Створити повнофункціональне меблювання в приміщенні і при цьому заощадити простір допомагають меблі трансформер для малогабаритної квартири. Мова піде не про звичний і найпростіший варіант у вигляді розкладного дивана. Меблі, що трансформуються, не обмежується лише цим. Є маса цікавих і вражаючих рішень здатних як зонувати приміщення, поєднавши, наприклад вітальню і спальню, або навіть заховати все меблювання в одну компактну валізу.

Умовно поділяються меблі трансформер на два типи:

  • комбінація декількох елементів обстановки в одному корпусі з можливістю перетворити їх в разі потреби один в інший.
  • компактний режим зберігання на час, коли меблі не використовуються.

Обидва варіанти справляються з основним завданням – оптимізація обмеженого простору в приміщенні і комбінування меблів з різними завданнями. Велику поширеність отримали трансформери саме за типом компактного зберігання. Їх простіше підібрати і вписати в наявну обстановку.

Комбінування декількох елементів інтер’єру в одному корпусі, наприклад ліжка і столу або ліжка і шафи – це частіше авторське, ексклюзивне рішення або таке, що вимагає до своєї установки ряд обмежень.
Меблі трансформер для малогабаритної квартири

Ліжко

Найбільше місця займає в квартирі саме ліжко, тому що в нього велика площа. Жодна шафа або інші меблі не займають настільки багато корисного простору, однак і відмовлятися від зручного ложа не хочеться, адже саме воно потрібне нам фактично більшу частину часу, проведеного вдома. Ліжко трансформер здатне перетворитися в інші меблі або ж його легко заховати. Це буде ідеальним рішенням для малогабаритних квартир і будинків, де кожен метр квадратний на рахунку, або просто хочеться отримати більше свободи.

Найпростіший за конструкцією і при цьому практичний варіант – це підйомне ліжко, закріплене однією стороною до стіни на рухомих шарнірах, що дозволяє легко його притуляти до стіни. Це дає величезний виграш в простору, адже замість цілого двоспального ліжка зайнятою виявляється тільки невелика смуга по-над стінкою.

Найчастіше зворотна сторона ліжка маскується під комод або в стилі решти меблів під платтяну шафа або просто фальш-стінку.

Однак є і більш цікаві варіанти, коли знизу ліжка розподіляються криті полки і ніші для зберігання речей. З особливостей можна вказати хіба що необхідність регулярно закріплювати постільне на ліжку перед трансформацією, що стосується і речей, покладених в ніші трансформованої шафи.

При виборі краще звернути увагу на конструкції з цільною товстою основою або металевим посиленням по всій довжині. Тільки так можна убезпечити себе і не турбуватися, що ліжко з часом при розкладанні і складанні буде скрипіти.

Цікавіше спостерігати, як трансформуються ліжка, суміщені з функціями з робочим столом або м’яким куточком. Мова йде не про дивани з розкладними секціями, на такому дуже незручно спати, особливо постійно, а про ліжка з нормальними цільними основам для матраца, які перевертаються або розділяються максимум на дві половини і перетворюється в зовсім інший тип меблів. Такі конструкції знайти досить складно. Їх часто випускають в обмежених тиражах або строго під замовлення, як ексклюзив. Однак з огляду на популярності меблів-трансформер практично у кожної успішної меблевої фірми є кілька пропозицій, пов’язаних з перетвореннями меблів і в тому числі ліжок.

Ліжко легко трансформувати в:

  • Робоче місце зі стільницею і тумбою;
  • М’який куточок;
  • Шафа з полками і закритими відділеннями;
  • Комод;
  • У ліжко меншого розміру або двоповерхове.

Окремо виділяються приховані ліжка. Ні що не заважає навіть в дуже обмежених приміщеннях створити в частині кімнати фальшпол з підйомом і всередині розташувати ложе на полозах. Поверх ліжка розташовується робоче місце або м’який куточок з шафами і столиком під телевізор, визначаючи кімнату як вітальню або кабінет. Коли ж потрібно, ліжко висувається і це вже спальня.

Такі варіанти реалізуються індивідуально або пропонуються меблевими компаніями в складі цілісного проекту для облаштування кімнати. Створити шедевр легко навіть самостійно, досить мати столярні навички і знайти по близькості постачальника хорошої якісної дошки.
Мебель трансформер для малогабаритной квартиры

Стіл

У столів приблизно така ж ситуація. Є два варіанта:

  • Компактне зберігання в складеному стані;
  • Перетворення в інший вид меблів.

Конструктивно все вирішується простіше. У столів щодо визначення основних частини це тільки стільниця і ніжки. Весь інший обвіс плюс ящики або додаткові полички йдуть опціонально. У складеному стані стіл займає мінімум місця і при цьому він частіше не прив’язаний до стін або підлоги.

Більшою практичністю володіє стіл трансформер, здатний ставати низькорослим журнальним столиком або ж повнорозмірним столом, за яким вміститися вся сім’я і навіть гості. Для вітальні це незамінний варіант. Гості та застілля проводяться не часто, і більшу частину часу бажано стіл перетворити в щось компактне врівень з диваном.

Популярними стають цілі набори, до складу столу і комплекту стільців, здатних збиратися на манер конструктора в компактний кубик і при необхідності розкладатися в повноцінний обідній стіл для вітальні.
Стол трансформер

Дитячі меблі

У кімнаті для дітей найбільш гостро стає питання щодо звільнення простору. Потрібно розмістити ліжко і місце для навчання. А так же організувати величезну масу іграшок, до того ж так щоб і дитині було зручно і було де повеселитися. Різноманітні варіанти пропонуються на основі комбінування двоповерхового або просто високо піднятого ліжка та столу і шафки для іграшок і речей.

На цьому тлі трансформери лише продовжують загальну логіку. У комбінованих меблів додається можливість переміщення або видозміни частини секцій або компактно складена стільниця.

Комплексні трансформери

До сих пір новинкою і більше дивиною стають готові і повноцінні набори меблів, які можна скласти мало не в розмір дорожньої валізи. Даний напрямок хоч і має давню історію, однак лише час від часу отримує новий поштовх до розвитку, коли серед дизайнерів знову стає популярним створювати подібні мініатюрні і монофункціональні меблеві набори.

Мебель трансформер
Часто в одному корпусі компонується стіл, об’ємна шафа, ліжко і навіть м’який куточок. Можна зустріти збірну кухню, схожою в розмірі зі звичною печею або тумбою середніх розмірів. Після розкладання там виявляється і панель, і навіть духова шафа, зручна робоча поверхня і відділ з мінімальним набором посуду, який надійно кріпиться у відповідних осередках.

Виглядають такі варіанти просто чудово. В практично порожній кімнаті стоїть тільки дивний на перший погляд коробок, більше схожий на платтяну шафу, однак варто його розкрити, як від туди з’являється повноцінний набір спальні або вітальні, кухні або навіть дитячої.

Подібні варіанти унікальні і ідеально підходять для любителів мінімалізму. Велику частину часу приміщення може бути практично порожнім, коли це необхідно з трансформеру вивуджує необхідний елемент інтер’єру.

Меблі трансформер для малогабаритної квартири: спосіб поєднання вітальні і спальні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.