Досить популярним стає фарбування стін і стель з гіпсокартону, особливо з огляду на широку номенклатуру різних фарб і барвників. Вони відрізняються по фактурі і складу, по-різному можуть комбінуватися. Однак для фарбування важливо виконати одну обов’язкову умову – стіни з гіпсокартону повинні бути ідеально рівними, якщо звичайно не використовується додатково фактурна штукатурка. Для цього потрібна шпаклівка гіпсокартону під фарбування.

У даній статті якраз будуть розглянуті основні моменти, важливі нюанси того, як шпаклювати гіпсокартон під фарбування. Перераховані нижче кроки однаково застосовні до стін, стелі, рівній поверхні і складним фігурам, складеним з гіпсокартону, наприклад, багаторівневі підвісні стелі, різного роду ніші в стінах. В останніх випадках якість шпаклівки під фарбування особливо важливо, якщо використовується додаткове підсвічування поверхонь, адже вади які навіть не видно при денному світлі, можуть виступити при бічному підсвічуванні.

З чого необхідно почати

Насамперед перед проведенням основної роботи шпаклівкою гіпсокартону під фарбування, необхідно закрити всі шви і виїмки з-під саморізів. Для цього використовується стартова шпаклівка і сітка серпянка. Сіткою проклеюються всі стики між листами з підготовленими фасками.
шпаклівка гіпсокартону під фарбування

Стартовою шпаклівкою не треба шпаклювати гіпсокартон повністю, виїмки над саморізами заповнюються під єдиний рівень з гіпсокартоном, так само заповнюються фаски з стоншенням по краях листів гіпсокартону.

Обов’язковою умовою є нанесення грунтовки перед закладенням швів, після висихання стартової шпаклівки її затирання, вирівнювання. Детальніше про те як шпаклювати шви по гіпсокартону, можна прочитати тут, там пояснені багато важливих моментів стосуються початкової обробки стін з ГКЛ.

Яку шпаклівку використовувати

Під фарбування слід вибирати фінішну шпаклівку, у якій самі мінімальні розміри частинок. У продажу є гіпсові цементні і полімерні склади, готові і сухі суміші, які ще належить розвести. Якщо при закладенні швів краще було взяти суху суміш, просто виходячи з питання економії, то для фінішної штукатурки краще взяти вже готову розведену. Природно належить знайти якісну шпаклівку в перевіреному магазині, де точно є найкращі умови для її зберігання. У таких магазинах або будівельних супермаркетах можна при необхідності повернути невикористані матеріали за умови, що тара ще не розкривалася.

Якщо є досвід з розведення сухих сумішей, є насадка міксер, відповідна тара, то можна самостійно підготувати шпаклівку для гіпсокартону. У плані вмісту можна використовувати цементні суміші в ванній кімнаті та кухні, де можливі перепади вологості. Гіпсова підійде для всіх інших типів приміщення, тим більше вона дещо легше наноситься, більше схожий за відчуттями на пасту, полегшуючи вирівнювання. Полімерні суміші мають гарні властивості, можуть використовуватися повсюдно, головне щоб їх вартість не лякала. Природно бажано, щоб фінішна шпаклівка була від того ж виробника, що і стартова.

Приступаємо до шпаклівки гіпсокартону під фарбування

Стіна вже пошпаклювана по швах, армовані, закладені кути і всі переходи. Вся поверхня стін прогрунтована. Тепер-то настає найскладніший, відповідальний момент. Для однієї поверхні краще, щоб роботи не закінчувались, перш ніж вона вся не буде розкрита шаром шпаклівки, йти слід рівномірно від початку до кінця. Розчин замішується приблизно по 5-6 літрів, так щоб він не затвердів за час, поки він буде наноситися, але чимало, щоб не довелося постійно бігати від стіни до міксера, інакше складніше буде потім вивести все в єдину площину.

Для роботи потрібні:

 • Шпателі 6, 10, 30, 80 см;
 • Дриль з малими оборотами і насадкою міксер;
 • Ємність для розведення шпаклівки;
 • Сітка для затирання;
 • Відро або миска з водою.

шпаклевка гипсокартона под покраску
Інструменти завжди повинні бути в чистоті, від цього безпосередньо залежить якість робіт. Тому, навіть після кожного замісу всі шпателі ретельно промиваються від залишків розчину. Якщо він залишиться, то буде нарізати борозни, змішуватися з новим, додаючи грудки, які неможливо акуратно витягнути. Тим більше що вологим шпателем шпаклювати стіну з гіпсокартону значно легше, розрівнюючи розчин, що все трохи схопився. Те ж саме стосується насадки міксера.

