Задіяти підвіконня в облаштуванні невеликої кухні вирішують багато власників. Справді, робочого простору мало, чому б не отримати додаткову поверхню, яка може служити столом. Ми вирішити розібратися, як саме може виглядати і використовуватися підвіконня-стіл в інтер’єрі кухні.

Обмірковуючи функціональне використання підвіконня в інтер’єрі, на думку приходить, що воно може стати робочою поверхнею на кухні. Або зоною для сніданку. Однак, перш ніж прийняти таке рішення, потрібно розглянути наступні моменти:

  • Висота підвіконня. Занадто низьке, під великим, високим вікном, використовувати буде просто незручно. Доведеться або міняти вікно, закладаючи частину отвору, щоб підняти підвіконня, або зробити низький столик, що відрізняється по висоті від стільниці, або зовсім відмовитися від такої ідеї. Високе підвіконня зможе стати тільки барною стійкою. Чи буде це зручно? Подумайте.

Підвіконня-стіл в інтер'єрі кухні

  • Як саме розташоване вікно. Не забувайте, що якщо підвіконня стане зоною для сніданку, біля нього будуть стояти стільці. Чи не будуть вони заважати проходу, вільному переміщенню по кухні?

подоконник стол на кухне

как обустроить маленькую кухню

  • Якої форми буде підвіконня-стіл – звичайної прямої, як найпростіший варіант, або з вигином. В останньому випадку у вас вийде повноцінна обідня зона, але сам вигин буде займати місце. Чи вистачить його?

кухонный гарнитур у окна

Не забувайте про такий важливий момент, як розташування радіатора. Традиційно він встановлюється саме під вікном. Якщо це ваш випадок, залиште грати для підйому теплого повітря, в широкому підвіконні-стільниці бажано зробити вентиляційні отвори. Або доведеться перенести радіатор на іншу стіну, що пов’язано з додатковими витратами і клопотами.

подоконник стол

Варіанти використання

Підвіконня можна використовувати в якості обробного столу, продовживши звичайну стільницю. Такий варіант виглядає дуже добре, вся кухня виходить в єдиному оформленні. Звичайно, таку стільницю доведеться робити на замовлення, за вашими розмірами, чітко все прорахувавши.

фиолетовая кухня

Перенесення комунікацій на підвіконня – завдання більш складне. Так, приємно мити посуд, спостерігаючи за тим, що відбувається на вулиці з вікна. Але доведеться зайнятися правильним облаштуванням каналізації, встановити насос, щоб забезпечити нормальний злив. Крім того, деякі вважають, що раковина у вікна буде джерелом бризок, вікно доведеться часто мити.

подоконник стол в дизайне кухни

В цілому, складності будуть такі ж, як у випадку перенесення  плити і раковини на кухонний острів.

Якщо підвіконня планується використовувати в якості зони для сніданку, то такий столик з метою економії простору можна зробити відкидним, що розкладається. У складеному стані він заважати готувати не буде. Однак стільці з кухні при цьому нікуди не дінуться, для них потрібно знайти місце. Або теж використовувати складні.

откидной стол на кухне у окна

Матеріал

Що стосується матеріалів для облаштування столу-підвіконня, то пластик, звичайно, не найкращий варіант. Навіть обклеєний ламінованою плівкою під камінь або деревину він буде виглядати дешево, та й гарячу каструлю не поставиш. Якщо підвіконня планується зробити продовженням стільниці, то і матеріал, зрозуміло, повинен бути таким же.

ЛДПС, ДПК, деревина, керамічна плитка, натуральний і штучний камінь – всі ці матеріали можуть допомогти перетворити підвіконня в кухонний стіл. Ціна буде дуже різною, так що фінансове питання вирішують господарі.

Підвіконня-стіл в інтер'єрі кухні

подоконник стол

кухонный гарнитур у окна

Задіяти підвіконня на кухні – хороша ідея з багатьох причин. Дизайн виходить стильним, привабливим, а головне – у господарів тепер є додатковий корисний простір, жоден сантиметр кухні не пропадає даром.

Підвіконня-стіл в інтер’єрі кухні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.