Світильник аварійного освітлення світлодіодний з акумулятором виконує функцію додаткового освітлення, необхідність в якому виникає при виході з ладу основного джерела світла. Де ставити і як? Чому саме світлодіоди і які їхні основні відмінності від інших джерел світла? Розглянемо докладніше.

При настанні надзвичайного випадку на виробництві, в офісі і в інших приміщеннях, вкрай важливим є питання безпеки всіх співробітників, що перебувають у будинку. Дана обставина передбачає оснащення таких громадських місць системами аварійного освітлення, які включаються автоматично, відразу після виходу з ладу основного джерела світла.
Світильник аварійного освітлення світлодіодний з акумулятором

Крім того, таке альтернативне висвітлення є не тільки заміною, але і допоміжним освітленням при настанні позаштатних ситуацій. Завдяки йому, здійснюється евакуація з приміщення без додаткових труднощів і проблем.

Технічні характеристики

Останнім часом великою популярністю користуються аварійні світлодіодні світильники з акумулятором, які широко представлені на ринку. Такий попит обумовлений використанням світлодіодним технології, яка має практично безстроковий термін служби.

Складаються вони з стандартного корпусу, світлодіодів, полікарбонату або скла, що розсіює світло, а також акумулятора і блоку живлення, який перемикає світло на резервну лінію. Конструкція світильника являє собою якусь матрицю, поверх якої розташовані світлодіодні елементи. Ці матриці безпосередньо пов’язані з акумулятором, сполученим з блоком живлення. Цей блок живлення підключається до спеціального пристрою, відповідального за перехід з робочою лінії на запасну.

Основні технічні параметри LED-світильника аварійного:

 • Час безперебійної роботи такого світильника становить від 2 до 13 годин, в той час як зарядки акумулятора вистачає приблизно на добу.
 • Світлодіодні світильники маркуються по класу захисту IP, який відповідає за потенційну стійкість від попадання пилу і вологи. У аварійних світлодіодних світильників це значення починається з IP20 – це мінімально допустимий коефіцієнт. Чим вище це значення, тим більш стійкий світильник до впливу зовнішніх факторів.
 • Не менш важливим показником є ​​значення колірної температури, іншими словами – яскравості потоку світла. Дане значення вказується безпосередньо на упаковці світильника, так що орієнтуватися в цьому неважко. Наприклад, для громадських місць цей показник не повинен бути понад 4000 К.

Переваги

Аварійні світильники можна розділити на два типи за їх функціональним призначенням:

 • Евакуаційне аварійне освітлення. Такі світильники допомагають в евакуації людей з небезпечних місць, а встановлюються біля ліфтів, на сходовій клітці, у всіх дверей основного і евакуаційного виходу, близько протипожежних щитів та ін.
 • Аварійне освітлення безпеки. В цьому випадку світильники включаються при відключенні основного джерела світла, щоб допомогти завершити робочий процесу. Як правило, акумулятора вистачає на 3 години.

У системах аварійного освітлення застосовують люмінесцентні лампи, лампи розжарювання, галогенні та інше. Але керівники різних підприємств все частіше віддають перевагу саме аварійним світлодіодним світильників, що не випадково.

Основні відмінності від інших джерел аварійного освітлення:

 • Світлодіодні світильники є екологічно чистими, на відміну, наприклад, від світильників з люмінесцентними лампами, адже в їх складі присутній ртуть. Само по собі це не становить небезпеки, але в разі пошкодження такої лампи, пари ртуті швидко потраплять в повітряний простір приміщення.
 • Світильники зі світлодіодами не мають властивості нагріватися, на відміну від ламп розжарювання, в яких вольфрамова спіраль справляє сильне теплове випромінювання.
 • Аварійні світлодіодні світильники відрізняються високим енергозбереженням, споживаючи всього близько 5 Вт, у той час, як люмінесцентні лампи споживають не менше 11 Вт.
 • Аварійні світлодіодні світильники мають більш високий термін служби, який перевищує аналоги більш ніж в 10 разів.

