Люстра – не просто елемент інтер’єру. Без неї важко уявити собі затишну спальню або вітальню. У поєднанні з іншими світильниками вона формує цілісний образ приміщення. Оскільки спальня повинна бути зоною підвищеної комфортності, люстра в спальню стельова повинна бути обрана правильно.

Функції люстри в спальні

Загальне освітлення. Багато варіантів дизайну передбачають використання люстри як центральний елемент освітлення. Це пов’язано з тим, що площа спалень невелика, і з облаштуванням освітлення тут не дуже розмахнешся. В цьому випадку люстра встановлюється в центральній частині стелі. Щоб в спальні було комфортно проводити час перед сном, світло від світильника повинне бути м’яким, не нав’язливим. Таке світло дають лампи розжарення, на відміну від люмінесцентних. Також подібний ефект створює світла, біла люстра в спальню.

Люстра в спальню стельова

Локальне освітлення. Іноді в спальні потрібно організувати додаткове підсвічування будь-якої зони. Наприклад, якщо спальня поєднана з кабінетом, робоча зона вимагає більш інтенсивного освітлення. В цьому випадку люстра може займати не центральне місце на стелі, а розміщуватися над зоною, що вимагає більшого освітлення.

В інших же зонах використовують місцеві джерела світла – бра, торшер, настільні лампи, нічники та інше. Ці ж вимоги відносяться і до дитячої, де організований робочий стіл школяра.

Декоративна функція. Цю функцію забезпечує дизайн люстри. Під будь-який інтер’єр світильник підбирається індивідуально.

стили освещения модерн

Типи люстр для спальні

Люстри для спалень можна класифікувати декількома способами: за будовою, за стилем, за матеріалом і типом використовуваних ламп.

Види за будовою:

  • Підвісні. Для розміщення ламп або плафонів використовується шнур, укладений всередину порожнистої трубки. Така люстра буває, як мінімум, двухрожковой. Оскільки підвісний світильник звисає зі стелі на 30-70 см, а то і більше, її використовують в спальнях з високими стелями для центрального освітлення. До підвісних люстр для спальні відносяться класичні кришталеві, каскадні, світильники з лампами у формі свічок і т.п.

люстра для спальни

  • Стельові. На відміну від підвісних вони не мають шнура. Їх лампи розташовуються в декількох сантиметрах від стелі. Плафони мають невеликий обсяг і виконуються в формі пелюсток, геометричних фігур. Стельові люстри використовують в спальнях з низькими стелями в якості центрального або локального джерела світла.

накладные люстры

Як матеріал для плафонів використовують пластик, скло, кришталь, метал, тканина. Кришталь заслуговує на особливу увагу, так як світильники такого типу використовують вже не одне століття. І в спальні з дуже високими стелями кришталева люстра – ідеальний варіант.

Лампочки в люстрах використовують різних видів: традиційні лампи розжарення, люмінесцентні, галогенові, світлодіодні. Незважаючи на те, що лампи розжарення належать до найбільш енергозатратним, їх світло більш м’яке і тепле, ніж у інших видів.Використовують ті чи інші лампочки в залежності від типу стелі і конструкції світильника.

освещение в стиле эклектика

Існуючі стилі люстр

Розбираючись, як вибрати люстру в спальню, не варто забувати і про відповідність стилю інтер’єру. Виділяють наступні стилі: класика, флористичний, модерн. Кожен з них має по декілька підтипів.

Класичні люстри представляють собою підвісну конструкцію, що складається з декількох, що розходяться в різні боки плафонів різних форм. Кришталеві люстри – одна з різновидів класичних. В їх декорі провідне місце займає кришталь. У спальнях кришталеві світильники застосовують рідко, так як для них необхідний розкішний інтер’єр, простір і високі стелі.

стили светильников классика

Флористичний стиль в дизайні люстр насичений рослинними елементами: плафони у вигляді квіток, ковані елементи з пелюстками і завитками і інші.

люстры в стиле флористика

Люстри в стилі модерн в спальню – дуже велика група, що включає такі дизайни, як хай-тек, мінімалізм, лофт. Для їх виготовлення використовують метал, пластик, текстиль, матоване скло. Такі світильники можуть бути як підвісними, так і стельовими. Ось де простір для творчості дизайнерів! Адже під люстру може бути пристосоване і кухонне начиння, і непридатні матеріали, і багато іншого.

люстра модерн в спальню

Останнім часом популярність знайшов і еко-стиль в інтер’єрі. Для нього виготовляють люстри із застосуванням натуральних матеріалів: дерева, лози, грубого текстилю.

деревянная люстра

Зрозуміло, перераховані стилі далеко не всі, які існують, а лише найпоширеніші.

Чим керуватися при виборі

Перед вибором люстри в спальню необхідно визначитися з її діаметром. Для цього потрібно виміряти параметри кімнати (довжину і ширину), перевести їх в фути (1 фут = 30,5 см) і скласти. Отримане число приблизно дорівнює діаметру люстри, але в дюймах.

Якщо планується вибір підвісний люстри, довжина її шнура може бути прямо пропорційною висоті стель.

Відстань від нижньої частини світильника до підлоги не повинна бути менше 2,4 м.

Що стосується матеріалів, з яких виконана стелю, то на особливу увагу заслуговують лише натяжні конструкції. Для стель з гіпсокартону особливих вимог до люстр не пред’являється.

Натяжна стеля – полотно ПВХ, розміщене в декількох сантиметрах від базової поверхні. Матеріал досить чутливий до високих температур, тому лампочки розжарення в люстрах використовувати не можна. Але і галогенові, і світлодіодні світильники повинні розміщуватися на деякій відстані від полотна. Їх перетворювачі не можна розташовувати в просторі між полотном і базовою поверхнею, так як там відсутня вентиляція.

Монтаж люстри для натяжної стелі здійснюється за допомогою спеціального пристосування, яке кріпиться до базової поверхні, а до нього вже підстава люстри. Не варто вибирати світильник з великою кількістю гострих елементів щоб уникнути порізу полотна.

освещение арт деко

 

Вибір під інтер’єр спальні

Колір і дизайн люстри повинен відповідати інтер’єру і колірному рішенню спальні. Вона не повинна забирати на себе всю увагу, а лише ідеально вписуватися в інтер’єр. Наприклад, якщо інтер’єр виконаний в японському стилі, прекрасно буде виглядати люстра у вигляді японського ліхтарика, а в кантрі стиль впишеться дерев’яний світильник.

Люстра в спальню стельова: критерії вибору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.