Епоксидна смола – унікальний матеріал, який дозволяє створювати дивовижно красиві, міцні і практичні стільниці, столи та робочі поверхні на кухні. Цей матеріал має немало переваг, та дає немало можливостей для реалізації дизайнерських задумок. Давайте розглянемо, як можуть виглядати стільниці з епоксидної смоли. Звичайно ж, в кінці статті буде опубліковано відео про створення таких поверхонь.

Згідно Вікіпедії, епоксидні смоли представляють собою олігомери, які містять епоксидні групи. Під дією затверджувачів, наприклад, поліамінів, епоксидна смола здатна утворювати зшиті полімери. Найпоширеніший варіант епоксидки – продукти поліконденсації епіхлоргідріна з бісфенолом А. Такі смоли в нашій країні отримали назву епоксидно-діанові (ЕД-20). Саме їх найчастіше і застосовують для створення стільниць.

стільниці з епоксидної смоли

Тим, хто не розбирається в хімії, важливо знати одне – в чистому вигляді епоксидна смола не використовується! Тільки разом з затверджувачем, який і дозволяє отримувати ідеально гладкі, красиві поверхні. Епоксидка покриває будь-які поверхні рівномірно, найчастіше використовується прозорий склад, який дозволяє зберігати зовнішній вигляд початкового шару, основи стільниці.

Плюси та мінуси

У стільниць з епоксидної смоли є наступні переваги:

 • Під час висихання немає усадки, поверхня виходить ідеально рівною. Склад добре заповнює, наприклад, тріщини в деревині, захищаючи її від пошкоджень, буквально закупорюючи і вирівнюючи будь-яку основу.
 • Поверхня виходить досить міцною і здатна витримувати удари і порізи.
 • Вологостійкість відмінна.
 • Не боїться ультрафіолетових променів.
 • Можна оновити стару стільницю, надати їй більш естетичний вигляд і продовжити термін служби.
 • Не потрібні дорогі хімічні засоби для чищення, доглядати просто.
 • Гарний, оригінальний зовнішній вигляд, можна створювати унікальні дизайнерські поверхні.

Мінус теж є, але його легко уникнути під час створенні стільниці:

 • Якщо стільницю нагріти, можуть виділятися токсини. Уникнути цього допомагає додатковий захисний шар прозорого лаку.

Варіанти реалізації

Є три варіанти створення стільниць з епоксидної смоли:

 • Повністю з епоксидки. Тобто опорної поверхні немає, смола з затверджувачем виливається в форму, матеріал отримує задані розміри. В цьому випадку зазвичай застосовується смола з додавання барвників, наприклад, епоксидних колеровочних паст Етал. Можна зробити стільницю практично будь-якого кольору, непрозору, з розводами, простір для втілення ідеї дизайнера дуже широкий.

стільниці з епоксидної смоли

 • На основі деревини, каменю, ДСП, інших матеріалів. Тобто стільниця з обраного матеріалу повністю заливається епоксидною смолою з затверджувачем. У цьому випадку найчастіше застосовується прозорий склад, що дозволяє зберегти первісний вигляд стільниці, красу дерева, наприклад. Крім того, такі стільниці перед заливкою часто прикрашаються, наприклад, технікою декупажу, розписом, мозаїкою, монетами, галькою, квітами, камінчиками, мушлями, буквально що завгодно.
 • Комбіновані. Наприклад, береться нерівний зріз дерева, а по краю або середині йде смужка епоксидної смоли. Або складом заповнюються тільки тріщини, западини, якщо є.

столешница из эпоксидной смолы

стол из спилов и эпоксидки

как сделать столшеницу из эпоксидной смолы

как сделать журнальный столик

Як робити

Деякі поради, які важливо знати перед тим, як робити стільницю с епоксидної смоли:

 • Важливо дотримуватися точної пропорції, слідувати інструкції по змішуванню смоли з затверджувачем.
 • Під час роботи з поки ще рідкою епоксидною смолою потрібно дотримуватися запобіжних заходів, надягати маску, респіратор.
 • Якщо під час заливки різко знизиться температура, то в глибині можуть з’явитися білі пластівці, тобто зовнішній вигляд буде зіпсований. Справитися з проблемою допоможе прогрів стільниці до 50 градусів.
 • Перед початком заливки смоли на деревину, її потрібно підготувати. Ретельно очистити від бруду і пилу, а потім прогрунтувати, щоб склад менше вбирався в пори деревини і не утворювалися бульбашки повітря.

Важливо! Якщо ви робите стільницю самостійно, то застосовуйте тільки склади, що піддаються холодному затвердінню. Гаряче затвердіння смоли використовується тільки в промислових, спеціальних умовах.

Склад повинен володіти низькою в’язкістю і застигати поступово, щоб з ним було зручно працювати. Консистенція епоксидки повинна бути схожа на мед, потім в процесі застигання вона стане схожа на гуму, а вже після повністю затвердіє.

Для початку вам, звичайно, потрібно купити саму епоксидну смолу, наприклад, найпопулярніший варіант ЕД20. Коштує він від 350 грн за літр, так що, якщо виливати стільницю з епоксидки повністю, без основи, вийде досить дорого, адже матеріалу потрібно багато. Крім того, необхідний затверджувач, який змішується зі смолою в строгих пропорціях в будь-якої ємності, що підходить за розміром. Перемішувати потрібно дуже ретельно.

как сделать столешницу из эпоксидной смолы

столешница из пивных крышек

Порядок роботи:

 1. Дуже важливо працювати при кімнатній температурі, не допускаючи різкого охолодження поверхні.
 2. Спочатку наливають тонкий шар складу, стежать, щоб не з’явилися пухирі – їх можна усунути поки епоксидка ще рідка.
 3. Потім можна заливати смолу в форму, попередньо змастивши її восковим роздільником, щоб не прилипла.
 4. Якщо смола заливається шарами, не варто перетримувати склад, інакше буде видно поділ. Трохи застигла, до стану желе, наливайте наступний шар.
 5. Висихання і затвердіння займуть приблизно два дні.
 6. Поки стільниця застигає, прикрийте її чимось, щоб не сідала пил.
 7. Після затвердіння стільницю шліфують, зверху для надійності покривають лаком, наприклад, яхтовим.

как сделать стол из эпоксидной смолы

В цілому, особливих складнощів при роботі з епоксидною смолою немає, головне слідувати інструкціям. Потренувавшись на невеликій поверхні, наприклад, старому журнальному столику, ви зможете перейти до більш складного декору.

Столи та стільниці з епоксидної смоли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.