Нові технології є темою для розмов багатьох людей, що так чи інакше цікавляться різними нововведеннями. Те ж саме можна сказати про світильник на сонячних батареях вуличний, який був цілковитою фантастикою ще якісь десятиліття назад. Зараз же їх можна зустріти не тільки в будинках у відомих особистостей, а й у простих громадян, які бажають за допомогою освітлення подібного роду змінити своє житло.

Особливості

Світильник на сонячних батареях вуличний може бути самої різної форми і з усілякими технічними характеристиками. Відрізнятися також вони можуть і по самій формі плафона, яка буває круглою, квадратною, у формі циліндра та ін. Самі світильники можуть бути повністю автономними, або розташовуватися на різних опорах і кронштейнах, в залежності від комплектації. Різниця є і в кількості освітлювальних елементів, які використовуються в конструкції. Однак всі ці відмінності стосуються лише незначних характеристик, основні ж моменти залишаються однаковими у всіх видів світильників. Тобто так звана «начинка» у всіх однакова.

Світильник на сонячних батареях вуличний

Найголовнішою частиною ліхтаря є сама сонячна батарея, яка розташована вгорі конструкції. За своїм типом вона буває двох видів: кремнієва і плівкова. В пристрої знаходиться акумулятор, який забезпечує роботу світильника, що заряджається від сонячного світла або від мережі змінного струму. Також там знаходиться спеціальний перетворювач напруги, відповідальний за роботу світлодіодів в конструкції.

Світильник на сонячній батареї включається в автономному режимі відразу ж, після настання сутінків. За період своєї бездіяльності, він набирає заряд від сонячного світла, виробленого вдень. Джерелом світла є один або кілька світлодіодів, потужністю трохи більше 0,05W. Такого заряду вистачає практично на дванадцять годин роботи.

Варто відзначити, що повністю герметична конструкція таких світильників робить їх дуже стійкими до різних опадів і перепадів температур. Функціонування не зупиняється при температурі від -50С і до + 50C.

Світильник може бути виготовлений з самого різного матеріалу, в тому числі з бамбука, ротанга, скла та ін. Залежно від комплектації, він може бути обладнаний дистанційною системою управління, що дозволяє здійснювати повний контроль за освітленням. Всі частини самого агрегату і його опори виготовлені з матеріалів з антикорозійним ефектом.

Переваги і недоліки використання сонячних світильників

Як і будь-яких інших джерел світла, у світильника на сонячних батареях є свої плюси і мінуси, які впливають на підсумковий вибір покупця.

солнечный светильник уличный

Основні переваги таких світильників:

 • Для роботи агрегату на сонячних батареях не потрібно електрику в принципі, що вже само по собі є чималою економією коштів.
 • Світильники на сонячних батареях мають відносно великий термін експлуатації, в середньому – до однієї тисячі включень.
 • Монтаж не вимагає великого вкладення коштів і додаткових дій щодо забезпечення проводки або заземлення.
 • Повністю автономна система роботи – прилад сам включається і вимикається, в залежності від часу доби.
 • Світло, що випромінюється такими джерелами, має дуже м’яке випромінювання, що не шкідливий для людського ока.
 • Світильники з сонячними батареями повністю безпечні в експлуатації, тому що відсутній контакт з електрикою.
 • Такі світильники стійкі до впливу пилу і вологи.
 • Багатство асортименту у виборі агрегатів з сонячними батареями дозволяє грамотно вписувати їх в будь-який інтер’єр, в будь-якому будинку.

Сонячна енергія як джерело світла для таких світильників є повністю екологічно чистою енергією.

Основні недоліки світильників з сонячними батареями:

 • Досить вузька спрямованість – їх потужності не вистачає для повноцінного освітлення великих площ і вулиць. Вони виконують роль додаткового джерела світла, яке підкреслює весь інтер’єр.
 • Залежність від пори року і погодних умов. У зимову пору року, в зв’язку з малою кількістю сонячної енергії, такі світильники працюю набагато гірше, ніж в літній час. Те ж саме можна сказати і про дощову погоду – в такий час рівень радіаційного випромінювання пристроїв, працюючих на сонячних батареях, буде дуже тьмяним.
 • Світильники на сонячних батареях потрібно встановлювати тільки в місцях, куди рясно потрапляє сонячне світло, що істотно знижує зону їх застосування.

Особливості установки

Перед вибором того чи іншого світильника на сонячних батареях, потрібно уважно вивчити маркування на упаковці. Особливу увагу варто приділяти індексу IP, який говорить про ступінь захисту світильника від впливу пилу і вологи. Природно, чим вище це значення – тим краще.

Потім варто подумати про місцезнаходження “ліхтаря” на своїй території. Очевидно, що потрібно вибирати місце, куди активно потрапляє світло, адже в затемненому місці він просто не зможе належним чином зарядитися.

Сама установка не вимагає особливих навичок, адже при їх монтажі відсутній контакт з електричною мережею. Залежно від комплектації, існує і різний метод установки таких світильників, є, наприклад, спосіб безпосереднього утикання їх в землю.

садовый светильник на солнечной батарее

Види і сфери застосування

Застосування даного виду світильників, найчастіше, обумовлено тим, що в деяких місцях немає можливості проведення підземної електричної мережі, що забезпечує живлення джерел світла. Ці пристрої працюють на сонячних батареях хоч і не можуть повноцінно висвітлювати деякі території, але можуть вигідно підкреслити і позначити окремі елементи інтер’єру. Зокрема, їх використовують для підсвічування басейнів, клумб, доріжок, тераси і багато чого іншого. Взагалі, застосування таких світильників буде прямо залежати від їх різновидів.

Існує кілька типів світильників на сонячних батареях:

 • Настінний з сонячною батареєю. Встановлюється на різних вертикальних поверхнях, з огляду на той факт, щоб сонячне світіння падало на нього протягом дня.

настенный садовый светильник

 • Парковий. Дуже масивна конструкція, яка може працювати протягом чотирьох днів без додаткової підзарядки. Сфера їх застосування – автобусні зупинки, парки, пішохідні переходи та інше.
 • Садовий на сонячній батареї. Такі світильники встановлюють, як правило, уздовж терас і доріжок, розташованих на ділянці. Він розташований на ніжці, довжина якої може досягати одного метра.
 • Світильники для газонів. Застосовуються вони для освітлення клумб і газонів на ділянці. Вони не вимагають установки, адже вони не стаціонарного типу, і їх можна легко переміщати по периметру.
 • Пристрої з декоративними елементами. Такі світильники виконують не тільки освітлювальну функцію, а й функцію додаткового декору на ділянці. В основному, вони використовуються для підсвічування кущів і дерев.

Світлодіодні світильники на сонячних батареях завдяки особливому пристрою не здатні висвітлювати всю територію ділянки, але можуть вигідно підкреслити стилістичні рішення двору або фасаду будівлі. Природно, яскравість і масштабність висвітлення буде прямо залежати від розмірів таких світильників.

Світильник на сонячних батареях вуличний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.