. У цьому можуть допомогти світлодіодні світильники для стельових офісів.

Дуже важливо створити не тільки належне освітлення, а й потрібну колірну температуру. Нещодавно вченими було проведено кілька досліджень, у ході яких було встановлено, що при заміні звичного для багатьох «білого» світла на більш «жовту» працездатність співробітників офісу було збільшено на 15-20%. При цьому багато хто з піддослідних помітив, що підвищується рівень уважності і знижується рівень сонливості, що сприятливо позначається на виконанні робочих завдань. Отже, давайте розберемося, яким має бути правильне освітлення офісу та як його грамотно спроектувати.

Світлодіодні світильники для офісу стельові

Висвітлення грає одну з важливих ролей у створенні комфортної атмосфери та обстановки у робочому приміщенні. Якщо йдеться про офіс, вибору джерел світла необхідно приділити особливу увагу. Будь-який робочий кабінет має бути максимально комфортним для виконання завдань та повноцінної роботи.

Погане висвітлення негативно позначається на продуктивність праці, робить співробітників втомленими, знижує їхню уважність і зосередженість. Тому вибір стельових світильників для офісу – питання вкрай важливе, і підходити до нього слід з особливою відповідальністю, виходячи з характеристик приміщення та виду робіт, що виконуються.

Особливості офісних світильників

Основні відмінності між моделями освітлювальних офісних приладів полягають у способі кріплення та конструкції. Виділяють такі основні види:

  • накладні,
  • вбудовані,
  • підвісні.

Вони мають свої особливості, плюси та мінуси. Також вони відрізнятимуться способом кріплення та конструктивними характеристиками. Освітлювальні прилади, що розрізняються за способом кріплення, даватимуть різне освітлення. Цей факт важливо враховувати під час виборів освітлювального устаткування.

Для того, щоб зробити правильний вибір, визначте цілі використання того чи іншого джерела світла. Для забезпечення локального освітлення краще підійдуть підвісні стельові світильники. Особливо хороші пристрої з можливістю регулювання напрямку світла або висоти приладу, щоб ідеально висвітлити робоче місце. Для загального світла ідеальні накладні та вбудовані моделі, наприклад, точкові або растрові моделі. Але все ж таки, кращі результати досягаються шляхом комбінування двох видів стельових світильників.

освітлення офісного приміщення

При виборі джерел світла слід звернути увагу на конструкцію стелі. Від цього показника залежить, який тип освітлювального обладнання використовуватиметься – накладний, вбудований або підвісний. Це питання вже варто озвучувати безпосередньо фахівцям, які монтуватимуть стелю та освітлення. Це важливо, тому що деякі моделі необхідно встановлювати у процесі монтажу стелі. Якщо ж ремонт закінчено, а ви тільки зважилися на вибір стельових світильників, то вибір відповідно буде обмежений.

Переваги LED освітлення

Серед усієї різноманітності та видів світильників для офісу, великою популярністю користуються світлодіодні світильники. Вони мають цілу низку переваг, серед яких яскраве і рівномірне світло в приміщенні. Єдиним недоліком є ​​їхня висока вартість. Однак вони окупаються за досить короткий термін, а співробітникам офісу буде набагато комфортніше працювати.

Слід зазначити, що світлодіодні світильники для офісу споживають набагато менше електрики. А в умовах великих офісних площ це допоможе реально заощадити. Також світлодіоди мають довгий термін служби, а це значно знижує витрати на їхню подальшу експлуатацію. Якщо зібрати воєдино все сказане вище, світлодіоди користуються великою популярністю і мають світле майбутнє.

Як уже говорилося вище, світлодіодні стельові світильники є відмінним варіантом для офісного приміщення. Вони монтуються звичним способом, який відрізняється від кріплення інших видів освітлювальних приладів.

Світлодіодні офісні світильники можуть мати потужність до 44 Вт.

Найбільш поширені моделі: прямокутні підвісні, точкові, квадратні типу армстронг , растрові. Всі вони мають стандартні розміри, що дозволяє при необхідності легко замінювати світильники, що перегоріли. Наприклад, для растрового – це 650х650х50 мм чи 595х595х40 см.

Світлодіодні світильники армстронг

 

Якщо світильники мають точкову конструкцію, вони можуть легко прямувати в різні боки, полегшуючи роботу співробітників офісу, створюючи правильне освітлення.

Накладні світильники стельові характеризуються легкою установкою і простотою в подальшій експлуатації.

Особливості монтажу світлодіодних світильників

У порівнянні з люмінесцентними світильниками світлодіодні мають досить легкий спосіб установки. Їх можна монтувати одразу після покупки. Світлодіодні прилади не можна безпосередньо підключити до побутової електромережі. Тому нерідко їх комплектацію входять спеціальними електронними драйверами.

Необхідно заздалегідь подбати про те, щоб загальна електрична система працювала справно, та уникати перепадів напруги.

Загальний корпус LED лампи слід проектувати під певне джерело освітлення. Для кожного виду він різний. Спеціально спроектовані світильники забезпечують високу енергоефективність та надійність у подальшій експлуатації.

На сьогоднішній день існує три види підключення світлодіодних світильників:

  • Послідовна,
  • Паралельна,
  • Змішана.

Економія та окупність світлодіодних світильників

Люмінесцентні світильники хоч і використовуються часто, але мають низку недоліків. Їх досить складно монтувати, вони мають обмежену потужність напруги, залежні від температури навколишнього середовища, шумні у роботі, містять шкідливі для здоров’я речовини, чутливі до перепадів напруги. На відміну від них, світлодіодні світильники мають на 10% менше споживання електроенергії. А це є важливим чинником для економії фінансів.

растрові світильники в офісі

Світлодіодні освітлювальні прилади повністю безпечні для здоров’я, забезпечують належне освітлення офісного простору та легкі у встановленні. Незважаючи на чималу вартість, такий тип освітлення окупиться досить швидко.

Вплив світлодіодного освітлення на здоров’я працівників

Сучасні офіси намагаються відповідати всім вимогам. Це стосується і правильного освітлення. Існують теорії про шкоду світлодіодних світильників для здоров’я людини. Про це докладно ми вже розглядали у цій статті , і розвінчали більшість міфів.

Перша та головна перевага світлодіодів – це відсутність ультрафіолетового випромінювання. Вони також покращують загальне освітлення, що сприятливо позначається на зорі та втомі співробітників. Світло випромінюється рівномірне, це забезпечує сприятливу для процесу роботи атмосферу.

Світлодіодні світильники для офісу стельові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.