Питання освітлення квартири є одним з найбільш важливих і значущих рішеннь щодо облаштування свого житла. Останнім часом набувають популярності накладні світильники стельові для будинку, які мають різноманіття вибору і характеризуються хорошим освітленням.

Головною особливістю їх є те, що вони монтуються безпосередньо на саму стелю, а не підвішуються або вбудовуються.

Накладні світильники стельові для дому

Крім різновидів накладних світильників, про що піде пізніше в статті, існує і обмеження за певним видом стелі, яке вимагає до себе особливої ​​уваги. Природно, що за типом стелі і вибирається відповідний накладної світильник.

Розділяють три види стелі:

 • Цілісна. Для цього виду підходять абсолютно всі різновиди стельових світильників, крім точкових, через складний процес установки.
 • Підвісна. Для такої стелі личить так само багато варіантів освітлення, наприклад, растрові з хорошим кріпленням.
 • Натяжна. У конструкцію такої стелі прекрасно вписуються точкові і світлодіодні світильники. Застосування інших варіантів недоцільно на увазі того, що вони занадто нагрівають поверхню.

Абсолютно ясно, що перед вибором накладного світильника потрібно співвіднести його з типом вашої стелі. Знаючи ці нюанси, вибрати підходящий варіант не складе труднощів.

Накладные светильники потолочные

Види накладних світильників

Накладні світильники мають безліч варіантів виконання, які відрізняються за ціною, технічними характеристиками і вимогам.

Ось основні види світильників на стелю по джерелу світла:

 • Накладні світильники з використанням ламп розжарення. Такий варіант є традиційним, але внаслідок того, що вони мають дуже низький коефіцієнт корисної дії, конструкції стали все рідше використовувати в освітленні.
 • Світильники з галогенними лампами. Принцип дії у них практично ідентичний з лампами розжарення, але відрізняється джерелом, який перетворюється на світло. Якщо в лампах розжарення це звичайна вольфрамова нить, то в галогенних лампах використовується провідник з парами галогенів. Дана обставина дозволяє істотно збільшити термін служби, а також збільшує потужність освітлення. Галогенні лампи мають властивість значно нагрівати поверхню, тому їх не варто застосовувати при певних видах стелі, особливо на натяжних.

Накладные светильники потолочные

 • Люмінесцентні накладні світильники. В основу роботи таких джерел світла закладені пари ртуті, які під дією електричного розряду виробляють ультрафіолетове випромінювання. А світло виходить з контакту цього ультрафіолету з люміофором – спеціальним внутрішнім складовим лампи. У даного джерела світла дуже багато переваг, таких як: економічність, високий ККД, відносно великий термін служби і багато іншого. Але, в той же час, не варто забувати і про головний недолік: ртуть, яка використовується в його роботі, є отруйною речовиною, і в разі пошкодження може виявитися в повітрі, а також на різних об’єктах меблів.
 • Світлодіодні світильники на стелю. Даний вид світильників з’явився відносно недавно, але вже встиг завоювати серця споживачів, які цінують в ньому високий термін експлуатації і хороші показники освітлення. Серед мінусів, мабуть, можна назвати відносно високу ціну на такі прилади, але це справа часу.

Головним достоїнством світлодіодних світильників, яке відзначають багато фахівців, є висока екологічність ламп, адже в їх складі відсутні всілякі шкідливі сполуки і гази.

Накладні світлодіодні світильники являють собою самостійні джерела світла, здатні монтуватися і кріпитися до будь-якої поверхні. У конструкцію будь-якого світлодіодного світильника, так чи інакше, входять різні світлодіоди, які і визначають потужність освітлення. Ці світлодіоди з’єднані між собою в єдину мережу, яка регулюється блоком живлення.

Крім того, з огляду на те що світлодіодні світильники не підтримують стандартну мережу змінного струму, що дорівнює 220 Вт, в їх конструкцію були вмонтовані спеціальні електронні драйвера, стабілізуючі і знижують напругу, в залежності від технічних даних світлодіода. Важливою частиною конструкції є своєрідні радіатор, що дозволять відводити тепло, яке формується в результаті експлуатації лампи. У з’єднання між радіатором і світлодіодами наноситься термопаста, що дозволяє поліпшити їх взаємодію.

Деякі різновиди світильників по конструкції:

 • Точкові накладні світильники. Даний спосіб освітлення відрізняється простотою в монтажі і презентабельним зовнішнім виглядом, здатним вписатися в будь-який інтер’єр. Конструкції точкових світильників можуть відрізнятися як за зовнішнім виглядом, так і за технічними можливостями і характеристиками. Приміром, є світильники з регульованим потоком світла, що повертаються в потрібну сторону. Незважаючи на велику кількість плюсів застосування таких світильників, використовувати їх в самостійному освітленні цілого приміщення небажано. Подібні конструкції мають не дуже велику потужність, тому, щоб освітлити всю кімнату, необхідно встановлювати велику їх кількість, а це суттєво збільшить витрати.
 • Растрові накладні моделі. Такий вид освітлення характерний для офісів і виробничих приміщень різного типу. Даний вид світильників має значні габарити, тому потрібно заздалегідь подбати про надійне кріплення до стелі.
 • Накладні люстри. У таких світильниках можуть використовуватися різні лампочки, в залежності від побажань господарів. Також ці люстри є вигідним рішенням для власників кімнат з низькими стелями, тому що вони невеликого розміру і дозволяють не занижувати простір.

накладные люстры

Крім перерахованих варіантів, по конструкції світильники можуть бути самих різних видів, головне дотримання способу кріплення.

Критерії вибору

Вибираючи той чи інший накладний світильник, потрібно звертати увагу на основні моменти:

 • зовнішній вигляд світильника підбирається в залежності від інтер’єру конкретної кімнати;
 • габарити;
 • типи ламп, які планують використовувати для освітлення;
 • необхідна потужність освітлення;
 • температура в конкретній кімнаті;
 • накладний світильник повинен мати певний клас захисту;
 • нюанси монтажу світильників, адже не кожен підійде до специфіки певної стелі;
 • загальна електрична безпека;
 • відмінності за типом освітлення, необхідного для конкретного приміщення.

Крім цих критеріїв, потрібно знати ще кілька нюансів, наприклад те, що застосування люмінесцентних ламп не підходить для вуличних умов і приміщень, де дуже низька температура.

Світлодіодні світильники не підійдуть для використання в сильно опалювальних просторах на увазі того, що вони надзвичайно сприйнятливі до високих температур.

светильник в стиле хай тек

Розрізняються світильники і за класом захисту, так званого значенням IP. Найпоширенішим класом захисту є IP20 – це значить, що світильники можуть застосовуватися в звичайних сухих умовах, а клас IP23 буде говорити про те, що накладні світильники можуть використовуватися і всередині, і зовні приміщення.

В цілому, знаючи основні моменти і характеристики тих чи інших накладних світильників, можна підібрати оптимальний варіант для вашого типу приміщення.

Накладні світильники стельові для дому та офісу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.