В середньому, термін експлуатації світлодіодних світильників становить близько 100000 годин.

 • У світлодіодних світильників, на відміну від люмінесцентних і ламп розжарювання, є кілька джерел світла – світлодіодів. І якщо один з них вийде з ладу, то освітлення не припиниться.

Аварийные светодиодные светильники с аккумуляторами

Як ми бачимо, в порівнянні з іншими джерелами аварійного освітлення, світлодіодні світильники явно виграють. Однак, є у них і один мінус – це занадто висока ціна на них, яка істотно перевищує вищевказані аналоги.

Особливості вибору світильника для аварійного освітлення

Вибір світлодіодного світильника для аварійного освітлення, як і будь-який інший вибір, пов’язаний з певними труднощами, з якими може зіткнутися людина, яка не володіє необхідною інформацією.

Щоб таких проблем не виникало, потрібно знати, на що звернути увагу при покупці світильників:

 • Велику увагу слід приділяти виробникам світлодіодних світильників. Сьогодні на ринку існує безліч китайських аналогів, якість яких знаходиться не на найкращому рівні, проте, ціна їх істотно нижче, ніж на світильники від відомих фірм. В цьому випадку, зайва економія може зіграти злий жарт, адже такі світильники, як правило, мають нетривалий термін служби.
 • Потрібно звертати увагу на час автономної роботи світильника, тобто без підключення до електроенергії. Оптимальним значенням вважається 3 години безперервної роботи.
 • Важливо приділяти увагу конструктивним виконанням світлодіодних світильників, тобто, стійкості вироби до різних факторів навколишнього середовища, таким, як пил, бруд або волога. Аварійні світлодіодні світильники повинні мати індекс IP не менше 20, а для більш великих підприємств цей показник повинен рівнятися приблизно 65. Де перша цифра говорить про індекс стійкості до пилу і бруду, а друга – стійкості до зайвої вологи.
 • Виходячи з параметрів конкретного приміщення потрібно вибирати відповідний спосіб кріплення світильників до поверхні. Вони можуть бути накладними, підвісними і світильники, які монтуються на стіну.
 • Також потрібно приділяти увагу показниками кольору світильників, які, знову ж таки, залежать від вимог конкретного приміщення.

Для невеликих об’єктів застосування надмірно потужних аварійних світильників недоцільно, вистачає і менших значень.

 • Потрібно звернути увагу на заявлений термін служби світлодіодного світильника, у дешевших моделей він, як правило, нижче.

Знаючи ці короткі рекомендації, можна підібрати якісний світлодіодний світильник, який не підведе в аварійному або екстреної ситуації.
светильник на аккумуляторе

Огляд основних виробників

Існує безліч фірм-виробників світлодіодних світильників для аварійного освітлення, які конкурують між собою за лідируючі місця в даному сегменті ринку У принципі, віддавати комусь явну перевагу навряд чи можна, але відзначити основних виробників все-таки варто.

Наприклад, компанія LYRA випускає аварійні світлодіодні світильники преміум-сегмента, що володіють привабливим дизайном. Такі світильники можуть встановлюватися на стіну і стелю в різних виробничих і офісних приміщеннях, а також різних торгових центрах.

Всі моделі світлодіодних світильників, що випускаються компанією LYRA, мають ступінь захисту IP42 і IP65, що є дуже високим показником.

Іншим не менш відомим виробником є ​​компанія MARS, яка виробляє світлодіодні світильники різної комплектації і технічних характеристик. Відмінною рисою виробів від даної марки є лаконічність форм і дизайну, а також високих показників автономної роботи.

Світильники MARS мають дистанцію розпізнавання, рівну 20м, що цілком вистачає для невеликих приміщень. Корпус і розсіювач світильника виготовлені з полікарбонату.

Світильник аварійного освітлення світлодіодний з акумулятором

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.