Освітлення дитячої кімнати залежить від віку дитини і визначається існуючими нормами, головними правилами яких стають створення комфортної атмосфери і приємного оку світла. Дитяча кімната для дитини – це маленький світ, який потребує приємному і гармонійному освітленні. Світильники в дитячу кімнату повинні бути не просто красиво оформлені, важлива і їх правильна розстановка і дотримання санітарних норм дозволять створити затишок і хороші умови для перебування дитини в кімнаті.

Кімната для новонародженого

Новонароджена дитина не потребує яскравому освітленні, адже йому не потрібно робити уроки або читати книги. Все, що потрібно для малюка – це рівномірне світло без різких акцентів. Зручно обладнати кімнату новонародженого не громіздкою люстрою на повний стелю, яка буде відповідати за освітлення всього простору, а невеликими точковими світильниками, що дозволяють легко регулювати освітленість за допомогою підсвічування.
Світильники в дитячу кімнату

Врахуйте, що немовля практично постійно дивиться вгору, тому світло від ламп не повинен бити йому в очі.

Найбільш освітленим ділянкою дитячої кімнати малюка повинна стати зона пеленального столика, щоб мама могла в деталях розглянути шкіру, очі і інші частини тіла дитини, які вимагають окремого догляду. Для цієї мети можна повісити дитячий світильник на стіну над місцем пеленального столика. У темний час доби там обов’язково повинен бути встановлений нічник, який дозволить змінити підгузник, не включаючи основний світильник.

Кімната дитини від 1 року до дошкільного віку

Після року дитина починає активно вивчати світ, і для цього йому може знадобитися хороше освітлення. Взявши в руки свою першу книжку, дошколенок повинен бачити літери без перенапруги для очей. Кімнату для дітей дошкільного віку рекомендується розбити на зони за допомогою світильників.

  • Зона сну повинна бути найменш освітлюється. М’яке світло допоможе дитині зручно влаштуватися на ліжку і легко прокинутися вранці, не будучи розбудженою різким освітленням центральної люстри.
  • Зона ігор може висвітлюватися світильником стельових дитячим, бажано з матовими плафонами для створення розсіяного світла. Дитині напевно сподобатися, якщо в його кімнаті буде встановлена ​​барвиста люстра з якимись казковими героями.
  • Зона для занять може зажадати більш локального освітлення, наприклад, за допомогою настільної лампи.

Незважаючи на те, що дитина ще мала, він вже починає виводити свої перші букви і часто малює, тому важливо забезпечити йому добре освітлений простір.
Светильники в детскую комнату

Кімната школяра

Для школяра, який проводить більшу частину часу поза домом і знаходиться в своїй кімнаті найчастіше вранці і вечорами, коли природне джерело світла не справляється з забезпеченням необхідного рівня освітлення, важливо підібрати світильники з яскравим, але не різким світлом.

Стіл обов’язково повинен бути обладнаний лампою, у якій легко можна змінити кут нахилу. Колір плафона дитячого світильника настільного повинен бути спокійним. Занадто яскраві відтінки будуть тільки відволікати увагу дитини від уроків. До основи лампи також пред’являються певні вимоги. Воно повинно бути матовим, так як блискуче підставу буде створювати відблиски від світиться на нього лампочки. Про вибір настільних ламп для школяра читайте в цій статті.

Центральна люстра ні в якому разі не повинна бути кришталевою або мати б’ються декоративні елементи, так як вона може просто не витримати навантаження при рухливих іграх, коли в неї, наприклад, потрапить м’яч. Краще віддавати перевагу світильників, щільно прилеглим до стелі.
детская люстра

Матове скло обраного світильника допоможе уникнути відблисків і м’яко поширить світло по кімнаті.

Також слід врахувати, хто проживає в кімнаті, хлопчик чи дівчинка. Від цього залежить стилістика люстри. Наприклад, світильники дитячі для хлопчика можуть бути оформлені у вигляді літака або штурвала.

На зміну люстри, що розташовується в центральній частині стелі, можуть прийти зручні у використанні світильники-споти. Дані конструкції рівномірно розподіляються по всій площі стелі і висвітлюють навіть самі затишні куточки. Такий варіант найбільш ефективний для дитячих кімнат великої площі.

Освітлення у вечірній і нічний час

Часто діти бояться темряви і вимагають від батьків, щоб ті залишали на ніч включеним лампу. Але яскравість звичайних ламп (настільних, підлогових) може перешкодити дитині спокійно заснути, тому кращим рішенням стануть спеціальні нічники. Крім функціональної складової такі світильники мають привабливий зовнішній вигляд. Вони можуть бути виконані у вигляді мультиплікаційних персонажів або забавних тварин.

Нічник може бути виконаний одного з двох варіантів:

  • з живленням від розетки,
  • з живленням від батарейок.

Нічник з вилкою на зворотному боці вимагає близького розташування до ліжка розетки, так як без нього він світити просто не буде. Нічник з батарейками може бути прикріплений куди завгодно. Досить вставити елементи живлення та натиснути на нього (або на спеціальну кнопку).
ночник в детскую

Потужність нічника повинна підбиратися таким способом, щоб вона була занадто велика або занадто маленька. Перший варіант буде дратувати очі, а другий може створювати лякають дітей тіні на стінах. Якщо дитяча кімната обладнана дитячим світильником настінним або бра біля ліжка, то він цілком може зіграти роль нічника, якщо забезпечити його вимикачем-реостатом.

Вибір лампочок

Вибір типу лампочок для освітлення дитячої – справа смаку. Можна використовувати як традиційні лампи розжарювання, у яких м’яке світло сприяє створенню приємної для дитини атмосфери, так і більш сучасні енергозберігаючі лампи. Другий випадок вимагає певного підходу до вибору лампочки по колірній температурі.

Головне, що варто пам’ятати при підборі лампочок для світильників в дитячу кімнату – варто віддавати перевагу більш якісним моделям перевірених виробників. Дуже часто дешеві аналоги грішать занадто високою пульсацією, яка викликає підвищену стомлюваність. Також велике навантаження на очі дають лампочки денного світла, тому від них теж потрібно відмовитися.

Безпека

Безпека в дитячій кімнаті понад усе. Забезпечити її необхідно всіма можливими способами. Ще на стадії проектування майбутнього освітлення слід потурбуватися про те, щоб діти не змогли дотягнутися до освітлювальних приладів своїми чіпкими ручками. Якщо ви хочете повісити в кімнаті дитячий підвісний світильник, то бажано забезпечити йому міцне кріплення.

Для переносних настільних ламп потрібно передбачити спеціальне кріплення до столу або стіні, щоб діти часом не перекинули їх.

Розетки для настільних ламп повинні бути захищені пластиковими кришечками або бути оснащеними спеціальними шторками в роз’ємах. Відповідні до лампи дроти також необхідно ізолювати, приховавши їх в спеціальних каналах. Альтернативою настільної лампи може стати висяча лампа, яка переміщається в горизонтальному напрямку. При роботі за столом її можна наблизити ближче до дитини, освітивши тим самим робоче місце.

Світильники для дитячої кімнати фото:

Світильники в дитячу кімнату: правила освітлення дитячої

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.