Шпателі, особливо основний широкий, повинні бути з ідеально рівною кромкою. Фактично краще не використовувати інструмент, який залишився від минулого ремонту, а придбати новий, перевіривши його на рівність при покупці.

Тепер можна безпосередньо переходити до процесу, як зашпаклювати гіпсокартон під фарбування. Шар розчину повинен бути приблизно 2-3 мм, щоб був достатнім для міцності, але не занадто товстим, щоб при висиханні потріскатися. Для новачків краще спробувати нанести шар потрібної товщини, взявши на приклад один з обрізків гіпсокартону, так буде безпечніше, ніж йти відразу до цільової стіні без будь-яких навичок зовсім.

 1. Наносити розчин краще від правого краю стіни, нижнього кута. Для лівшів відповідно в дзеркальному відображенні від лівого нижнього кута. Якщо є отвори, то починати краще від його краю в бік більшого простору, після вже зашпаклювати під фарбування останню ділянку.
 2. Малим шпателем набирається розчин, переноситься на широкий (80см або навіть 120 см). Якщо не вийшло нанести рівномірно, краще зняти все і спробувати знову. В ідеалі розчину повинно бути трохи більше всередині і сходити нанівець по краях. Шпатель прикладається до стіни під кутом 60-70 градусів, притирається і нахиляється до 45 градусів, після цього з притираннями з боку в бік шпатель ведеться вгору трохи в сторону, так щоб рівномірно розподілити розчин потрібним шаром.
 3. Краще нанести декілька смуг розчину по ширині або висоті і після вже переходити до вирівнювання. Виконується шпаклівка гіпсокартону і вирівнювання рухами хрест-навхрест по дузі, тримаючи шпатель під гострим кутом до поверхні, так розчин найкраще розподіляється. Якщо шпаклівка збирається великою хвилею на інструменті його поширюють на вільні ділянки або збирають малим шпателем.
 4. Розрівняйте попередньо ділянку, заповнюється розчином наступна. Так триває, поки не витрачений один заміс. У кращому випадку наступну порцію готує помічник, однак в цьому випадку не варто забувати мити інструменти після кожної порції або навіть частіше.

При розрівнюванні не повинно бути під шпателем ділянок, де він не стикується зі стіною або краї висять в повітрі, простіше кажучи, западин і виїмок. Якщо десь не вистачає розчину, то додається, якщо є надлишки то, провівши пару раз над ділянкою шпателем хрест-навхрест, надлишки знімаються малим інструментом.

 1. Роботи тривають до тих пір, поки одна цілісна поверхня не буде зашпакльована. Під кінець, коли вже більша частина заповнена, на початку стіни розчин вже починає схоплюватися, розгладження проводиться тільки очищеним і змоченим у воді широким шпателем, і то не часто.

Навіть в кращому випадку якщо поверхня ідеально рівна по краях шпателя залишається невелика борозенка, точніше гребінець. Не варто намагатися його ідеально зрівняти, набагато продуктивніше, практичніше і легше його стесати згодом затиркою.

 1. По контуру стінки найлегше залишити зазор в 1 см без розчину, заповнити його строго під прямим кутом вже після того, як розчин на стіні застигне, в іншому випадку можна запустити частину розчину в вигляді гребінця на сусідню стіну, розраховуючи після счесати надлишки, залишивши ідеально рівний кут.

Качественная шпаклевка
Коли шпаклівка стіни гіпсокартону під фарбування закінчена, слід дочекатися повного висихання поверхні і ошкурити дрібною наждачною сіткою до ідеально гладкого стану. Роботи із затірки проводити в респіраторі або з будівельним пилососом, якщо є відповідна насадка.

Досить часто навіть професіоналам не вдається з першого разу зашпаклювати гіпсокартон під фарбування ідеально. Перевірити якість своєї роботи можна простим способом. Береться настільна лампа або ліхтар, і при вимкненому або приглушеному загальному освітленні стіна підсвічується з боку, під найменшим кутом падіння променів світла. У такому режимі буде видно все, навіть найдрібніші вади. Якщо такі є то можна спробувати їх счесати наждаком, якщо ж вони занадто великі, то можливо потрібно нанести ще один шар шпаклівки.

Як тільки досягнутий потрібний результат, шпаклівка гіпсокартону під фарбування може вважатися завершеною. На довершення залишиться тільки прогрунтувати стіну і після розфарбувати хоч в усі кольори веселки згідно своїм дизайнерським перевагам.

Якісна шпаклівка гіпсокартону під фарбування своїми руками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.