Дуже модним декоративним елементом інтер’єру є камін. І важливо не помилитися при його виборі. Слід розглянути не тільки нюанси конструкції і установки, а й стилі камінів, щоб він гармонійно вписався в інтер’єр вашої квартири. Скільки існує стилістичних напрямків, в стількох варіаціях можна оформити і каміни. Це може бути вигадлива класика або сучасна лаконічність, англійська практичність або простота Провансу. Вибирати вам.

Класичні каміни

Каміни вперше з’явилися в палацах і садибах. Це були класичні каміни, прикрашені дорогоцінними матеріалами, гравіруванням, тонким різьбленням.

Як правило, каміни в класичному стилі вбудовують в стіну, тому декоруванню піддається тільки топка і П-подібний портал. Портал може бути виготовлений з різних матеріалів. У Франції та Італії вважають за краще портали з мармуру, але можуть бути використані в обробці і напівкоштовні породи каменю. А ось при обробці камінів англійського стилю віддають перевагу деревині і чавуну.

У класичному стилі портали можуть застосовуватися для вбудованих і пристінних моделей камінів.

У пристінних камінів димар не ховається в стіні, а закривається кожухом з гіпсокартону, який, як і П-подібний портал, декорується класично.

стилі камінів

Каміни в англійському стилі

Якщо створюється інтер’єр в англійському стилі, то камін в ньому є обов’язковим атрибутом. Він повинен бути центром кімнати, навколо нього організовуються все дружні і сімейні посиденьки, отже, до нього звертається вся меблі.

Англійські каміни мають класичні риси. Вони виконані в П-образній формі, але на відміну від класики, тут превалюють прямі кути і лінії, практичність кожної деталі. Відсутні химерні елементи. Відмітна риса каміна в англійському стилі – великий портал, оздоблений декоративною плиткою, кованими і литими деталями, деревиною (обов’язково дорогою). Топка має невеликі розміри, але при цьому містка.

Каміни в стилі прованс

Стиль прованс – це простота форм, відсутність надмірностей і пихатості. При створенні такого каміна враховуються всі дрібниці. Колір обов’язково білий або світлого спокійного відтінку жовтого, зеленого, синього і т.п. Допускається ефект вицвілої фарби. Облицювання виконується натуральними матеріалами: керамікою або натуральним каменем. Рідше зустрічаються варіанти з дорогих сортів дерева. В якості прикраси використовуються ковані композиції. Камін в стилі прованс нерідко штучно старіють, надаючи йому легкий шарм затишку.

Топка в цьому стилі відкрита, що надає каміну ефект звичайної печі. Для прикриття вогню використовуються ковані решітки або екрани, які не тільки захищають від іскор, але і є завершальним штрихом в оформленні.

Каміни стилю кантрі

Домашній затишок і тепло сімейного вогнища втілює в собі стиль «кантрі». Рустикальні каміни – це уособлення простоти природи і сільської невибагливості, на відміну від класики.

Каміни в стилі кантрі відрізняються деякою ваговитістю і великими розмірами. Портали за традицією мають Д-подібну форму, в якій знизу розташовується ніша для дров, а вище – топка. Над нею розташована потужна балка з каменю або дерева, а потім трапецієподібний кожух, що приховує в собі ковпак і димар.

Такі каміни через масивні габарити можна встановлювати тільки в просторих приміщеннях. Для топки підходять дрова і газ, тому димохід обов’язковий. Як декор порталу застосовують необроблений піщаник, черепашник або цеглини, зістарені штучно.

камин прованс

Каміни стилю етно

Каміни «етно» декоративні і зовні різноманітні. Цю різницю їм надає декор різних стилів і напрямків, втілений в кахлях, які можуть бути в російському або старонімецьком стилі або з яскравим індійським колоритом.

Етнічне оформлення каміна зажадає досить ретельного вивчення особливостей їх формування і обробки. В одних випадках використовується глиняний розчин і крейдяну побілку, в інших виключно дикий камінь, по-третє камін і зовсім є фактично відкритим вогнищем посередині вітальні.

Слід враховувати і те, що етно каміни доволі часто є не просто джерелом тепла, але і місцем приготування їжі, що також накладає певні нюанси.

Каміни сучасного стилю

Для тих людей, які люблять поєднувати звичний міський уклад життя з романтикою каміна, існує кілька напрямків:

Каміни в сучасному стилі, викуповуються найчастіше вже готовими з безліччю оригінальних рішень і на будь-який смак для різного інтер’єру. В основі камінів в стилі модерн – традиційний камін зі своїми базовими елементами, але відрізняється за формою. Конструкція камінів модерн може бути прямокутної або напівкруглої, а також витягнутої по вертикалі з метою економії корисного простору.

В інтер’єрі сучасного стилю останнім часом стало популярно використовувати каміни в оформленні мінімалізму. Головна риса – відсутність будь-якого декору. Формується основа каміна: топка і димар, після чого вони повністю ховаються за фальш-панеллю, стаючи частиною стіни. У підсумку виходить ефект вікна з палаючим вогнем. Такі каміни можуть розташовуватися на будь-якій висоті, в залежності від вимог дизайну інтер’єру.

современный камин

Каміни hi-tech

На основі передових технологій з сучасних інноваційних матеріалів виконані каміни стилю хай-тек. Дані каміни можуть мати конструкцію журнального столика, в який вбудована топка. Зустрічаються найрізноманітніші форми камінів: трикутника, призми, кулі, які прикріплюються на стіні або до стелі. Зустрічаються цікаві обертаються каміни, каміни різних моделей з водоспадом.

Для стилю хай-тек каміни виготовляють з вогнетривкого скла, металу, що мають високий ККД і функціональність.

Перераховані стилі камінів є основними, але крім них існує ще чимало способів оформлення цього живого, а часом і декоративного, джерела вогню в будинку.

Стилі камінів. Камін як частина інтер’єру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.