Здавалося б, лофт і маленька квартира – поняття несумісні. Адже цей стиль передбачає великі простори і відсутність стін. Насправді можна застосувати ряд прийомів, щоб візуально збільшити простір і вписати стиль лофт в інтер’єрі маленької квартири. Почати потрібно з стелі.

Оформлення стелі в стилі лофт

Перше, що необхідно зробити, виконати обробку стелі маленької квартири в білому кольорі. Цей прийом відразу «підніме» його. Білий колір в стилі лофт є обов’язковим.

Тепер потрібно визначитися з освітленням. Від люстри доведеться відмовитися раз і назавжди, хоча для інтер’єру в стилі лофт це характерно, але не в маленькій квартирі. Доведеться розмістити світильники по периметру приміщення або вбудовувати підсвічування.
Стиль лофт в інтер'єрі маленької квартири

Під самою стелею можна розвісити кілька чорно-білих фотографій, картин або нанести напис в стилі графіті. Рами не повинні бути масивними. Всі вони повинні бути однаковими або максимально наближеними за стилістикою. Такий прийом допоможе візуально витягнути стіни квартири вгору.
диван в стиле лофт

Візуально підняти стелю допоможуть балки – ще один характерний атрибут стилю. Їх можна розмістити в формі хреста, точка перетину якого буде розміщуватися рівно посередині стелі. Той кінець балки, що буде розташовуватися в центрі, можна зробити більш вузьким, ніж протилежний. Це теж допоможе «збільшити» висоту стелі.

Щоб максимально наблизити оформлення стелі маленької квартири до стилю лофт, не варто її поверхню робити ідеально гладкою. Набагато більш натурально буде вид поверхні, немов на неї тільки нанесли штукатурку і пофарбували її, не вдаючись до шліфування.

Стіни і вікна

Стіни маленької квартири повинні виглядати так, немов їх обробка мінімальна. Наприклад, це може бути фактурна штукатурка під бетон або цегляна кладка на одній з ділянок стіни. Для зорового збільшення висоти стіни можна одну зі стін оформити стіновими панелями двох відтінків: знизу темніший, зверху – світлий. Таким же способом можна виконати цегляну кладку або її імітацію: темна цегла внизу, а зверху стінові панелі світлого відтінку. Особливо вдалим таке рішення буде для стіни, де буде розміщена телевізійна панель. А якщо на цю стіну ще буде потрапляти сонячне світло, маленька кімната буде здаватися просторіше.
интерьер лофт

Лофт – це відмова від додаткових перегородок на користь простору. Однак, далеко не в кожній квартирі, тим більше маленької за площею, можна об’єднати кімнати, прибравши стіни. Але можна об’єднати кілька функцій в одній кімнаті. Наприклад, створити щось на зразок полу під стелею і розмістити на них спальне місце. Для цього потрібна достатня висота стель. А під сходами на імпровізований другий поверх можна розмістити вбиральню або кабінет, якщо додати освітлювальні прилади.
Стиль лофт в интерьере маленькой квартиры

Максимальне наближення до стилю лофт додадуть великі вікна. Ідеально, якщо вони будуть до підлоги. Сонячні промені додадуть інтер’єру маленької квартири світла, а разом з ним і простору. Завісити вікна можна лише за допомогою жалюзі або штор без малюнка, бажано такі, які можна загортати, як ролети.
Стиль лофт в интерьере маленькой квартиры

Кольори і матеріали

Якщо говорити про матеріали для оздоблення стін, стель, підлоги, а також для оббивки меблів в стилі лофт, то для цього є наступні матеріали: шкіра, цегла, блискучий метал, пластик, груба штукатурка, незакритий бетон, цегла, скло. Також зустрічаються кришталь, замша, камінь.

Як уже згадувалося, стелю переважно фарбувати в білий колір. Підлога повинна контрастувати з стелею, отже, фарбувати її потрібно в темні кольори.

Що стосується стін, то для їх обробки, а також для оббивки меблів краще використовувати не більше двох кольорів, а вибравши, варіювати їх відтінки. Зазвичай це відтінки синього або коричневого.
цвета стиля лофт

Способи зонування простору

Незважаючи на відсутність перегородок або їх мінімум, зонування простору в інтер’єрі лофт все ж передбачається. Для цієї мети можуть використовуватися напівпрозорі легкі ширми, стелажі, стінки з склоблоків, меблі на коліщатках.

Іноді зонування в такій квартирі носить лише умовний характер. Перегородок не роблять ніяких взагалі, а для того, щоб відокремити, наприклад, вітальню від ігрової, застосовують різні кольори або матеріали для обробки.

Центральна фігура інтер’єру лофт – диван, бажано, шкіряний. Його можна встановити таким чином, щоб розмежувати зону комфорту і робочу зону в маленькій квартирі.
диван в гостиной лофт

Корисні поради

  • Якщо в інтер’єрі використовується шкіра, то вона повинна бути трохи потертою.
  • Якщо в квартирі в стилі лофт встановлений масивний диван, то шафи, стелажі і полиці не повинні кидатися в очі.
  • Поруч з диваном неодмінно потрібно поставити кавовий столик. Він може бути виконаний з найпростіших матеріалів, наприклад, з палет.
  • Стіни не повинні закриватися меблями, зате вдалим рішенням їх декору стане велосипед або спортивний інвентар.
  • Лофт допускає використання живих рослин в інтер’єрі.
  • Вітаються відкриті труби, виконані з блискучого металу, великі дзеркала і плазмова панель на півстіни.
  • Телевізор з успіхом можна замінити медіапроектором, спрямованим прямо на стіну.

Як видно, застосовуючи поради по обробці приміщення, а також колірному рішенні і розстановці меблів, можна створити стиль лофт в будь-якій навіть маленькій квартирі незалежно від її розмірів.

Стиль лофт в інтер’єрі маленької квартири

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.