Індустріальний стиль приваблює своїм простором, навмисною грубістю і оригінальним облаштуванням інтер’єру. Такий дизайн, незважаючи на практично відсутність обробки і просте меблювання, виявився досить затишним. Як правило, квартири-студії лофт не мають стін і перегородок, а всі кімнати об’єднані в одну, лише візуально відокремлюючи різні функціональні зони розстановкою меблів. Розглянемо ж, як обставляється спальня в стилі лофт і які особливості слід врахувати в цій кімнаті, з огляду на її інтимний характер.

Щоб грамотно оформити індустріальну спальню, слід враховувати наступні нюанси:

  • Приміщення повинно бути досить просторим. Якщо ж ви хочете обставити маленьку спальню лофт, то доведеться попрацювати зі світлом і вибором обробки і декору, щоб візуально розширити простір.
  • Всі предмети меблів мають функціональне значення і лаконічний дизайн.
  • Облік особливостей індустріальних будівель: гола бетонна, цегляна стіна, відкриті комунікації, чавунні батареї і т.п.
  • Великі віконні прорізи, без штор, фіранок.
  • Змішання стилів в меблювання.
  • Використання футуристичних аксесуарів, яскравих постерів, оригінальних світильників.

Зонування

Квартира лофт – це студія, в якій всі кімнати суміщені в одному приміщенні. В ідеалі кухня, вітальня і спальня не розділяються стінами. Для розмежування використовуються різні прийоми зонування, а сама спальна зона обмежується, як правило, ліжком і тумбочкою. Приховати повністю цю частину квартири допоможе фальш-стінка і розсувні перегородки

Щоб підкреслити відкритість інтер’єру, можна встановити між ліжком і вітальнею стелаж в стилі лофт – відкрита конструкція з металу або деревини, заставлена ​​книгами і аксесуарами. Також для цієї мети підійде шафа-купе, яка до того ж вирішить проблему зі зберіганням речей.

Найпростіше рішення – розділити спальню і вітальню за допомогою фіранки, ширми, штори. Щоб підкреслити приналежність інтер’єру до стилю лофт, в якості карниза можна використовувати обріз металевої водопровідної труби.
Спальня в стилі лофт

Якщо ви робите лофт інтер’єр в будівлі, яка відповідає цьому стилю – колишнє виробниче приміщення з великими відкритими просторами і високими стелями, то можна організувати спальну зону на «другому поверсі». Для цього вибудовується майданчик на достатній висоті, щоб знизу можна було спокійно пройти. Висота «другого поверху» не обов’язково робиться в людський зріст. Головне, щоб там спокійно помістилося ліжко, і на нього можна було забратися. Майданчик для спальні робиться відкритим, обмеженим тумбочками або металевими поручнями. На фото представлені варіанти створення спальні в інтер’єрі лофт на другому ярусі.

Спальне місце розташоване на високому каркасі, висоти якого досить, щоб на «першому» поверсі облаштувати затишне гніздечко з диваном і журнальним столиком. До ліжка ведуть звичайні сходи. Роль стін виконують книжкові шафи, висота яких перевищує рівень другого поверху, тому для «спальні» вони також грають роль тумбочок.
интерьер лофт

На цьому фото інтер’єру в стилі лофт виконується другий поверх на висоті людського зросту. Являє собою платформу, закріплену на підвісах. Розміри платформи підбираються відповідно до габаритів ліжка, не займаючи зайвого простору. До ліжка ведуть стаціонарні сходи, які додатково можна використовувати як шафу, книжкову полицю або, як показано на фото, в якості робочої дошки для записів.
спальня на втором ярусе

А ось представлений зворотний варіант застосування високих стель індустріального житла. Спальня тут поєднується з кабінетом. Нижній ярус зайнятий ліжком, поставленим на постаменті, щоб виділити спальну зону, а поверх нього споруджено невелику платформу з металевого профілю, на якій організовано місце для роботи на комп’ютері. Стільниця столу однією стороною закріплена за стіну, а іншою – за перила, що обмежують кабінет. Сходи – вмонтовані в стіну широкі металеві профілі.
кабинет на втором ярусе

Обробка

Обробка – це візитна картка стилю лофт. Якщо меблі можуть мати будь-який дизайн і колір, то зі стінами, стелею і підлогою експерименти неприпустимо, вони мають цілком обумовлений зовнішній вигляд, який якраз і характерний індустріальному інтер’єру. Основне правило – відсутність обробки або імітація її відсутності. Що мається на увазі?

Стіни – гола бетонна або цегляна стіна, груба штукатурка. Стеля – дошка, бетонна плита, побілка, при цьому видно балки, поперечини. Підлога – бетонна або дерев’яна. Примітно, що досить зробити одну стіну або її частину у вигляді цегляної кладки і вже створюється відчуття лофт інтер’єру.

