Неон під впливом електричного поля високої напруги починає світиться, що дало чимало ідей в сфері освітлення. Зокрема, найбільшу популярність отримали неонові вивіски для дому та реклами. Розберемося, що собою являє неон і де він знайшов застосування.

Чистий неон дав соковитий червоне світло. Отримання інших кольорів стало можливим, завдяки додаванню в неон ртуті або фосфору. Змішування його з іншими газами (аргон, гелій, ксенон, криптон) дало яскраве світіння при низькому електричному опорі.
Неонові вивіски для дому

На сьогоднішній день найпоширенішою є суміш аргону з ртуттю. На якість світіння також впливає діаметр трубки, він може бути від 8 до 18 мм – чим тонше трубка, то все більше світло. Тому для внутрішніх подсветок використовують лампи 8-12 мм, а для далеких 12-18 мм. Неонові лампи довговічніші звичайних ламп через відсутність в них ниток розжарювання. Пристрій газосвітної трубки:

 • всередині вакуум заповнюється інертним високоочищеним газом;
 • для кольоровості проводять напилення люмінофора всередині на склі або використовують кольорове скло;
 • по краях лампи встановлюють металеві висновки-електроди.

Висока насиченість кольором визначається і світлофільтром і кольором світіння газу – таке можливо тільки в неонових лампах і отримало назву неонових спецефектів.

Сфера застосування

Неонове підсвічування дозволяє створювати унікальну атмосферу за рахунок гри світла і тіні і використовується в інтер’єрі житлових приміщень, щоб підкреслити їх дизайн. У той же час в розважальних закладах (нічних клубах, барах, кафе та інше) освітлення неоном створює святковий настрій.

У торгових центрах, де достаток магазинів, використання неонової підсвічування буде найяскравішим способом залученням уваги.

Неон відмінно підходить для підсвічування в інтер’єрі, володіючи комфортним світлом, безшумною роботою, пожаробезопасностью. Також він не гріється, що дозволяє його встановлювати в будь-якому задуманому місці. В основному неонове підсвічування застосовується на стелі.
Неоновые вывески для дома

У зовнішній рекламі неонове підсвічування знайшла широке застосування, завдяки таким своїм особливостям як:

 • інтенсивне світіння, що перевищує навіть потужне світлодіодне, помітно і в денний час доби;
 • соковитість і рівномірність світла, плями, розриви або затемнення повністю відсутні;
 • можливість створення об’ємного світіння і складних форм;
 • великий спектр кольорів – до 70 відтінків;
 • низьке енергоспоживання неонової установки;
 • широкі можливості управління світлом;
 • термін служби 10-15 років окупає чималі витрати.

Управляти світлом неону можна за допомогою програмованих контролерів:

 • установка серій включень-виключень;
 • зміна яскравості світіння регулюванням сили струму;
 • створення переливів в різних елементах.

Неонові вивіски можуть виглядати у вигляді букв, коробів, козирків, об’ємних літер і фігур. Їх використовують для:

 • назви нежитлових об’єктів (барів, ресторанів, торгово-розважальних центрів, галерей);
 • назви бренду (логотипи компанії і символіка на будівлях);
 • акцій (дошки з описом товарів, цін, знижок);
 • архітектурного підсвічування, наприклад входу в казино або нічний клуб;
 • інтер’єрного освітлення;
 • спецефектів.

Будова і виготовлення неонових вивісок

Особливості застосування:

 • для запуску лампи необхідно висока напруга від 3 до 12 тис. Вольт, яке можуть створити об’ємні і чималі по вазі трансформатори.
 • за технологією розташовувати трансформатори потрібно якомога ближче до самих лампам, що ускладнює всю конструкцію;
 • застосування декількох трансформаторів меншої потужності замість одного збільшує термін служби вивіски, що впливає і на вартість;
 • для підтримки світіння необхідно менше напруги ніж для пуску, тому доцільно використовувати трансформатори з автоматичним регулюванням;
 • для обслуговування таких вивісок потрібні фахівці.

