Для того щоб підсвітити доріжку від воріт до будинку або прибудинкову майданчик перед під’їздом, зовсім не обов’язково використовувати яскраві прожектори або ліхтарі на стовпах. У більшій частині вистачить точкового джерела світла, достатнього, щоб розвіяти темряву. Для цих цілей найкраще підходять настінні вуличні бра світильники. Вони можуть виконувати виключно практичну задачу: висвітлювати шлях додому або підходи до важливих місцях або ж на додаток до цього нести і естетичну роль, будучи декоративним елементів в оформленні фасаду будівлі або доріжки на шляху до нього.

Які світильники можна назвати вуличними бра, технічні характеристики

У будь-якому випадку освітлювальний прилад, для краси він чи ні, при розташуванні під відкритим небом повинен відповідати деяким нормам по захищеності і відповідати нормам безпеки. Для вуличних освітлювальних приладів будь-якого формату допустимо використовувати пристрої зі ступенем захисту – IP33. Хоча оптимальним варіантом будуть пристрої з захистом IP44. В останньому випадку виробник гарантує, що від негоди світильник не пошкодити і не буде виходити з ладу під впливом вітру і дощу.

Настінні вуличні бра світильники

Варіанти з меншою захищеністю IP33 допустимо використовувати, але при цьому бажано їх розташовувати під козирком будівлі, де вони, по крайней мере, захищені від прямого впливу навколишнього середовища.

Світловий елемент, лампа, повинна бути огороджена від зовнішнього середовища захисним екраном, плафоном, щоб на неї не потрапляла волога і пил. Проводка в вуличних бра обов’язково прокладається по захищених каналах з прокладками і ущільнювачами, що не допускають накопичення в каналах рідини або бруду. Так навіть при сильному зовнішньому забрудненні або псування ізоляції проводки внаслідок неправильної експлуатації немає ризику короткого замикання.

Матеріали для вуличних бра

Найпростіший варіант вуличного бра – це антивандальний світильник прістенового, накладного типу. У ньому на жорсткій основі закріплюється стандартний цоколь під лампу E27 і введення для проводки з гумовими ущільнювачами, все це герметично закривається плафоном з прозорого скла або пластику, частіше полікарбонату.
антивандальные уличные светильники

У більш дорогих декоративних світильниках можуть використовуватися метал, пластик, скло. За деякими рідкісними винятками допускається використання дерева, при формуванні зовнішніх прикрас, частини плафона, але при цьому дерево повинно бути належним чином оброблено, щоб відповідати заявленій ступеня захисту, витримувати умови експлуатації на вулиці. Це відрізняється від вимог до дерев’яних світильників в інтер’єрі.

Світильники в класичному стилі частіше виконуються з корпусом з металу під стандартний цоколь і з плафоном зі скла або пластику циліндричної форми. Стики між плафоном і корпусом в обов’язковому порядку повинні комплектуватися ущільнювальними кільцями. Забезпечувати захист електричної частини як мінімум зверху.

Сучасні прістеновие вуличні бра, виконані в мінімалістичному стилі, виготовляються часто повністю з пластика і з розсіювачем з полікарбонату, що забезпечує надійний захист. За габаритами сучасні моделі гранично малі, при цьому можуть включати в себе не тільки лампу, але і датчик руху або адаптер з контролером, керуючий часом включення.
Настенные уличные светильники

Стиль світильника

Популярність втрачають моделі в класичному стилі, такому як вони створювалися ще в минулі століття. Найчастіше такий стиль вибирається для освітлення доріжок і підходів в приватних будинках, де крім прістенового кріплення використовуються світильники на стійках, формуються світлові доріжки. Світильник при цьому більшою мірою відіграє роль декоративного наповнення, ніж як елемент освітлення.

Набирають популярність світильники і вуличні бра в античному стилі. При цьому частина плафона оформляється в металі або пластику з фарбуванням під метал і орнаментами тієї чи іншої античної культури. Набагато частіше зустрічаються світильники настінного кріплення з дисковими плафонами, по контуру яких якраз і наноситься орнамент. У деяких варіантах представлені вуличні бра, які можна закріплювати на стіну і на підставку у вигляді факелів і масляних ламп. Використовувати такі світильники доречно хіба що при сукупному оформленні фасаду будівлі під античність, тому як в окремо вони частіше будуть здаватися просто яскравою плямою, на загальному тлі.
античные уличные бра

Сучасні світильники в стилі мінімалізму або хай-тек найчастіше виготовляються з мінімальними розмірами і максимальною функціональністю. Часто корпус в сучасному вигляді роблять з тим розрахунком, щоб приховати його від стороннього спостерігача або, по крайней мере, не акцентувати на ньому увагу. Якщо робиться аспект на дизайнерському рішенні, то це частіше однорідний плафон простої форми без зайвих деталей корпусу, які виступають за нього. Наприклад, сфера з полікарбонату або сектор кулі, приставлений до стіни. Всі кріплення, лампа і проводка ховаються за таким плафоном повністю.

Конструкція вуличних бра, місця для установки

За змістом всі бра розраховані на кріплення до стін або інших елементів фасаду будівлі, прибудинкових споруд. При цьому пристрій може кріпитися безпосередньо до стіни, тобто плафон, цоколь і лампа безпосередньо розташовуються біля стіни. Найчастіше це якраз вуличні бра в стилі мінімалізму, хай-тек і під античність. Класичні варіанти і всі інші, які беруть свій початок від нього, являють собою світильник, закріплений на кронштейні. Плафон при цьому відстоїть від стіни на деяку відстань і пов’язаний з ним тільки кріпленням і підвісом.

З практичної точки зору прістеновие світильники краще підійдуть для тих місць, де їх можуть просто зачепити і зашкодить. Світильники на кронштейні краще підняти вище або ж розмістити в місці, де свідомо не буде ніхто ходити. Наприклад, збоку від вхідних дверей вже над клумбою або вище росту людини.

Настінні вуличні бра світильники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.