Повітряно-бульбашкові панелі – один з найвиразніших елементів дизайну, які застосовуються в житлових інтер’єрах. Конструкція являє собою прозору судину (зі скла або прозорого композитного матеріалу), заповнений дистильованою водою або гліцерином. У прозорому розчині в вертикальному напрямку переміщуються бульбашки повітря.

Щоб дати оцінку цій оригінальній деталі, треба хоча б один раз побачити її в інтер’єрної композиції. Вихрові бульбашкові панелі підсвічуються світлодіодними (LED) лампами з різним відтінком світлового потоку, що надає певний настрій обстановці. Жовтий, рожевий і помаранчевий кольори створюють відчуття тепла і затишку, блакитний і фіолетовий надають атмосфері холоднувату таємничість.

Воздушно-пузырьковые панели

Конструктивні особливості

Вертикальний рух бульбашок здійснюється в безперервному режимі, завдяки дії компресора, який створює спрямований повітряний потік.

Дуже важливо, при виборі системи враховувати, яке обладнання використовується для підкачки повітря (слід уточнити ступінь захищеності від шуму). Гудячі звуки працюючої машини позбавляють красиве панно початкової чарівності. У якісних моделях передбачена належна звукоізоляція, що нейтралізує компресорний шум.

Повітряно-бульбашкові панелі відрізняються такими характеристиками:

 • габаритами;
 • формою;
 • товщиною і якістю скла (полікарбонат, триплекс, акрілат);
 • внутрішньою будовою (з перегородками, без перегородок);
 • зовнішнім виглядом бульбашок (дрібні, середні, великі);
 • кількістю трубок, усередині яких рухаються бульбашки (якщо вони передбачені конструкцією).

Чим більш високою прозорістю володіють матеріали, тим ефектніше виглядає інтер’єрна композиція. Гліцеринові склади відрізняються високою в’язкістю, тому бульбашки в цій суміші піднімаються повільно, в дистильованої воді, навпаки, утворюється бурхливий потік. Світлодіодне підсвічування створює м’який спрямований світловий потік, який виділяє зону переміщення кульок. У продажу є вироби з пультом управління, за допомогою якого можна вибирати колірний фон, змінюючи тим самим вигляд інтер’єрної обстановки.

Воздушно-пузырьковые панели и колонны

Стандартне виконання

Найбільшого поширення в дизайні інтер’єру отримали панелі в формі витягнутого паралелепіпеда, посилені металевими або акриловими ребрами жорсткості. Повітряні кульки, що проходять під тиском через спеціальні шайби, хаотично рухаються в різних напрямках, перетинаються, створюючи динамічну барвисту картину.

Товщина прозорих панелей становить від 40 до 70 мм. Такі конструкції можна виготовити самостійно, використовуючи акрилові листи або стільниковий полікарбонат в якості корпусних матеріалів. Проте, як би акуратно не були виготовлені інтер’єрні елементи, заводські колони виглядають більш естетично. Це пояснюється застосуванням інноваційних технологій, світильників і матеріалів, що не представляється можливим в побутових умовах.

Повітряно-бульбашкові панелі стали популярною прикрасою не тільки житлових інтер’єрів, але і комерційних будівель. Стильні динамічні композиції можна сьогодні побачити в торгових центрах, ресторанах, кафе, барах, готелях. Вид рухомої води благотворно впливає на наше сприйняття обстановки – знімається стрес, настає приємне заспокоєння.

Воздушно-пузырьковые панели

Інсталяції

Повітряно-бульбашкові панелі можуть являти собою окремий елемент інтер’єру, або гармонійно доповнювати інші композиції, а також грати роль роздільника між функціональними зонами.

Колони і панелі нерідко поєднують між собою, утворюючи феєричну завісу, всередині якої вирує водоспад, або плавно переміщаються прозорі кульки.

Існує безліч дизайнерських рішень, кожне з яких застосовується в конкретному інтер’єрному ансамблі. Основне місце розташування панелі – передпокій, хол, вітальня, рідше – спальня. Крім прямокутних колон, популярні конструкції в формі шестикутника або кулі – найчастіше їх встановлюють в нішах або арках.

Стаціонарні та мобільні панелі

Стаціонарні колони встановлюються в приміщенні, або з зовнішнього боку будівлі (наприклад, поруч з вивіскою) за допомогою спеціальних інструментів і технологій.

Переносні панелі – це мініатюрна копія габаритних конструкцій. Красиві аксесуари, що працюють від електричної мережі, ставлять на полиці стелажів, приліжкові тумбочки, на журнальний стіл.

Повітряно-бульбашкові панелі і колони

Виготовлення ексклюзивних панелей

Для дизайнерських композицій, розроблених для конкретного інтер’єру, замовляють колони і панелі, створені за ескізами художників. Це можуть бути вельми незвичайні конструкції, декоровані з зовнішньої сторони малюнками, інкрустацією, розписом.

У найбільш складних пристроях передбачається кілька режимів руху бульбашок – швидкісних і повільних, з різними варіантами підсвічування. Зовнішній вигляд такої штучної водної завіси може бути нескінченно різноманітним – все залежить від творчої фантазії розробника.

Популярним став звуковий супровід композиції – це можуть бути звуки природи або мелодійна музика, що змінюється при зміні ритму і швидкості руху повітряних кульок.

Воздушно-пузырьковые панели в кафе

Якісні характеристики

Декоративний ефект, створюваний бульбашковими колонами, залежить від властивостей матеріалу, з якого виготовлений корпус, робочих характеристик компресорної установки, яка застосовується виробником технології складання конструкції. Ознаками високої якості панелі є наступні характеристики:

 • висока прозорість стінок корпусу;
 • стабільність руху повітряних кульок;
 • акуратна зовнішня і внутрішня обробка;
 • плавне перемикання світлодіодного підсвічування,
 • м’яке рівномірне світло;
 • естетична фірмова упаковка;
 • детальна супровідна документація виробника.

При виборі бульбашкової панелі слід, в першу чергу, звертати увагу на перераховані вище показники. Орієнтуватися на дизайн і низьку ціну товару не слід – при виробництві якісних виробів застосовуються високотехнологічні конструкційні матеріали та дорогі освітлювальні прилади. Але саме такі панелі будуть служити довго, і радувати споживачів високим естетичним ефектом.

Догляд за панелями

Повітряно-бульбашкові панелі відносяться до складних технічних пристроїв. Профілактичні роботи є гарантією тривалого терміну експлуатації конструкції, і забезпечують надійну роботу всіх деталей системи. Майстри перевіряють справність електроприладів, форсунок (необхідно проводити періодичну чистку елементів), робочих вузлів і механізмів компресора.

Повітряно-бульбашкові панелі і колони

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.