Оформлення стін квартири багато в чому залежить від смакових уподобань господарів. Вибрати відповідний своїм побажанням оздоблювальний матеріал – це складний процес. Адже необхідно дотримати єдиний дизайн оформлення і створити в квартирі затишну для себе атмосферу. Крім цього слід врахувати особливості того чи іншого приміщення, особливо ванної або кухні, де з’являється проблема вологи, а її витримає не кожен оздоблювальний матеріал.

Доступних у продажу матеріалів, якими виконується облицювання стін в квартирі, велика кількість. Основними серед них можна виділити:

  • шпалери різних видів;
  • декоративна штукатурка;
  • фарбування стін;
  • керамічна плитка;
  • покриття корковим деревом;
  • штучний камінь;
  • натуральний камінь;
  • ПВХ-панелі;
  • дерев’яна вагонка.

Шпалери

Шпалери, якого б формату вони не були – це класика для облицювання житлових приміщень. Досить довговічні і зносостійкі. Вони теплі на дотик і найрізноманітніші в плані можливого оформлення. В основному шпалери виконуються на паперовій основі з різними типами зовнішньої поверхні, від простого малюнка на папері і до вінілових покриттів під фарбування. Для використання шпалер необхідно ретельно підготувати поверхню стіни. Вся стіна повинна бути рівною і без пошкоджень, при необхідності проводиться оштукатурювання і шпаклівка з використанням стартової шпаклівки.

Облицювання стін в квартирі шпалерами

У дизайнерському плані вибір шпалер завжди актуальний, так як вони можуть стати не просто барвистою окрасою, а й імітувати поверхні і текстури інших оздоблювальних матеріалів (плитка, дерево, камінь і т.п.). Ще одним цікавим варіантом є шпалери під фарбування, вони особливо хороші там, де немає можливості вирівняти стіни, щоб їх пофарбувати.

Недоліком шпалер є практично неможливість їх використання у вологому середовищі (санвузол, кухня). Існують, звичайно, вологостійкі види, але і вони не довговічні.

Декоративна штукатурка

Фактурна або декоративна штукатурка дозволяє втілити на поверхні стіни будь-який навіть самий складний малюнок. Використовується не тільки різний рельєф, а й можливість використання різноманітних кольорів. Для даного виду покриття стіну досить рівно обштукатурити. Детально про види декоративної штукатурки і особливості її використання в різних кімнатах читайте тут.

декоративная штукатурка

Фарбування стін

Фарбування стін – це відмінна підмога для прояву художньої нотки в дизайні інтер’єру. Крім можливості зобразити якийсь малюнок або ж просто пофарбувати все в один колір, є ряд екстравагантних варіантів. Наприклад, можна покрити стіну численними шарами різнобарвної фарби і зробити шліфування поверхні. При цьому в різних місцях шліфування проводиться до різної глибини, відкриваючи все нові шари фарби. В результаті вся стіна буде покрита чудовим орнаментом з переходом кольорів. Складнощів з фарбуванням стін особливих немає, проте гранично важливо довести поверхню до ідеального стану. Найменше викривлення або горбистість вплине на результат.

Безсумнівним плюсом фарбування стін можна назвати те, що воно може використовуватися в будь-яких кімнатах квартири або будинку.

покраска стен в квартире

Керамічна плитка

Керамічна плитка є класичним способом облицювання стін у ванній, санвузлі і на кухні. Рідко вона використовується в інших приміщеннях. Таке застосування обумовлюється особливостями параметрів плитка, зокрема вона влагостійка і добре переносить різні температурні режимі, а також її нескладно відмити від різних побутових забруднень. Використання кахлю в оздобленні стін житлових зон обумовлюється частіше тільки дизайнерськими задумами.

Керамічна плитка представлена ​​в різних текстурних і стилістичних варіаціях, тому дозволяє реалізувати найрізноманітніші ідеї.

керамическая плитка

Покриття з коркового дерева

Коркове покриття для стін – це еко-матеріал, що володіє високими практичними характеристиками. Пробка стійка до забруднення, стирання, займання, антиалергенна і забезпечує відмінний тепло- і звукозахист. Може випускатися у вигляді панелей, шпалер, рулонів, плитки. Має найрізноманітніші забарвлення і фактури, тому дизайнерські можливості у неї не менше великі, ніж у аналогів. Є відмінною, хоч і дорогою, заміною для шпалер, керамічної плитки, стінових панелей. Може використовуватися в будь-яких кімнатах.

пробковое покрытие стен

Штучний і натуральний камінь

Застосування декоративного каменю в інтер’єрі дозволяє створити особливу атмосферу, підкреслити дизайн і стиль кімнати. Він відмінно поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами, що дає можливість створити оригінальні композиції, виділити певну зону в кімнаті. Камінь буде добре виглядати в інтер’єрі, де переважає метал і скло, а додавання гарного освітлення і кімнатних рослин зробить приміщення затишним, незважаючи на використання «холодних» матеріалів. Переважно каменем облицьовують стіни в передпокої, на кухні або у вітальні.

натуральный камень в интерьере

Стінові панелі

Мають безліч варіантів кольорів і фактур, можуть виготовлятися як з натуральних, так і з штучних матеріалів (дерево, ПВХ, МДФ, ДСП, ДВП, скло, гіпсовініл). Їх перевагою перед аналогами є те, що стінові панелі дозволяють обробити кімнату з мінімумом витрат. Також вони прості в монтажі і не вимагають попереднього вирівнювання і підготовки чорнової стіни. Такий варіант облицювання стін з’явився порівняно недавно, але вже набирає популярність. В основному вони використовуються у ванній кімнаті, передпокої, на кухні, рідше в житлових зонах.

стеновые панели в интерьере

Складно сказати, який з описаних варіантів облицювання краще або гірше. У кожного з них є свої переваги і недоліки, а вибір може грунтуватися не тільки на експлуатаційних характеристиках, але і на фінансових можливостях. Пробковая обробка відрізняється м’якістю і надійністю. Керамічна плитка легка в експлуатації і обслуговуванні. Декоративний камінь виглядає чудово, особливо коли всі інші елементи інтер’єру підібрані відповідно.

У плані дизайну всі варіанти гарні, особливо штукатурка, плитка і шпалери, які здатні імітувати фактури інших облицювальних матеріалів. Найпростіше в плані процесу обробки – це фарбування або оштукатурювання стін, а ось в інших випадках використовуються спеціальні склеювальні суміші, за допомогою яких стіна вмощується плитками або шматками матеріалу.

Облицювання стін в квартирі: варіанти оформлення стін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.