Передпокій є першою кімнатою, в яку входять ваші гості, і входите ви самі. По суті, передпокій є своєрідною «візитною карткою» вашого будинку, по якій створюється перше враження про оздоблення і дизайн квартири, а також про естетичному сприйнятті її господарів. Цілком очевидно, що освітлення в цьому питанні відіграє одну з найважливіших ролей. Красиві шпалери і шафи, безумовно, теж є важливими атрибутами передпокою, але без належного освітлення вони будуть нічим не виділятися, а сам хол буде схожий на темний і непоказний тамбур. Тому потрібно заздалегідь подбати про придбання різних світильників і, найголовніше, люстри для передпокою і коридору.

Роль люстри в передпокої

Передпокій відноситься до не самих виграшних приміщень в домі чи квартирі. Поряд з туалетом і тісної кухнею, він є своєрідною «проблемною зоною», що обумовлено невеликою за площею територією і бідністью варіантів оформлення. Безумовно, у випадку з передпокоєм вирішити дану проблему зможе грамотно підібрана люстра.

Вибір люстри для передпокою і коридору

Люстра надає кімнаті більш досконалий вид за рахунок своєї естетичності, а також забезпечує рівномірне освітлення всього передпокою. Крім загального світлового фону, люстра, якщо її грамотно підібрати, здатна випромінювати розсіяне світло по всьому приміщенню, що виключить необхідність придбання додаткових джерел світла. А це, знову ж таки, економія бюджету, який в переважній більшості випадків і так обмежений.

До речі, вибираючи люстру в передпокій, необхідно враховувати і загальний зовнішній вигляд приміщення, адже неправильно підібрана люстра буде контрастувати з іншим інтер’єром.

Правила вибору люстри під габарити коридору

Крім зовнішнього вигляду люстри для передпокою і коридору і дизайнерських особливостей приміщення, вибирати світильник потрібно в суворій відповідності з параметрами і розмірами самого передпокою.

Ось основні моменти, на які варто звертати увагу:

 • Люстра повинна відповідати габаритам передпокою. Іншими словами, якщо передпокій дуже маленький, то і люстра повинна бути відповідного розміру.
 • Бувають випадки, коли в квартирах передпокій продовгуватий, представляючи собою якийсь хол. У таких випадках, необхідно вибирати стельові люстри для коридору прямокутної форми, що не буде виглядати громіздким і вигідно підкреслить сам передпокій.
 • Якщо передпокій має квадратне планування, то вигідним рішенням буде покупка люстри тієї ж форми, або круглої. Люстра в цьому віпиадку стає центральним елементом, який фокусує на собі всю увагу.
 • Якщо передпокій дуже просторий і великий за своїми габаритами, застосування однієї лише люстри може не вистачити. Щоб уникнути ефекту порожнечі і недостатнього освітлення, можна прикупити додаткові світильники, які потрібно встановити на стіни передпокою.
 • При великому передпокої цікавим рішенням може бути люстра з рухомими частинами, за допомогою яких можна направляти світло в довільному порядку.
 • Особливу увагу варто приділяти висоті стелі. У типових квартирах вона не перевищує трьох метрів, тому використовувати люстри з довгим підвісом вкрай небажано. Крім недоречності в плані естетики така люстра може стати перешкодою для домочадців.

люстра в прихожей

Вибір світильників і люстри для коридору дуже важливий в проекції дизайну всієї кімнати, однак, варто відзначити кілька моментів, знаючи які, вам буде простіше і зрозуміліше визначитися з вибором.

Ось основні нюанси, які заслуговують на увагу:

 1. Важливо, щоб освітлення в передпокої було на одному рівні світла і яскравості, як і в інших кімнатах. Бажано уникнути дуже яскравого світіння люстри, адже таке світло може «бити в очі» кожному, хто ввійшов в приміщення.
 2. Люстра повинна висвітлювати вхідну зону більше, ніж інші деталі передпокою. Це цілком зрозуміло, адже в цьому місці ви одягаєтеся і роздягаєтесь, збираєтеся на роботу і т.д.
 3. Якщо у вашому передпокої занадто низька стеля, то її можна візуально збільшити за рахунок стельових ламп, захованих за склом. Натяжна стеля з точковими лампочками також впорається з цим завданням.

Вибір люстри по стилю

Дизайн самої люстри є вкрай важливим моментом, адже часто, особливо якщо мати на увазі передпокій, люстра є центральною деталлю, навколо якої будується весь інтер’єр кімнати. Саме ця обставина змушує поставитися до її зовнішнього вигляду з усією відповідальністю.

Можна виділити кілька рекомендацій. Передпокій є таким собі «вікном», що проходить з домашнього затишку квартири в урбаністичний вид сучасного міста. Тому, при виборі люстри в передпокій, варто звернути увагу на вуличний стиль, або на люстри у вигляді ліхтарів і старовинних канделябрів

Залежно від інтер’єру передпокою вибирається і дизайн самої люстри. Наприклад, якщо ваша прихожа оббита деревом або обклеєна шпалерами з імітацією деревного покриття, то можна підібрати люстру з дерев’яною основою, яка вигідно впишеться в загальне оздоблення кімнати.

Більш сучасний стиль передпокою передбачає установку металевих або хромованих люстр.

люстра в коридоре

Вибір джерела світла для люстри

Джерело світла в люстрі передпокою нічим не відрізняється від аналогічних освітлювальних приладів в інших кімнатах. Тут можуть використовуватися ті ж технології і варіанти, що і скрізь. Розглянемо варіанти освітлення докладніше:

 • Люстри, які використовують як джерело світла лампи розжарення. Даний метод освітлення є дуже поширеним за рахунок хорошого світлового випромінювання. Крім того, ціна за одну лампочку невисока, що є додатковим плюсом. У той же час, такі лампи досить недовговічні і вимагають постійної заміни. Слід зазначити, що лампи розжарення останнім часом знову набирають популярність – вони стають основою для люстр в ретро стилі.
 • Люстри з люмінесцентними лампами. Даний спосіб освітлення теж має право на існування, в першу чергу, за рахунок високої ефективності і економічності. Єдиним мінусом може бути витік ртуті в разі пошкодження лампи, а також особливі вимоги до позбавлення від поламаних лампочок.
 • Люстри із використанням світлодіодних ламп. Основною перевагою такого освітлення є економічність і довговічність освітлювальних приладів, а з мінусів – більш висока вартість світлодіодних ламп, в порівнянні з лампами розжарення. Деяких дратує специфічне світіння таких ламп, але це все індивідуально і спірно.
 • Люстри, які використовують галогенові лампи. Так само, як і лампи розжарення, галогенні лампи відрізняються безпекою і якісним освітленням поверхні. Крім того, такі лампи дозволяють застосовувати сміливі дизайнерські рішення в передпокої і інших кімнатах.

Як ми бачимо, вибір люстри для передпокою і коридору є зовсім непростою справою, що вимагає до себе грамотного підходу. Недостатньо вибрати потрібний дизайн люстри, яка може і буде красивою сама по собі, але абсолютно не вписується в загальний інтер’єр вашого передпокою. У деяких випадках, мінімалістичний стиль виконання буде куди доречніше, ніж ажурні кришталеві люстри. В цілому, правильний вибір може стати не тільки рішенням однієї задачі з вибору люстри в передпокій, але і сполучною ланкою між інтер’єрами всіх кімнат в будинку.

Вибір люстри для передпокою і коридору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.