Освітлення торгівельних залів та центрів безпосередньо бере участь в мерчендайзинге, тобто сприяє просуванню товару і збільшення продажів так само, як реклама або діяльність продавців. Освітлення формує імідж закладу, загальна атмосфера в ньому повинна бути приємною і запам’ятовується, щоб клієнт хотів прийти в цей магазин ще.

Правила торгівельного освітлення

При розробці систем освітлення краще дотримуватися Сніпа і наступних правил, обов’язково враховувати такі характеристики, як:

 • комфорт, психологічний вплив рівня освітленості – норма діапазон 500-2500 люкс;
 • мінімалістичний дизайн самих світильників не повинен відволікати від товару;
 • економічність светоустановок;
 • розрахунок необхідно проводити для всієї площі, в розрахунок залу без обладнання додавати 30-40% освітленості;
 • колірна температура світла – норма нейтральний білий світ 4000 градусів Кельвіна;
 • коефіцієнт відбиття світла від товарів;
 • кут між джерелом світла і очима повинен бути більше 30 градусів, щоб уникнути виникнення сліпучого ефекту;
 • застосування окремих сценаріїв для різних груп товарів може підвищити продаваемость кожної.

Освітлення торгівельних залів та центрів

Варто враховувати і властивості самого світла: яскраве освітлення візуально наближає предмет.

Освітленням можна створити зоровий маршрут, виділити окремі зони в приміщенні, розставити акценти.

Світлове оформлення фасаду також робить торгову точку привабливою, а світло і тепло всередині – привід пройти через магазин в негоду і зробити кілька незапланованих покупок.

Види торгового освітлення

Основне освітлення роблять наближеним до природного. Воно призначене забезпечувати хорошу видимість, створювати позитивний настрій і не відволікати відвідувачів від шопінгу. У магазинах непродовольчих груп товарів його допустимий рівень нижче 300 люкс – для його організації використовують вбудовані стельові світильники з галогенні, металогалогенних або люмінесцентними лампами. По розташуванню основне може бути периметральним, центральним і прикасових зон.

Будь-яка зміна традиційного сприйняття обсягів і форм з метою залучення уваги називають театральним або святковим освітленням.
освещение торговых центров

Підсвічування акцентує є специфікою саме торгових приміщень і площ, так як висока концентрація світла привертає увагу. Акцент може досягати 1500 люкс – тут використовують прожектора, трекові системи, рідше галогенні або світлодіодні світильники. Поворотна система в управлінні дозволяє змінювати кут падіння світла.

Декоративне підсвічування і елементи надають індивідуальність закладу, підтримують його корпоративний стиль, роблять його відвідування незабутнім, що теж діє як реклама – використовують люстри і всілякі світлові інсталяції.

Окремо можна виділити також експозиційне та виставкове освітлення, тому що на вітринах освітленість може доходити до 3 000 люкс.

На практиці себе зарекомендували такі нюанси акцентного освітлення окремих товарних груп:

 • хлібобулочні вироби освітлюють теплим світлом галогенних, люмінесцентних або натрієвих газорозрядних ламп для створення ефекту свіжоспеченого гарячого домашнього хліба;
 • молоко і відділ заморозки – люмінесцентними з високою колірною температурою і передачею кольору, щоб підкреслити свіжість і барвистість упаковки;
 • м’ясний відділ – лампами вузького спектра. Їх використовують для різних вітрин, в тому числі, щоб підкреслити натуральний колір м’яса. Інноваційні технології навіть дозволили створити освітлення, що впливає на свіжість м’яса і перешкоджає його швидкому завітрювання, яке на 30% ефективніше, ніж звичайно.
 • овочевий відділ – підвісний світильник-дзвіночок, а краще яскравий прожектори з металогалогенний лампами і керамічним пальником;
 • у відділі алкоголю головне гарна передача кольору, її можна досягти звичайним освітленням і розстановкою акцентів;
 • для непродовольчих товарів широко використовують створення світлових контрастів.

Торговое освещение

Види ламп для торгового освітлення

Види світильників і оптимальних ламп для них:

 • Прожектори / трекові світильники – повинні давати насичений світловий пучок і при цьому гармонійно вписуватися в інтер’єр. Для них галогенні – найяскравіші лампи, а світлодіодні – економні.
 • Вбудовувані світильники Downlight або бра створюють рівномірний ненав’язливе освітлення і економлять світло, так як містять галогеновую або люмінесцентну ЕСЛ лампу.
 • Вбудовувані растрові прямокутні світильники – для загального освітлення, йдуть з ЕСЛ або світлодіодом, підходять для всіх немонолітні стель.
 • Накладні – в загальному світлі і акцентуванні для установки на монолітних поверхнях.
 • Підвісні дзвіночки мають нерівномірний бляклий світло холодних відтінків – економний варіант акцентування.
 • Настінні – мають багато варіантів і стилів виконання, тому з ЕСЛ або світлодіодними лампами застосовуються для загального або декоративного освітлення.
 • В аварійних лайтбоксах використовують світлодіоди або ЕСЛ.
 • Карданні – для акценту, в корпусі у вигляді короба можуть розміщуватися до 5 ламп, кожну з яких можна незалежно обертати в різних площинах.
 • Модульний світильник – це лампа всередині алюмінієвого профілю. Він зручний для створення унікальних збірних систем, кріпиться на тросі або до стелі – найчастіше це лінійна підвісна система з ЕСЛ.

Не приділивши належної уваги якісному освітленню торгового приміщення, у власників є ризик зазнати фінансових втрат у зв’язку з відтоком покупців. Тому скупитися на матеріалах тут точно не варто.

Основне завдання освітлювального обладнання для торгових приміщень – створювати необхідну освітленість, працюючи на максимумі енергоефективності. Сучасні розробки дозволяють створювати такі світлові рішення і сценарії, які перетворюють світло в інструмент маркетолога, джерело інформації і спосіб навігації. Тому не потрібно недооцінювати коректно підібране світлове рішення, адже воно може стати незаперечною перевагою перед конкурентами.

Освітлення торгівельних залів та центрів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.