Японський стиль в оформленні кімнати або всієї квартири асоціюється в першу чергу з мінімалізмом і практичністю. В інтер’єрі задіяно мало компонентів, але всі вони гранично важливі і практичні, що стосується і освітлювальних приладів. Світильники в японському стилі – це важливий компонент інтер’єру і до його вибору слід підійти вкрай уважно. Розглянемо основні критерії виділяють японські світильники серед інших.

Японський стиль в усіх його проявах формувався в жорсткій і дуже тривалій ізоляції від будь-яких інших культур Азії і тим більше Європи, тому і інтер’єр житлових приміщень до сих пір виглядає вкрай екзотично і від цього ще привабливіше. Здається, спершу абсурдним те що в кімнатах, будь то вітальня або спальня, вкрай мало предметів інтер’єру або декору, але все це ідеально вписується в основну парадигму стилю – будь-який предмет повинен в першу чергу бути практичним і простим як у виготовленні, так і у використанні. Однак навіть в уявному простоті часом можна побачити безліч творчих нюансів і елегантних рішень.
Светильники в японском стиле

Світильник – як невід’ємна частина інтер’єру – формує загальний образ кімнати в тій же мірі як і основні його компоненти. Підбирати конкретну модель світильника слід відштовхуючись від сумісності і схожості з меблями. Технічно це вже звужує область пошуку в плані кольору, основної форми і матеріалів. Залишається визначити, які допускаються вольності при підборі цих параметрів.

Форма

Основними фігурами при формуванні образу світильника є квадрат і прямокутник. Прямі лінії і простота конструкції щодо загальної геометрії – ось у чому японська люстра або бра будуть явно відрізнятися від будь-яких інших стилів. У самій конструкції не використовуються плавні і вигнуті лінії, коло, овал або багатокутники допускаються хіба що в складі оформлення окремих компонентів, у вигляді малюнків або орнаменту.

Каркас світильника – це паралелепіпед, притому це може бути сплющений варіант для стельового світильника або подовжений плафон, який звисає зі стелі. У будь-якому випадку японські світильники в більшості випадків кріпляться безпосередньо до стелі. Плоский стельовий варіант більше підійде для основного освітлення розташованого в центрі кімнати. Довгі світильники краще підійдуть для освітлення окремих зон.

Матеріал

Світильники в японському стилі не виділяються на фоні інших предметів інтер’єру. У хід при виробництві освітлювальних приладів йдуть всі ті ж основні компоненти:

  • деревина;
  • тканина;
  • папір;
  • скло.

Світильники в японському стилі
Світильники найчастіше виготовляються рамковими або каркасного типу. Легкий і міцний каркас з деревини обтягається папером або тканиною. Для надійності можна використовувати скло, притому краще підійде біле матове. Однак з огляду на особливості світлодіодних ламп, які гріються куди менше всіх попередніх варіантів знову стають популярними класичні матеріали: тканина і папір. Їх фактура і колір куди краще підійдуть для формування завершеного образу кімнати.

Колір

Використовуючи натуральні матеріали при виготовленні японських світильників перевага віддається і простим світлим тонам. Тканина або папір можуть бути просто не пофарбованими з природним кольором або пофарбованими в рівномірно білий колір. Деревина, яка використовується для формування каркаса може підбиратися в тон з матеріалом обшивки або затінюють за допомогою лаку або спеціальних просочень для створення відчутного контрасту. Поєднання, що використовуються в оформленні нечисленних елементів інтер’єру і меблювання, слід проектувати і на світильник в японському стилі.

Нехай по сусідству на континенті в численних регіонах Китаю стелю і світильники найчастіше рясніють різнобарвними фарбами і округлими формами. В Японії на чолі стилю і традицій лежить простота і природність, спокій і гармонія з навколишнім світом – саме за це найчастіше віддають перевагу дизайну в японському стилі при оформленні інтер’єру як житлових, так і офісних приміщень.

Люстри та світильники в японському стилі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.