Передпокій, що є повноправною частиною інтер’єру, в більшості типових квартир виступає проблемною зоною через своїх невеликих габаритів, відсутності джерел природного світла і часто невдалої конфігурації. Тут як ніде важливо вибрати відповідні стельові світильники в передпокій.

Що врахувати

Освітлення передпокою, як і будь-який інший кімнати, ділиться на основне, локальне і додаткове. Джерело загального світла підбирається досить яскравим. Зазвичай використовують традиційні люстри або світильники з матовими плафонами, адже дуже важливо, щоб сама лампа залишалася невидимою з будь-якої точки передпокої. Оптимальною вважається яскравість, коли очам не доводиться напружуватися, і немає необхідності в прищуривании через різке освітлення.
стельові світильники в передпокій

Звичайно, за допомогою тьмяного головного світла можна приховати будь-які вади в обробці або меблювання прихожей, але все-таки краще їх просто усунути. Адже для людини, вперше входить в будинок, перше враження складається саме по передпокою. І якщо в ній буде дуже темно, то і настрій у гостя буде кілька пригніченим, а сам він закріпаченим. Особливо вдалим рішенням виглядає спосіб монтажу світильника таким чином, щоб яскравий пучок світла був спрямований на стелю, від якого він потім розсіювався б по всьому коридору. Цей спосіб робить освітлення більш м’яким і не втомливим для очей, але в той же час це не призведе до того, що доведеться шукати впали ключі з ліхтариком, повзаючи по підлозі на колінах.

У передпокої не обійтися і без локального освітлення. Воно необхідне в районі розташування шаф з взуттям, вішалок з одягом і дзеркал. Потужність і точки розташування локальних освітлювальних приладів залежать від розмірів дзеркала.

Чим більше дзеркало, тим менш потужні знадобляться прилади, так як саме дзеркало виступає вторинним джерелом світла.
накладные светильники на подвесной потолок

Світильники простої форми з м’яким розсіяним світлом будуть оптимальним вибором. Якщо ж вибір припав на моделі прямого освітлення, то виключіть ймовірність попадання світла в очі людині безпосередньо або через дзеркало.

Крім окремо розташованих локальних джерел світла можна скористатися світловими карнизами, якщо дзеркало знаходиться на дверцятах шафи, або світильниками на тросах. Якщо ж такі світильники встановити по периметру стелі, то їх можна використовувати в якості загального освітлення.

Якщо передпокій одночасно і коридор, т. Е. В ній знаходяться входи в інші кімнати житла, то важливо забезпечити додаткове освітлення. Наприклад, буде доречним навіть використання настільної лампи. У довгих коридорах і прихожих доцільно встановити діодні світлові смуги з датчиками руху, які характеризуються мінімальним енергоспоживанням і не вимагають ручного включення.

Декоративні поради

Освітлення може грати і декоративну роль, наприклад, візуально збільшити невелику за габаритами або висоті передпокій. Ось ряд порад щодо вибору світильників і їх розташуванню в маленькій кімнаті:

  • Якщо передпокій вузька і витягнута, то основне освітлення потрібно направити на стіни. За рахунок ефекту відображення від стін візуально буде здаватися, що простір коридору стало більш широким.
  • У коридорі з низькими стелями вдалим варіантом буде застосування світлових карнизів по всьому периметру, світло яких буде спрямований вгору. Це дозволить візуально трохи підняти стелю.
  • Не слід вішати люстри в подібних приміщеннях, краще замінити їх на освітлювальні прилади накладного або вбудованого типу.
  • Незалежно від типу використовуваного світильника, світловий потік не направляйте вниз.
  • Хорошим варіантом буде встановити натяжна стеля з світлопропускаючого полотна, за яким по периметру всієї стелі розташувати світильники. Товщина натяжної стелі разом з комплектуючими не перевищить 4 см.
  • Лампи, що звисають на невелику відстань, з направленим вгору світлом теж виглядають хорошим варіантом.

Вибір світильника по конструкції

Виділяють підвісні, накладні і вбудовувані світильники на стелю. Відповідно всі ці типи можна повісити в передпокої.

  • Підвісні

До них відносяться традиційні люстри, лампи з великими плафонами, підвісні світильники центрального світла. Всі вони підвішуються на спеціальних кронштейнах в стелі. Подібні конструкції бажано використовувати на високих стелях. Інакше звисає на тросі люстра буде заважати при пересуванні по передпокої, а також підкреслить недолік приміщення і візуально зменшить невеликий обсяг корисного простору.
подвесной светильник в прихожей

Якщо ж стеля високий, а кімната невелика по площі, то плафон люстри підбирається мініатюрний. Для витягнутого приміщення відмінно підійдуть прямокутні підвісні світильники. У квадратній передпокої відмінно виглядатиме кругла або овальна люстра.

Також дивіться на обробку передпокої. Якщо стіни оброблені дерев’яними панелями або бамбуком, то лампу беріть з дерев’яним каркасом. У сучасному стилі, наприклад, хай-тек або мінімалізм, підвісьте металеву хромовану люстру, а в якості джерела світла виберіть галогенні лампи.

  • Вбудовувані

Якщо в передпокої підвісний висока стеля, то вбудований світильник – ваш вибір. Таке джерело світла забезпечує пряме освітлення, зі світловим потоком, спрямованим вниз, тому висота приміщення обов’язкова умова. До цієї ж групи світильників відносяться і точкові прилади або так звані споти, які покликані зробити акцент на якій-небудь ділянці передпокої, наприклад, дверному килимку. Застосовуються вбудовані моделі, як правило, в якості локального освітлення.
светильники в прихожей

  • Накладні

Діодні стрічки, світлові карнизи – найбільш поширені види накладних освітлювальних приладів. Встановити такі світильники можна на будь-яку поверхню, тому вони використовуються для локальної та додаткового підсвічування.

Перераховані варіанти світильників для прихожей можуть комплектуватися усіма видами ламп: розжарювання, світлодіодні і галогеновими. Тут вибір уже повністю залежить від смакових уподобань і можливостей гаманця власника квартири.

Освітлення будь-якої кімнати – питання аж ніяк не пусте, так як воно несе не тільки пряму функціональну навантаження, але і грає величезну декоративну роль. За допомогою правильно підібраного світла можна добитися справді приголомшливих результатів, зробивши маленьку і тісну прихожу візуально просторішою.

Як вибрати стельові світильники в передпокій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.