Підвісна рейкова стеля отримала чимале поширення в нашій країні з початку 90-х років минулого століття. Саме вид такої підвісної стелі асоціювався в першу чергу з поняттям євроремонту. Основними його перевагами є простота установки і відсутність необхідності проведення додаткових робіт з поверхнею стелі. В результаті виходить візуально рівна поверхня з найкрасивіших і надійних алюмінієвих рейок.

Для того щоб встановити підвісну рейкову стелю своїми руками, немає необхідності у використанні спеціального обладнання або володіти спеціальними будівельними навичками. Все, що потрібно, це бажання, мінімальний набір інструментів і комплект матеріалів для самої стелі. Так само на результат вплине точність виконання нескладної інструкції по установці.

Монтаж підвісної рейкової стелі своїми руками

Рейкова стеля складається в першу чергу з алюмінієвих смуг обшивки, несучих шир (траверсів), за допомогою яких вони збираються в єдину поверхню. По периметру стелі використовується спеціальний профіль для оконтовки і підтримки стелі. І на закінчення набір підвісів для траверсів і шурупи.

Приступимо до встановлення:

  1. Стеля не вимагає особливих робіт з оздоблення поверхні, однак бажано прибрати все сміття або пошкодження старого покриття. Так само піднімається і закріплюється вся проводка, прокладена по стелі, щоб не заважала установці і не лежала на готовій підвісній стелі.
  2. По периметру кімнати, зверху стіни відзначається лінією рівень, на який опускається підвісна стеля. Для цієї мети використовується водний рівень або ж лазерний покажчик. Опускати стелю слід мінімум на 5 см, що визначається конструкцією стелі.
  3. За зазначеного рівня монтується обмежувальний профіль. Нижній край профілю необхідно поєднати з лінією. Закріплюється профіль за допомогою монтажних шурупів. У кутах, де сходяться профілі на стіні, один профіль вставляється в інший. Бажано, щоб кожен профіль з обох сторін однаково поєднувався з сусідніми. Для обходу виступів в стіні не треба нарізати шматки профілю, а згинати тільки одну смугу профілю, підрізаючи його сторони дощенту. Це полегшить монтаж підвісної рейкової стелі і усуне можливі нестиковки шматків в одну лінію.
  4. Слідом за профілем починаємо монтувати підвіси до стелі. Підвіси будуть утримувати траверси, так що кріпити підвіси слід по паралельних лініях з відстанню між ними в 1 м. Лінії установки траверсів перпендикулярні напрямку установки рейок обшивки. Підвіси являють собою досить міцні смуги перфорованого металу. Вони кріпляться по центру і згинаються у вигляді букви П. У місцях перфорації на їх кінцях проводиться кріплення траверсів.
  5. Закріплюємо траверси на підвісах. Виконується це дрібними спеціальними шурупами для оцинкованого профілю. Таки шурупи мають спеціальний наконечник, який при провертанні сам просвердлює для себе отвір. Прикручуємо траверси, дотримуючись приблизно рівня установки, а не строго на кінцях підвісу. Виступаючі частини підвісів або загинаються до верху або обрізаються ножицями по металу. Шляхом згинання підвісів необхідно домогтися точного розміщення траверса строго за рівнем стелі і строго горизонтально.
  6. Останнім етапом буде монтаж самих рейок підвісної стелі. Смуги закріплюються на траверсах по всій довжині, заводячи його краї в профіль по периметру стін. Якщо довжина смуги занадто велика, то край підрізають за допомогою ножиць по металу. Особливо не варто доводити лінію зрізу до ідеалу, варто просто прибрати задирки або сильно загнуті до низу краю. Після підрізування цей край ховається в направляючий профіль.

реечный потолок на кухне
Повністю уклавши всі рейки по поверхні стелі, виходить готова підвісна стеля. З причини антикорозійних властивостей алюмінію даний вид стелі можна встановлювати в будь-якій кімнаті квартири або офісу. Навіть в умовах підвищеної вологості ванни з такою стелею нічого не трапитися. Хіба що варто передбачити вентиляційні щілини по краях стелі для виходу вологи з простору над рейковою стелею.

Монтаж підвісної рейкової стелі своїми руками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.