Використання растрових світильників дуже популярно в офісних і різних нежитлових приміщеннях. Їх головною особливістю є світловідбиваюча решітка білого кольору. Як варіант, він може бути виготовлена ​​з дзеркального алюмінію. Саме від правильної решітки залежить безпечне розподіл світла по приміщенню. Растровий світильник стельовий може бути накладним, що вбудовується, підвісним і працювати на люмінесцентних або світлодіодних джерелах світла.

Світильники растрові виготовляються переважно у формі прямокутника, а корпусом служить зварена рамка, яка зварена з листової сталі. Рівномірний розподіл білої фарби в якості покриття на корпусі забезпечує нанесення її порошковим методом. Це підвищує її адгезійні якості і зносостійкість.
растровий світильник стельовий

У самому корпусі кріпляться цоколі, пускорегулююча апаратура і самі лампи. Зверху встановлюється решітка. Так як грати встановлюються пружними замками, її легко зняти, що робить лампи доступними. Такі лампи витримують напругу до 220 Вт, а стандартним розміром вважається 595 х 595 мм.

Грати можуть бути наступних видів:

  • V-образна, в основі лежить матовий алюміній.
  • Параболічна, яка виготовляється з анодованого алюмінію. В такому світильнику може до 9 поперечних лампелей, які забезпечують безпечне розсіювання світла.
  • Подвійна параболічна решітка, матеріалом якої також є анодований алюміній.

При виборі світильника такого типу в першу чергу потрібно звертати увагу саме на решітку.

Що стосується самої конструкції, то вона досить важка, тому кріпиться світильник на основний стелю. Або ж вони закріплюються до перекриття. У стандартному приміщенні, де висота стелі становить близько 3 метрів, один такі світильники висвітлюють близько п’яти квадратних метрів.
светильник растровый потолочный

Переваги такого світильника полягають в тому, що діапазон висвітлення ширше, ніж у інших, решітка служить не тільки розсіює елементом, а й захистом для ламп. Растровий світильник не зіпсує стелю, навіть якщо він накладної. До того ж його габарити такі, що за розмірами він співвідноситься з стельової плитою, так що в конструкції може повністю її замінити. Цьому світильника не потрібні якісь інструменти для установки – досить вставити його на місце панелі і підвести до касеті дроти.

Вбудований або накладний?

Це питання вимагає особливої ​​уваги. По-перше, необхідно розібратися, в чому ж відмінність між цими типами кріплення. Вбудований растровий світильник буде ідеальним варіантом для підвісних стель, стель з гіпсокартону: все залежить від розміру світильника. Вони використовуються дизайнерами в випадках, коли необхідно виконати приміщення в мінімалістичному вигляді, як правило, адже зовні вони виглядають як частина стелі, без будь-яких виступів.
растровый светильник встраиваемый

Накладний світильнику ж краще підійде для звичайного стелі і гладких, рівних поверхонь. Їх вважають за краще використовувати для великих приміщень, наприклад, складів, будівель шкіл і так далі. Вони відрізняються універсальністю і зручністю монтажу. Що стосується різноманітності моделей, то на ринку можна знайти великий асортимент як вбудованих растрових світильників, так і накладних.

З одного боку може здатися, що і для підвісної стелі можна використовувати накладної світильник, але якщо і робити це, то з великою обережністю.

Неправильна установка, невірне закріплення – і світильник обрушиться вниз разом зі стелею.

Головна відмінність між вбудованими та накладними світильниками саме в способі кріплення. Одні дбайливо ставляться до накладним стелях, інші ідеальні для звичайних стель.

Яку лампу вибрати?

Тут вибір невеликий – джерело світла для растрових світильників може бути люмінесцентним або світлодіодним.

Про люмінесцентних лампах знає кожен, здебільшого вони вже витіснили з квартир звичні «лампочки Ілліча». Пристрій люмінесцентної лампи досить складне – ультрафіолетове випромінювання, що створюється електричним струмом в парах ртуті, перетвориться у видиме світло за допомогою особливих сумішей, також званих люминофорами (звідси і назва).

Переваги світильників люмінесцентних растрових очевидні – вони міцні, вони трохи могутніше ламп розжарювання, а енергії при цьому споживають набагато менше. Та й служать вони кілька років (зазвичай, близько 5). І, як і світлодіодні, вони можуть бути різних видів – лампи високого тиску використовуються в технічних цілях і для вуличного освітлення, лампи низького тиску переважні для побутових служб і офісних приміщень. У цих ламп дуже високий ККД, а також вони мають у своєму розпорядженні великий кольоровою гамою.
лампа для растровых светильников

Але і тут не без недоліків. Люмінесцентні хімічно небезпечні, так як містять ртуть, а тому звертатися з ними слід обережно. Утилізується вони в спеціально відведених для цього місцях. До того ж спектр їх освітлення нерівномірний, що іноді призводить до спотворення кольору, частіше – до подразнення сітківки ока. Згодом світловіддача такої лампи знижується, а, значить, знижується і ККД.

Лампи для растрових світильників, призначені для виробничих приміщень, відрізняються високою міцністю і враховують всі вимоги освітлення в офісах і на підприємствах.

Світлодіодні лампи працюють за рахунок світлодіодів і є самим екологічним видом ламп. Вони широко використовуються для вуличного освітлення або освітлення робочих приміщень. Такі змінні лампи, на відміну від інших, не містять ртуті, а, значить, є максимально безпечними.

Світильник растровий стельовий світлодіодний має свої переваги – вони досить міцні, можуть бути невеликих розмірів, безпечні. Але найголовніше – у них дуже великий термін служби (до 50 000 годин), в той час як енерговитратність мінімальна.
светильник растровый светодиодный

Але і без недоліків не обійтися. Замінити світлодіодну лампу в більшості випадків можна тільки на аналогічну, а коштують вони досить дорого. Але їх ціна компенсується їх низькою енергопотребляемость і довготою служби, тому вони так поширені в вуличному освітленні. Існує також і думка, що світло, що випромінюється світлодіодами, непоправно порушує сітківку ока.

Є у цих ламп одна спільна риса, яка є великим їх перевагою – завдяки своїм устроєм, їх корпус не стає пекуче-гарячим, у світлодіодних він не нагрівається взагалі, у люмінесцентних ж нагрівається не дуже сильно.

Незважаючи на велику кількість плюсів світлодіодних ламп, перевагу все ж віддається люмінесцентним. Їх не складно знайти в магазині, термін їх служби в рази довше, до того ж немає необхідності кожного разу шукати ту ж саму лампу, щоб встановлена ​​спочатку. Залежно від приміщення, можна вибрати лампу певної потужності і кольору, що, безсумнівно, є величезним плюсом.
растровые светильники офисные

Растрові світильники стельові зараз дуже популярні, побачити їх можна зараз де завгодно – в офісах, школах, на складах. Різноманітність моделей їх дуже велике, а кожен вид світильника має свої переваги і своє призначення. Основна їх класифікація враховує особливості решітки, і саме від решітки залежить якість освітлення світильника. Растровий світильник стельовий може бути накладним і вбудованим, і вибір будь-якого з них залежить від типу стелі в приміщенні.

Растрові світильники можуть працювати на світлодіодних лампах і лампах люмінесцентних. Обидві ці лампи відмінно підходять для офісного і виробничого освітлення, але в їх характеристиках є свої відмінності, про які не варто забувати при виборі змінної лампи.

Як вибрати растровий світильник стельовий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.