Будь-яка людина, який улаштував ремонт у своїй квартирі, неминуче стикається з необхідністю установки належного висвітлення для всіх зон. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір освітлювальних приладів і конструкцій. Одним з основних і популярних рішень для цього питання, останнім часом, вважаються плоскі стельові світильники.

Часом людині досить важко орієнтуватися у всьому цьому різноманітті і зробити правильний вибір, який би був виправданий в даному конкретному випадку. Безумовно, без сторонньої допомоги і володінням необхідної інформації про технічні характеристики та іншої специфіки джерел світла, пересічному покупцеві не обійтися. Спробуємо допомогти в цьому питанні, описавши основні плоскі стельові світильники і їх модифікації, які широко використовуються багатьма покупцями.
Плоскі стельові світильники в інтер'єрі

Різновиди

На сьогоднішній момент, існує цілий ряд варіацій в даному сегменті плоских стельових світильників, які розрізняються між собою по самим різним критеріям.

Растрові стельові світильники

Даний вид плоских стельових світильників може мати різні конструкції, але однією з основних є параболічна решітка. У даній конструкції, поперечні ламелі будуть складатися з дзеркального алюмінію, що дозволяє добре обігравати то простір, в якому буде знаходитися такий світильник. Параболічні відбивачі в цьому випадку, будуть відповідальні за розсіювання світлового випромінювання. У такій варіації, розсіювання світла буде прямо залежати від кількості поперечних ламелей – чим їх більше, тим це розсіювання краще.

Крім того, растрові світильники діляться на дві категорії: накладні і вбудовувані. Абсолютно ясно, що варіант з накладними буде куди вигідніше в плані простоти його установки. В обох випадках застосовуються світлодіодні і люмінесцентні лампи для освітлення.

Даний вид світильників використовується, в основному, в різних виробничих і офісних приміщеннях, а також в установах шкільної та дошкільної освіти.
плоский светильник офисный

Плоскі люстри

Слово «люстра» знайоме вже багатьом поколінням людей, які звикли уявляти її у вигляді ажурної конструкції з безліччю лампочок і декоративних складових. Проте, зараз таке уявлення не зовсім вірно. Адже стали випускати безліч плоских люстр, здатних вписатися в інтер’єр будь-якої квартири, не відтягуючи на себе зайвої уваги.

Плоскі люстри можуть мати в своїй комплектації пульт управління. З його допомогою можна не тільки включати і вимикати світло, а й влаштовувати різну кольорову ілюмінацію.

Даний вид стельових світильників дуже легко встановлюється на поверхню, будь то гіпсокартон або звичайний бетонний стелю. Це є дуже вигідним рішенням, особливо в тому випадку, коли відсутня можливість вбудувати джерело освітлення в конструкцію стелі. Установка відбувається за допомогою саморізів або дюбелів, що з’єднуються з металевою основою, яку попередньо монтують на стелю.
люстра потолочная плоская

Плоскі вбудовані світильники

Даний вид світильників можна вмонтувати в будь-яку стельову конструкцію. Проводка в такому випадку теж буде прихована від очей. Вона встановлюється в каркасі, який обшивають гіпсокартоном, дерев’яними панелями або пластиковими плитами.

Якщо вибір припав саме на вбудовані стельові світильники, то потрібно знати два важливих аспекти:

  • Якщо у вас натяжна або підвісна стеля, то в таких світильниках потрібно використовувати лампи не вище 24 Вт. Адже при сильнішою потужності лампи, існує небезпека перегріву поверхні стелі.
  • Необхідно виносити блок живлення за межі конструкції стелі для того, щоб було зручно керувати джерелом світла.

встроенные лампы квадратные

Накладні світильники на стелю

Даний вид світильників має безліч форм свого виконання: овальні, прямокутні, квадратні, круглі та ін. Ця обставина дозволяє вважати такі світильники не тільки джерелами світла, а й повноцінної декоративною частиною інтер’єру.