неоновая вывеска

Будова неонової вивіски:

 • лампа зі спеціального скла або неоновий провід для вивіски;
 • для підвищення довговічності використовують запобіжні склянки на входах лампи в корпус. Трубки встановлюються на спеціальні тримачі, а на електроди одягають силіконові ізоляторні ковпачки для захисту від негоди.
 • каркас і основи, кольорові плівки;
 • електрична складова – трансформатори, проводи, аніматори.

Етапи виготовлення неонової вивіски

 1. створення тривимірного цифрового ескізу, підбирається шрифт для неонової вивіски
 2. розрахунок оптимальної потужності для створення максимального ККД ламп і захисту від передчасного зносу. Розрахунок центру ваги і способу монтажу в залежності від вітру при зовнішній установці
 3. створення кольорової основи для монтажу на стіни або каркаса для монтажу на стіни, огорожі, стовпа й одна
 4. вінілові аплікації або повноцінна друк наносяться при необхідності;
 5. гнучка ламп в термостабільність приміщенні – проводиться нагрів і згинання лампи в необхідних місцях газовим пальником;
 6. збірка – установка ламп на основу;
 7. монтаж на задану висоту.

Маленька вивіска виглядає як закінчений пристрій, де неонове зображення кріпиться на основу з трансформатором – її місце розташування нескладно змінювати.

Для великих вивісок, коли в кожній букві погонне довжина лампи досить велика, або, якщо ви хочете досягти такого ефекту, як послідовне запалювання – на кожну букву використовують окремий трансформатор. Також в створенні неонових вивісок може використовуватися так званий гнучкий неон.

Види неонових вивісок

Відкриті неонові вивіски виконують функцію не тільки реклами та залучення уваги потенційних клієнтів, а й освітлення місця, де вони розташовані, особливо великі багатолампові. Неонова вивіска в нічний час доби помітна на великих відстанях, при цьому літери та інші елементи залишаються помітними, якщо, звичайно ж, і конструкція правильно розроблена. Вона зазвичай встановлюється на лицьову частину і так дає максимально можливе світіння.

Для створення габаритних об’ємних і / або з динамічним світлом об’єктів реклами неонові лампи – кращий вибір.

Відкритий неон так давно використовуються в зовнішніх вивісках, що став вже класикою. Його специфічний світ ні з чим не сплутаєш. Тому саме в відкритому вигляді він створює «неоновий» імідж закладу. Він завжди асоціюється з торжеством у вечірній час доби і викликає візуальний інтерес. Використання його в інтер’єрі та висвітленні вітальні також додасть приміщенню «неонову» родзинку і вигідно підкреслить класичні форми. До того ж ремонт неонової вивіски виконується відносно легко.
вывеска из гибкого неона

У закриті рекламні вивіски неон поміщають для створення яскравого і рівномірного світіння її елементів. Неонові трубки легко піддаються зміні форми, тому в закритому вигляді неон використовують як наповнення для створення об’єктів, в кілька разів перевищують розміри максимально можливих неонових елементів. Світлові неонові вивіски закритого типу можуть передбачати використання неонових ламп в разі, коли установка інших неможлива – наприклад, при складних формах короба, коли об’ємні букви або коли треба створити світлодинамічний об’єкт.

У закритих коробах неон служить довше, так як менше схильний до впливу навколишнього середовища, матеріал коробів – зазвичай акрил, тому що він добре пропускає світло.

Неон дає можливість також робити дуже тонкі об’ємні букви – трубку можна максимально наблизити до акрилу, так як лампа вище 40 градусів не нагрівається, і при цьому збережеться рівномірність кольору. Ні лампи розжарювання або світлодіодні таку рівномірність зробити не зможуть. Перевага перед люмінесцентними лампами – неон не боїться частих включень-виключень.

Контураж, ще один з видів застосування неонових ламп, є бюджетним для створення невеликих вивісок як плоских, так і об’ємних:

 • тільки неонова лампа може створити рівномірний контур освітлення;
 • яскраве світло неону підкреслює необхідну зону всередині контуру або короба і частково замінює основне освітлення місцевості;
 • для непрозорих елементів, наприклад, букв, лампи встановлюються за ними і створюють ореол світіння.

Для підсвічування букв зазвичай використовують одну лампу по центру, але якщо товщина лінії букви перевищує 120 мм – 2-3 рівня ламп.

Як роблять неонові вивіски

Неонові вивіски для дому та реклами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.