Різноманіттям світильників і джерелом світла зараз мало кого можна здивувати. Але виробники на цьому не зупиняються. Освітлення приміщення можна регулювати, і керувати ним різними методами. Розглянемо, які методи і пристрої керування освітленням будинку існують на сьогоднішній день.

Види управління освітленням

Для того щоб регулювати освітлювальні процеси в будинку існуємо кілька способів:

  • дистанційний
  • локальний
  • за допомогою датчика руху
  • управління по подіям
  • за розкладом

пристрої керування освітленням будинку
Найбільш функціональним і розвиненим є дистанційний спосіб управління світлом. Він має на увазі те, що людина може вмикати-вимикати або регулювати лампи в будинку, не торкаючись безпосередньо до вимикача.

Способи управління освітленням

Дистанційний спосіб має свої різновиди.

  • Пульт керування. За допомогою цього пристосування регулювати освітлення можна з будь-якого куточка будинку. Можна спокійно почитати книгу при світлі в ліжку, а потім не встаючи одним натисканням кнопки на пульті вимкнути освітлення в кімнаті і лягти спати. А якщо виходячи з ванної, ви забули вимкнути освітлення, це можна буде вдіяти не повертаючись. При виході з будинку можна одним кліком відключити всі освітлювальні прилади. Група світильників може включати від 1 до більш ніж 200 одиниць. Пульти можуть бути кнопковими або з сенсорними дисплеями. Є можливість створення центрального пульта і додаткових, в формі брелоків з основним набором функцій. Подібні системи використовуються в сценічному освітленні або освітленні нічного клубу, де потрібно одночасно налаштовувати безліч різнопланових світильників.

Дистанционный выключатель света

  • Управління за допомогою стаціонарного комп’ютера. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню, можна керувати освітлювальними процесами в будинку за допомогою комп’ютерного пристрою.
  • Управління за допомогою комп’ютера з будь-якої точки світу. Доступ до центрального пристрою можна отримати через проміжний сервер. Ця можливість корисна людям, які постійно виїжджають з дому у відрядження або подорожі. Таким чином, можна перевірити вимкнене світло і провернути інші маніпуляції.

Дистанционное управление освещением

  • Дистанційне керування за допомогою мобільного телефону. Контроль над освітленням проводиться за допомогою спеціальних додатків на мобільному телефоні.

Такі програми є на iPhone і Android.

  • Настінний контролер візуально схожий з класичним вимикачем, але це зовсім інший пристрій. Він не підключений до електричної мережі, його живить батарея. Контролер передає сигнали асоційованим вимикачів. Прикріпити його можна на двосторонній скотч або саморізи. Кнопки настінного контролера можна запрограмувати на кілька груп світильників. Такий апарат зручний на виході з дому, одним кліком можна погасити весь світ в приміщенні.

Локальний контроль над освітленням здійснюється безпосереднім натисканням на вимикач. Цей тип управління можна поєднувати з дистанційним або іншими для ситуативного зручності.

Датчики руху добре заощадять електрикою тим, хто забуває вимикати світло у ванній або вбиральні. Цей прилад фіксує рух в зоні видимості і виконує запрограмовані команди (включає / вимикає світло). Датчик руху може реагувати як на рух безпосередньо, так і на звук. У першому випадку він оснащений приймачем інфрачервоних променів. Людське тіло випромінює тепло і апарат на це реагує. Дана система абсолютно нешкідлива для людини і тварин в будинку. Для того щоб датчик не реагував на розігріті предмети, він оснащується декількома фотоелементами, а не одним. Акустичний прилад реагує на звуки. Такими датчиками оснащуються вуличні прожектори стежить світла.

Светодиодные светильники с датчиком движения и освещенности

Контроль освітлення по подіям на увазі включення і виключення світла внаслідок певних змін у навколишньому середовищі. Регулюючим показником може виступати освітленість.

Вечірньої пори, коли рівень освітлення падає до зазначеного рівня, датчик зреагує і світло включиться, зворотний процес відбудеться в ранковий час.

Його можна встановити як всередині приміщення, так і до світильника, який знаходиться з зовнішньої сторони будинку. Цей прилад можна запрограмувати і на інші події. Наприклад, на відкривання / закривання дверей. Найчастіше він використовується в вуличному освітленні.

Управління світлом за часом дозволяє задати розклад, за яким світло будуть включатися і вимикатися. Рамки активності освітлення можна задати виходячи з розпорядку дня господарів будинку. Світло буде включатися і вимикається в зазначені проміжки часу. Цей спосіб управління освітленням можна використовувати в якості захисту від зловмисників у відсутності господарів. Буде створюватися ілюзія присутності. Також такий варіант використовується в рекламі, наприклад в рекламних світлових коробах.

Існують системи «розумний дім», які здатні охоплювати не тільки освітлювальні процеси в будинку, але практично всі електрифіковані об’єкти і прилади. Підключенням таких комплексів в основному займаються компанії, які їх згодом і обслуговують.

За допомогою ряду програм можна управляти шторами і жалюзі на вікнах. Устаткування і програми часто синхронізуються з системою безпеки.

Система управління освітленням дозволяє економити електрику, надає нові можливості і створює комфортні умови.

Способи та пристрої керування освітленням будинку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.