Світильники, в контексті загального інтер’єру квартири, вже давно перестали бути тільки джерелом світла. На сьогоднішній момент вони використовуються як повноцінна частина декору, здатна перетворити будь-яке приміщення. Саме ці якості увібрали в себе підвісні світильники на тросах.

Світильники на тросах – широко представлена ​​на ринку продукція. Вони не тільки виконують свій прямий обов’язок щодо забезпечення якісним освітленням, але і радують око формою і конструктивними рішеннями.

Підвісні світильники на тросах

На перших етапах виробництва світильники на тросах представляли собою досить значну і громіздку конструкцію, яка використовувала для освітлення звичайні лампи розжарення. Зрозуміло, що такі конструкції витрачали велику кількість електроенергії і сильно нагрівалися в процесі своєї роботи. Переважно, такі світильники використовувалися на великих виробництвах. Вони давали досить яскраве освітлення, що забезпечувало продуктивну роботу і безпеку здоров’я співробітників. Адже при слабкому і тьмяному світлі працювати складніше і є ризик отримати проблеми із зором.

Якщо говорити про витоки самої ідеї виробництва подібних світильників, то коріння йдуть з середини минулого століття, де вулиці висвітлювали розгойдуються ліхтарі. За своєю конструкцією, світильники на тросах також нагадують гірлянди, що прикрашають вулиці і будинки на святах, так що певного прототипу немає.

З моменту запуску масового виробництва таких світильників, змінилося дуже багато чого. В першу чергу розширилася сфера їх застосування в повсякденному житті. Зараз їх можна спостерігати не тільки в виробничих цехах, а й в лікарнях, барах і кафе.

Плюси і мінуси використання в інтер’єрі

Як і у інших освітлювальних конструкцій, у підвісних світильників на тросах є свої переваги і недоліки. Розглянемо їх докладніше.

Переваги:

 • Багатофункціональність. Застосування світильників на тросах можливо в поєднанні з іншими джерелами світла, що в результаті дає високі показники освітлення. Крім того, використання троса як утримуючого механізму дозволяє розташовувати світильники на будь-якій відстані від підлоги.
 • Надійність. Виготовляються з міцних матеріалів, які стійкі до різного впливу на них. Дана обставина вигідно відрізняє від вигадливих люстр з кришталевими навісами.
 • Привабливий зовнішній вигляд. Дизайн таких світильників, на перший погляд, виглядає непомітно, але це якщо судити поза інтер’єру всієї кімнати. Головна їхня перевага полягає в тому, що вони не затьмарюють і не відтягують на себе увагу від загального дизайну кімнати, а лише вигідно підкреслюють і доповнюють всю картину.

LED светильники на троссах

 • Економія електрики. У великому приміщенні, наприклад, можна розташувати кілька підвісних світильників, які б розмежували витрати електроенергії порівну. За необхідності можна включати тільки одну лампу, що істотно заощадить витрати.
 • У виробничих цехах, такий тип освітлення дозволяє рівномірно висвітлювати всю робочу зону підприємства. Наприклад, співробітники працюють на верстатах поруч один з одним, створюючи єдиний ряд робочих місць. Вигідним рішенням, в такому випадку, стане установка саме тросового світильника, що висвітлює кожне робоче місце.
 • Високий рівень безпеки. Використання тросів в конструкції таких світильників відповідає всім правилам безпеки, в першу чергу – правилам електричної безпеки.

 

Подвесные промышленные светодиодные светильники

Безумовно, у підвісних світильників на тросах є незаперечні якості і гідності. Однак, повністю бездоганними їх назвати навряд чи можливо, адже у них є і свої мінуси.

Недоліки:

 • Досить висока вартість. Це, мабуть, найпоширеніша проблема при покупці багатьох якісних товарів. Троссові світильники виготовляються з якісних матеріалів, які теж мають чималу вартість. Та й комплектуючі недешеві.
 • Наявність високих стель. Абсолютно ясно, що в приміщенні, де стелі будуть стандартними, що не перевищують 2,5 м, використання підвісних світильників недоцільно. Вони недоречні в такому інтер’єрі і можуть стати елементарною перешкодою при переміщенні в кімнатіі.

Стелі повинні бути висотою приблизно 3 м, що дасть достатній простір для установки цих світильників.

 • Дизайн. До слова сказати, це є і плюсом, і мінусом. У деяких приміщеннях використання підвісного світильника буде доречно і виправдано, а в якихось краще його уникати, віддаючи перевагу більш традиційним варіантам.
 • Непроста установка. Велика кількість тросів і струн, передбачених в конструкції, висуває певні вимоги до встановлення та розміщення світильників по периметру приміщення.

квадратные светодиодные светильники

Різновиди

Підвісні світильники на тросах діляться на дві категорії:

 • Промислові. Найпотужніші, з не самим вишуканим дизайном, але випромінюють дуже яскраве світло, який необхідний в процесі виробничих робіт.
 • Побутові. Мають більш презентабельний вигляд, адже крім освітлення приміщення, вони виконують і додаткову, естетичну функцію в інтер’єрі.

Побутові світильники, як правило, використовуються в кухонних зонах з високими стелями, де вони найбільш доречні. У той же час, комбінувати їх з іншими джерелами світла можливо і інших кімнатах і приміщеннях.

светильники на тросах

Тросові світильники, крім іншого, відрізняються і по методу кріплення їх до простору стелі. Розділяють два основних способи:

 • Вертикальний. Кріпляться тросом безпосередньо до стелі. Тут важливо дотримати відстань між ними – від 50 до 150 см.
подвесной светильник на троссах
Подвесной светильник Sawo GB_42230
 • Горизонтальний. Спочатку натягується трос, розташований паралельно стелі, і на нього вже кріпляться самі світильники. Відстань між ними має бути не менше 50 см.

подвесные светильники на тросах

Обидва способи мають право на життя, адже вони справляються з головним завданням всіх світильників – якісно освітлюють приміщення. Хіба що, застосовуються вони в кілька різних сферах: вертикальні – на промислових виробництвах та в барах, а горизонтальні більше підходять для освітлення житлових приміщень.

Критерії вибору

Вибираючи підвісний світильник на тросах, слід приділяти увагу кількох моментів:

 • Де саме будуть розташовуватися, тобто в якому саме приміщенні.
 • Середовище: установка в житловому приміщенні, в ванній кімнаті або на вуличному просторі. Це впливає на необхідний ступінь захисту.
 • Визначьтеся з джерелом світлового випромінювання, тобто які лампи будуть використовуватися – світлодіодні, лампи розжарення, галогенні та ін.
 • Чи буде основним і єдиним джерелом світла, або буде використовуватися в комбінації з іншими.
 • Спосіб установки світильника: горизонтальний або вертикальний.

Якщо ви хочете, щоб світло від світильників було більш акцентованим, то слід застосовувати горизонтальну технологію, яка допоможе досягти своєрідного ефекту «софітів».

подвесные светильники на тросах

Чималу увагу потрібно приділяти виробникам таких світильників, перевіряти інформацію про них, благо зараз це все у відкритому доступі. Важливо розуміти, що тільки перевірений виробник зможе дати гарантію якості не тільки самим світильникам, але і різним комплектуючим, кріпленням та т.д.

На сьогоднішній момент, особливо в західних країнах, даний спосіб освітлення є одним з найактуальніших. Це досягається за рахунок універсальності таких світильників, які можна використовувати в різних областях, як промислового, так і побутового призначення.

Підвісні світильники на тросах: вибір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.