Кухня є однією з найважливіших кімнат у квартирі. Тут зустрічаються всі домочадці після пробудження, щоб поснідати і обговорити плани на весь день, а також увечері після роботи, вечеряючи і морально відпочиваючи після трудового дня. Безумовно, така кімната вимагає до себе особливої ​​уваги, не тільки по зовнішньому інтер’єру, але і по функціональності всіх деталей і аксесуарів, розташованих тут. Не останню роль в цьому питанні відіграє світлодіодне підсвічування для кухні, яка повинна висвітлювати всі її зони.

Одним з останніх технологічних рішень в таких випадках є світлодіодне підсвічування робочих блоків і загального простору. Плюсів у даній технології цілком достатньо, щоб говорити про її популярності в побуті.

Світлодіодне підсвічування для кухні

Перш ніж обговорювати питання освітлення на кухні, важливо розуміти, з яких зон вона складається. Як правило, їх виділяють всього кілька:

 • Стельовий рівень.
 • Трохи нижче розташовується верхня зона навісних шаф кухонного гарнітура.
 • Наступний рівень – нижня частина навісних шаф.
 • Стільниця або зона фартуха, де відбувається безпосереднє приготування їжі.
 • Самий останній рівень – підлога.

 

Підсвічування робочої зони і фартуха

Підсвічування робочої зони, де буде проводитися весь процес по приготуванню їжі, вкрай важлива, і ігнорувати її не варто. Крім декоративної переваги, світлодіодний варіант підсвічування цієї зони буде дуже функціональним і економічно вигідним, судячи з довговічності даних приладів.

В робочу зону входить поверхня, де обробляють і нарізують різну їжу, мийка, холодильник і кухонна плита. По суті, це найважливіша частина кухні, де проводиться найбільша кількість часу, і, безумовно, хороше підсвічування цієї зони вкрай важливе. Світлодіодні стрічки та світильники, як не можна краще справляються з поставленими завданнями. Плюсів даної технології багато, основними можна назвати їх економічність і велику варіативність в установці.

светильники в стиле хай тек

Способів виконання світлодіодного підсвічування робочої зони і зони фартуха досить багато, ось основні з них, які заслуговують на увагу:

 • Скіналі, всередині яких вбудовано підсвічування. Даний спосіб є дуже цікавим і різноманітним в плані дизайнерської думки. Вони виготовляються з двох шарів скла і світлодіодної стрічки, розташованої між ними. Можна вибрати будь-який вподобаний малюнок і замовити виготовлення таких скіналей, що буде, безумовно, оригінальним варіантом виконання.
 • Іншим не менш поширеним методом є підсвічування на кухні світлодіодною стрічкою, яка розташовується на нижній частині навісних шаф. Такий спосіб дуже практичний і не вимагає особливих навичок по установці, достатньо лише придбати стрічку і приклеїти її до шафи.
 • Точкові світильники або лампи-споти. Даний спосіб теж є поширеним, однак він не дає повноцінного освітлення, адже світло від таких ламп падає на робочу зону точково.

подсветка точечными светильниками

Підсвічування шаф всередині

Даний вид підсвічування є не таким обов’язковим, як підсвічування робочої зони, але теж має право на існування. Є два види підсвічування всередині шаф:

 • Функціональна – світлове виділення включається тільки при відкритті дверцят, що істотно спрощує пошук необхідного всередині.
 • Декоративна – підсвічування здійснюється вручну. Для даного виду використовуються скляні вставки на шафах.

Для обох видів світлодіодна стрічка підходить практично ідеально, адже вона не вимагає особливих витрат на покупку і установку. Самоклеючі варіанти світлодіодної стрічки не вимагають професійного підходу, а їх установка доступна кожному.

Крім того, всередині, на верхній стінці шафи, можна встановити лампи-споти, які є вигідним рішенням даної проблеми. Витрати невеликі, хіба що доведеться витратитися на саму установку і проводку до вимикача. Дуже схожими за зовнішнім виглядом і принципом освітлення, є світильники на батарейках. Це найпростіший спосіб, адже особливих витрат і установки вони не вимагають, досить лише приклеїти їх до верхньої стінки шафи.

светодиодная подсветка для кухни

Які світильники використовуються для світлодіодного підсвічування на кухні?

Для комплексного освітлення кухні використовуються різні варіанти виконання світлодіодного підсвічування. Вона може використовуватися не тільки як загальне освітлення, але і як спосіб зонування простору по всьому периметру.

Відзначають кілька світильників, які чудово підійдуть для кухні:

 • Найпоширеніший спосіб освітлення – люстра з використанням світлодіодних технологій. Для повноцінного підсвічування всіх зон її може бути і мало, але як варіант декору вона дуже виграшно виглядає.
 • Точкові світильники чудово підійдуть для освітлення зони фартуха, але їх може бути недостатньо для освітлення всієї кухні.
 • Світлодіодна стрічка є дуже вигідним і яскравим вирішенням питання у всіх зонах кухні. Її застосування доречно не тільки над робочою зоною, а й як варіант підсвічування стільниці, шаф, а також стелі.
 • Підвісні і поворотні світильники зможуть повноцінно висвітлити весь простір кухні.
 • Останнім часом дуже популярним стає варіант сенсорних світлодіодних світильників. Виготовляються вони з алюмінію, мають дуже міцний корпус і відрізняються багатофункціональністю. Вмикати і вимикати світильник можна завдяки звичайному дотику пальця, що не тільки зручно, але й вельми оригінально для кухні.

светодиодная подсветка кухни

Особливості підсвічування світлодіодною стрічкою

Використання світлодіодної стрічки для освітлення різних зон кухні вкрай актуально, що можна пояснити, адже така технологія має ряд безумовних переваг:

 • Компактність. Встановлена ​​світлодіодна стрічка практично не помітна для ока людини в умовах загального зовнішнього вигляду кухні.
 • Ефективність. Невеликий розмір не впливає на якість освітлення, адже світлодіодна стрічка здатна дати повноцінне світлове освітлення не тільки зоні фартуха, а й стелі.
 • Економічність. Тут мова йде не тільки про невисоку вартість самої стрічки, але і про вигідность в процесі експлуатації, адже світлодіоди мають дуже великий термін служби.
 • Різноманітність. Світлодіодна стрічка буває різною колірною гамою освітлення, починаючи від теплого білого і жовтого, закінчуючи яскравими кольорами.

Для освітлення кухні найкраще підійде світлодіодна стрічка, де на метр рулону буде не менше 120 світлодіодних елементів, що дозволить здійснювати підсвічування в повній мірі. Установка стрічки не представляє якихось особливих труднощів, завжди можна придбати самоклеючі варіанти і герметичні світлодіодні стрічки.

освещение кухни светодиодными светильниками

Самоклеючі світлодіодні стрічки оброблені епоксидною смолою, тому у них високий ефект склеювання.

Єдиним складним моментом може виявитися установка блоку живлення, без якого світлодіодна стрічка не буде функціонувати. Однак якщо у вас є базові знання в електроніці, то це не складе ніяких труднощів. В крайньому випадку, можна викликати професійного майстра.

Світлодіодна стрічка має величезну кількість плюсів, але і кілька мінусів, серед яких відносно висока ціна, якщо судити по метражу стрічки, і недостатнє освітлення великих просторів. Однак, це незначні моменти, які не повинні відштовхнути і якось негативно позначитися на попиті.

Світлодіодні стрічки по праву вважаються одним з найбільш вигідних рішень для кухні.

Світлодіодне підсвічування для кухні: варіанти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.