Якщо умови квартири не дозволяють створити оригінальний інтер’єр лофт, то скористайтеся матеріалами, які зможуть зімітувати необхідну фактуру. Стіни – шпалери або плитка під цеглу, шпалери під фарбування з фактурою під штукатурку, декоративна штукатурка, вагонка. Стеля – рейкова дерев’яна, з гіпсокартону, натяжна стеля. Підлога – ламінат, паркет або наливна підлога.
отделка лофт

Повернемося ж до обробки спальні. Якщо спальня сполучена з вітальнею, то використовувати прийом зонування по різної обробці і кольору стін, підлоги, стелі в стилі лофт не прийнято. Спільний простір має бути єдиним цілим.

Якщо мова йде про спальню як окрему кімнату, то тут можна вдатися до різних дизайнерських прийомів в обробці. Наприклад, стіна біля ліжка виконується цегляною кладкою, а стіни, що залишилися, і стелю робляться з гіпсокартону або вирівнюють і фарбують в білий або сірий колір (імітація побілки або бетонної стіни, відповідно). Доповнивши такий інтер’єр дерев’яними балками на стелі, чорно-білими меблями і оригінальними світильниками, можна отримати закінчений інтер’єр спальні лофт.
кирпичная стена в спальне

На наступному фото показаний приклад організації спальні в стилі лофт в маленькому приміщенні з невеликим вікном. Лофт не властиво використання фіранок і штор, але в цьому інтер’єрі світла завіса дозволяє приховати недоліки спальні. Легкість матеріалу розсіює сонячне світло, створюючи відчуття куди більшого вікна, ніж є насправді, а білий колір візуально збільшує кімнату. Цегляна кладка імітується шпалерами, а стеля виконана з гіпсокартону, створюючи ефект цільної бетонної плити. Підкреслює стиль лофт в цій спальні використання стилістичного стельового світильника, плазмового телевізора, простих меблів і чорно-білого постера. Невеликі металеві відерця з травою в кутку спальні – маленький штрих, який робить дизайн завершеним.
люстра лофт

Якщо спальня з балконом, то розумніше буде об’єднати ці два приміщення. Так ви забезпечите кімнаті велике вікно і розширите простір.

Меблювання і декор

Меблі лофт спальні підбирається за принципом – зручність і практичність.

Основним, а часом і єдиним, предметом меблів є велике ліжко, що встановлюється по центру однієї зі стін. Ніжок у ліжку немає, воно стоїть на низькій платформі і виконано на каркасі, поверх якого укладається вже матрац. Каркас виготовляється як з масиву або металу, так і з використанням неординарних підходів – наприклад, з палетів.

Біля ліжка встановлюються приліжкові тумбочки з нестандартним дизайном. Це може бути проста вигнута конструкція у вигляді літери П, стара скриня або валіза, поставлена на металеві ніжки, дерев’яний ящик, піддони на ніжках.
белая спальня лофт

Для зберігання речей використовуються скрині, гачки, рейли, полки. Весь одяг розвішується просто в кумнаті на вішалках, взуття просто стоїть на підлозі або в численних коробках. Гардеробна може відгороджуватися від основної частини спальні ширмою. Шафи-купе в стилі лофт не застосовуються, тому, якщо ви все ж хочете встановити її в спальні, то доведеться замаскувати під обробку стіни.
гардеробная лофт

Решта меблів залежить від ваших особистих переваг. Не бійтеся експериментувати. Велике дзеркало, ширма, старе крісло, яскраві аксесуари – все це в розумних кількостях відмінно впишеться в інтер’єр лофт. Головне не забувати, що спальня повинна бути просторою, тому заповнювати її до відмови меблями і декором не варто.

Завершальним штрихом будуть всілякі аксесуари. Стіна біля ліжка може прикрашатися картинами, чорно-білими фотографіями, яскравими постерами, музичними інструментами, графіті. На тумбочках розставляються світильники з футуристичним дизайном, книги або різна атрибутика середини ХХ століття.
декор в стиле лофт

Підлога так само не залишає без уваги. У ліжка укладається килим з м’яким ворсом. Під стінкою можна знайти різні футуристичні або гламурні речі, вазони з кольоровими камінцями, горщики з кімнатними рослинами або засушеними гілками.

Ліжко, килим, крісло прикрашаються яскравими подушками з принтами або абстрактними малюнками.

Освітлення в спальні стилю лофт приділяється окрема увага. Основне світло надходить через вікна, тому стельові світильники несуть більше декоративне навантаження, ніж функціональне. Часто замість люстри використовується група лампочок на дроті, які залишають або «голими», або декорують дротом в формі абажура. По периметру розставляються прожектори на шинопроводі. Біля ліжка встановлюється один-два світильника з гнучкою, регульованою ніжкою.

Спальня в стилі лофт: просторий затишок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.