З приходом навчального року батькам на плечі звалюється маса турбот. Крім підготовки до навчання, закупівлі певного шкільного приладдя, зошитів, канцелярії, батьки стикаються і з правильною організацією всього навчального процесу. Сюди входить не тільки контроль за виконанням домашніх завдань, а й належна організація навчального місця дитини, де б йому було комфортно і безпечно виконувати завдання. Однією з найважливіших завдань в організації цього місця, безумовно, є правильне освітлення робочого столу, основою якого є хороша настільна лампа для школяра.

Організація комплексного освітлення не тільки на робочому місці, а й у всій кімнаті, де знаходиться дитина, вкрай важлива, адже виконання домашніх завдань передбачає велике навантаження на зір дитини, яка проводить за їх виконанням не одну годину свого часу. Тому правильне освітлення повинно якомога більше знизити це саме навантаження, щоб уникнути перевтоми і поганого самопочуття дитини.

Настільна лампа для школяра

Правила та основні параметри освітлення робочого столу для школяра

Цілком очевидно, що природне освітлення буде оптимальним рішенням для робочого місця школяра. Розташувати стіл дитини потрібно таким чином, щоб вікна розташовувалися збоку і по ліву руку від дитини (для лівшів – праворуч). Завдяки цьому, світло буде падати рівномірно на стіл і не зліпити очі школяреві.

Але що якщо такий вихід із ситуації неможливий з різних причин? В такому випадку батькам потрібно подбати про вибір лампи освітлення для робочого столу. Крім того, потрібно подбати про освітлення всієї кімнати, адже, як правило, дитина приступає до виконання завдань ближче до вечора – в денний час вона може відвідувати тренування або здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Тому крім настільної лампи для школяра потрібно продумати додаткові джерела світла: люстру, світильник чи щось інше.

Організовуючи освітлення робочого місця школяра, потрібно звернути увагу на наступні моменти:

  • потужність штучного освітлення;
  • колір світловипромінювання;
  • розташування світильників в кімнаті;
  • загальне і локальне світло в приміщенні.

Варто зазначити, що освітлення в кімнаті має бути достатнім, але не сильно яскравим, адже для виконання письмових завдань і читання досить освітлення робочого місця в діапазоні до 600 люкс. Стіл ж, на якому будуть виконуватися домашні завдання, повинен бути матового відтінку, щоб світло від нього не відбивався і не заважав дитині. Вибираючи колір освітлення лампи, яка буде освітлювати стільницю, потрібно віддати перевагу більш теплим тонам: від жовтого і до теплого білого. Більш холодні кольори освітлення будуть втомлювати очі дитини.

как выбрать настольную лампу

Організовуючи загальне освітлення в кімнаті, потрібно уникнути використання масивних кришталевих люстр і тому подібного, адже їхнє світло створюватиме додаткові відблиски і навантаження на очі дитини. Досить звичайної люстри з трьома матовими лампочками, які будуть рівномірно освітлювати кімнату. Прекрасним рішенням так само буде вважатися кілька галогенних лампочок, які зараз дуже популярні у власників підвісних стель.

Вибір лампочки для настільної лампи

Вибираючи лампочку для настільної лампи, варто звернути увагу на її потужність. Фахівці радять купувати лампочки потужністю не більше 60 Вт, що є оптимальним значенням для освітлення робочого столу. Лампочки з більшою потужністю будуть створювати додаткове навантаження на зір дитини через більш яскраве світло, відбите білим папером.

Багато розходяться в думці – як вибрати настільну лампу школяру і яку лампочку краще використовувати? Деякі віддають перевагу люмінесцентним лампам, апелюючи тим, що такі лампи більш економічні і довговічні в порівнянні з іншими аналогами. Таке твердження може бути і правильне, але це зовсім не той критерій, який визначає вибір потрібної лампочки. Основним завданням, яке повинна виконувати лампочка в настільній лампі, є правильне освітлення поверхні без нанесення шкоди зору дитини.

Вибираючи лампочку, не варто піддаватися на рекламні виверти, а віддавати перевагу старим і перевіреним речам, таким як звичайна лампа розжарення з потужністю до 60 Вт. Освітлення, що вона випромінює, буде оптимальним для занять і безпечним для стану дитини. Люмінесцентні ж лампи мають властивість мерехтіння, що негативно позначиться на зорі, а якщо врахувати, що до їх складу входить ртуть, то їх застосування небажано в кімнаті, де дитина виконує домашні завдання.

Варто лише зазначити, що однією лампочки в настільній лампі буде недостатньо для комплексного освітлення робочого місця. Можна скористатися додатковими світильниками або настільними лампами світлодіодними з невеликою потужністю, які потрібно розташувати поблизу робочого місця. Щоб світло було ненав’язливим і не відволікало дитину від роботи, на світильники можна надіти абажури, які додадуть ефект м’якого розсіювання світла.

Вибираємо плафон

Розмірковуючи, яку настільну лампу купити школяреві, слід приділити увагу і вибору плафона. Це так само є важливим моментом в організації освітлення робочого місця школяра. Від правильності даного вибору буде залежати не тільки працездатність вашої дитини, але і стан здоров’я.

При виборі плафона варто орієнтуватися на наступні моменти:

  • Форма. Плафон повинен бути конусоподібної форми, тобто бути судженим до основи і більш широким до країв. Така форма є оптимальною і дозволяє розсіювати світло рівномірно по поверхні столу. Зайві прикраси і химерний дизайн плафона може і будуть красиво виглядати в інтер’єрі кімнати, але навряд чи стануть хорошим вирішенням питання.
  • Колір. Вибирати потрібно не дуже агресивні відтінки, щоб вони не відволікали дитину від занять. Оптимальним рішенням буде плафон зеленуватого відтінку, світло через який буде м’яко висвітлювати стіл.

детская настольная лампа

  • Матеріал виготовлення. Плафон повинен виготовлятися з твердого пластика, який запобіжить перенагрівання поверхні. Металеві плафони будуть не кращим виходом із ситуації, адже вони дуже сильно нагріваються в процесі роботи, що є ризиком отримати опік при контакті з лампою.

Конструкція настільної лампи школяра

Настільна лампа повинна мати гнучку і мобільну «ніжку», яка дозволяє направляти світло лампи в зручному положенні. Така конструкція дозволить змінювати кут нахилу лампи для більш вдалого освітлення. Також буде додатковим плюсом, якщо лампа буде мати диммер, тобто регулятор світлового потоку, що дозволяє змінювати потужність потоку світла за бажанням.

Також важливим аспектом є метод кріплення до столу, адже в разі ненадійності, лампа може впасти і розбитися. Крім зайвих витрат на покупку нової лампи, це може привести і до небезпечних наслідків у тому випадку, якщо батьки використовували люмінесцентну лампочку в настільній лампі. Небезпека криється в ртуті, яка там знаходиться. Виходячи з цього, потрібно вибирати вкрай надійні кріплення або струбцину, притискає лампу до стільниці.

Вибір настільної лампи для робочого місця школяра є дуже серйозним питанням, до якого потрібно підійти з усією відповідальністю. Адже від такого вибору буде залежати не тільки успішність, але і стан здоров’я вашої дитини.

Настільна лампа для школяра: критерії вибору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.