Крім зовнішнього вигляду, плоскі накладні світильники мають ще одну перевагу – вони дуже прості в установці їх на стельову поверхню. Залежно від конструкції, можна встановлювати безпосередньо на саму стелю, або на додатковий каркас.
накладные плоские светильники

Світлодіодні панелі

Світлодіодні панелі можуть бути квадратними, круглими і прямокутними. Товщина таких панелей буде не більше 14 мм, що дуже зручно в плані їх застосування. Дана обставина дозволяє монтувати їх на саму стелю і в усередину, в конструкцію стелі.

Застосування світлодіодних панелей дуже широко. Їх можна використовувати в торгових центрах, офісах, виробничих і житлових приміщеннях.

Основні плюси світлодіодних панелей:

  • Висока економічність – економія електроенергії понад 50%.
  • Дуже високі показники освітлення цих панелей, які здатні забезпечити світлом великі за площею кімнати.
  • Зовнішній вигляд панелей, який можна вбудувати в будь-який інтер’єр кімнати.
  • Не має потреби в заміні ламп, що знову ж відображається на економії коштів в подальшій експлуатації.

светодиодные плоские светильники

Особливості конструкції і вибору лампочок

Залежно від конструкцій різних плоских стельових світильників, застосовують різні види ламп, серед яких: галогенні лампи, лампа розжарювання, люмінесцентні і світлодіодні лампи та ін.

У растрових світильниках, наприклад, використовують енергозберігаючі лампи – люмінесцентні і світлодіодні. Це обумовлено особливістю конструкції растрових світильників, яка представляє собою плоску панель, встановлену на стелю.

У плоских накладних стельових світильниках теоретично можливе використання будь-яких видів ламп, будь то люмінесцентна, галогенна, світлодіодна або лампа розжарювання. Єдине, що лампа розжарювання дуже сильно нагрівається, тому її використання небажано поблизу конструкцій підвісних і натяжних стель.

Дуже хорошим рішенням для всіх плоских стельових світильників буде використання світлодіодних ламп, які мають ряд переваг, таких як енергозбереження і високий коефіцієнт корисної дії. Єдиною перешкодою може стати відносно висока ціна на світлодіодні комплектуючі.

У плоскій люстрі прекрасним рішенням буде використання галогенних ламп. Вони нагріваються менше ламп розжарювання, але поступаються за характеристиками світлодіодним лампам. Однак невисока ціна може бути головним аргументом на їхню користь.

Плоскі світильники як частина інтер’єру

Плоскі світильники вже давно мають не тільки форму звичайної опуклою тарілки, що само по собі нудно і не дає ніякого дизайнерського доповнення до інтер’єру. Зараз можна зустріти різні варіації форм, на будь-який смак. У вітальні, наприклад, виправдане застосування тривимірних геометричних композицій, які мають оригінальний зовнішній вигляд і м’яке розсіювання світла. Така конструкція підійде і до традиційного інтер’єру, і до більш сучасного, в стилі Hi-Tech.

У традиційному стилі, де переважають дерев’яні панелі або шпалери з їх імітацією, чудово підійдуть плоскі світильники з різними деталями, схожими на гілки дерев. А стиль хай тек, наприклад, передбачає більш розкуті форми. Але тут немає якогось суворого вказівки, поєднувати можна будь-які варіанти в самих різних інтер’єрах.

плоские потолочные светильники встроенные

Світлодіодні панелі і плоскі люстри чудово підійдуть в приміщеннях, де не найвищі стелі. Таке рішення дозволяє заощадити простір, в деяких випадках, навіть штучно його збільшити. Таку можливість, наприклад, дає використання растрових світильників на стелю. За рахунок своєї дзеркальної структури вони візуально збільшують висоту стін в приміщенні.

Якщо говорити про сучасному інтер’єрі кімнат, то все частіше переважає мінімалізм у всіх проявах. У таких випадках застосування ажурних люстр і бра не завжди виправдано, виходячи з стилістики кімнати. Тому, застосування плоских стельових світильників повністю себе виправдовує. Адже вони дуже гармонійно вписуються в будь-який стилістичний інтер’єр певної кімнати, не перетягуючи на себе ковдру, а всього лише вигідно підкреслюючи дизайн кімнати.

Плоскі стельові світильники в інтер’єрі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.