Комфорт і зручність ванної кімнати залежать не тільки від правильно підібраної сантехніки, але і від правильно встановлених освітлювальних приладів. При широкому різноманітті їх асортименту важливо заздалегідь представляти, на які показники звернути свою увагу, щоб вони відповідали необхідній безпеці. Розглянемо, як вибрати світильник у ванну кімнату стельовий.

До придбання світильників для ванної кімнати слід підійти грунтовно, адже найчастіше вони є єдиним джерелом світла на даному просторі. Однак не варто забувати, що освітлювальний прилад у ванній – не просто ефектний елемент дизайну, він обов’язково повинен бути безпечним в експлуатації.
Светильник в ванную комнату потолочный

Основні вимоги

Призначені для ванної кімнати світильники з точки зору безпеки повинні відповідати особливим вимогам:

  • індекс захисту

Дана характеристика позначається на освітлювальному приладі спеціальним маркуванням – IP (IndexofProtection), поруч з яким знаходиться двозначне число. Його перша складова вказує на ступінь захищеності від попадання твердих частинок і варіюється в межах від 0 до 6. Друга цифра маркування пояснить ступінь герметичності світильника в разі потрапляння на нього вологи. Найбільш вологозахищені світильники для ванної маркуються показником 8. Третя цифра, індексу захисту, що позначає рівень удароміцності, зустрічається досить рідко і особливої ​​важливості не несе.

  • яскравість

Ступінь яскравості освітлення вимірюється в люксах, і у ванній кімнаті даний показник безпосередньо залежить від її площі. При середніх розмірах приміщення найбільш оптимальним розміром є яскравість в 200 лк.

Светильник в ванную комнату потолочный

  • потужність

Потужність освітлення може змінюватися в залежності від виду використовуваної лампи. Цей показник повинен відповідати необхідному рівню яскравості в 200 лк. Якщо віддавати перевагу стандартної лампі розжарювання, то її потужність повинна становити приблизно 20-30 Вт на м², для галогенової лампи досить 23-28 Вт / м². найекономічнішою виявиться лампа денного освітлення, потужність якої для ванної кімнати може становити від 6 до 9 Вт на м².

Світильники на стелю для ванної

Незважаючи на величезну кількість варіантів освітлення, головним джерелом світлового оформлення у ванній кімнаті залишається стеля. Всі інші комбінації стануть лише додатковими можливостями і більшою мірою бувають спрямовані на відповідність дизайну.

Стельове освітлення для ванної зазвичай представлено наступними рішеннями:

  • Плафони

Світильники-плафони відносяться до накладного типу освітлення і за своєю формою найчастіше нагадують «таблетку». Незважаючи на гадану простоту оформлення, широкі можливості їх дизайну дозволяють вибрати стильний і сучасний варіант. Для такого рішення підійдуть практично всі види ламп – від стандартних до економних енергозберігаючих.

  • Вбудовані точкові світильники

Точкові світильники для ванної на стелі виглядають дуже ефектно, до того ж дають яскраве світло і додатково економлять електроенергію. Можливості таких ламп досить великі – їх випромінювання може давати найрізноманітніші кольори, аж до комбінованих відтінків.

точечное освещение в ванной

  • Підвісні світильники

Дані світильники кріпляться на деякій відстані від стелі, однак люстрами в загальному розумінні їх назвати все-таки складно. По-перше, вони набагато меншого розміру, та й здатності розсіювання світла тут зовсім інші. По-друге, підвісні світильники для ванної зазвичай вологосійкі і герметичні.

Яким лампам віддати перевагу

Серед широкого розмаїття ламп для освітлення ванної кімнати слід відштовхуватися в першу чергу від виду світильника. У разі використання підвісних або накладних джерел світла найчастіше воліють стандартні або енергозберігаючі лампи. Ефектне і стильне точкове освітлення представлено світлодіодними лампами. Незважаючи на чималу вартість, їх можливість малого споживання енергії при високій яскравості просто вражає.

Галогенні лампи, навпаки, відрізняються невисокою ціною, хоча термін їх експлуатації складає близько 4000 годин. Вони являють собою компактні скляні колби і більше підходять для малогабаритних ванних кімнат.

Як освітлення впливає на інтер’єр

Вибираючи освітлення для ванної, слід спочатку представляти, наскільки гармонійно світильник впишеться в її інтер’єр. Якщо дозволяє приміщення, то не варто відмовлятися від можливостей додаткових джерел світла. Автономне підсвічування завжди виглядає ефектно, і загальний дизайн ванної від цього лише виграє.
освещение в ванной

Світле оформлення ванної при неправильному висвітленні може дати зайву кількість відблисків і віддзеркалень, тому дизайнери радять зупинитися на ідеальному розподілі світла, розрахувавши правильно, скільки потрібно світильників в вашу ванну. Яскраві підвісні або накладні світильники стануть прекрасним рішенням для ванної, оформленої в більш темних тонах.

Рівні освітлення у ванній кімнаті

Планувати розташування точкових світильників у ванній кімнаті слід в залежності від рівня вологості. Умовно весь простір ванної, нехай навіть і невеликий, можна поділити на певні зони:

  1. Місце безпосередньо над ванною або душовою кабіною, де завжди дуже висока вологість, вимагає освітлювальних приладів максимального рівня захисту. Бажано, щоб їх IP був не менше 67, а самі лампи слід вибирати низьковольтні.
  2. На другому рівні вологості, яка також розташовується в безпосередній близькості від ванної чаші, електроприлади повинні знаходитися на відстані 2,25 м від краю. Оптимальним рішенням тут стануть світлодіоди або низьковольтні лампи з індексом захисту 45.
  3. Наступна зона простягається на 50-60 см убік від попередньої і вважається не настільки небезпечною для світильників. Її IP цілком може становити 24, так як на даному просторі зазвичай прямих струменів води не буває.
  4. Останній рівень – самий сухий і тому безпечний. Його територія починається від краю 3-го зони і йде від неї ще на 3 м. Однак похвалитися наявністю даного рівня може далеко не кожна ванна.

Купуючи світильники в ванну, важливо відштовхуватися не стільки від їх ефектного зовнішнього вигляду, скільки від ступеня безпеки. Заздалегідь продумайте, де б ви хотіли встановити джерело світла, зверніть увагу на основні показники захисту від вологи, а також їх яскравість і потужність. В першу чергу потурбуйтеся про безпеку електроприладів, і тільки потім – про їх відповідність задуманому дизайну.

Світильник в ванну кімнату стельовий: норми безпеки і розташування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.