В інтер’єрі квартири або будинку японський стиль ототожнюється з вільним простором і практичністю. В ідеалі нічого крім вкрай необхідного в спальні не повинно бути. Самі ж меблі, в тому числі і ліжко в японському стилі, є простою конструкцію, без надмірностей, призначеною лише для однієї мети – комфортного відпочинку після насиченого дня. Всі компоненти внутрішньої обробки і меблювання потрібні строго для певних цілей і не покликані просто заповнювати простір, що властиво всій східній культурі – важливо звільнити житло від будь-яких перешкод для вільного руху енергії.

Представляючи собі дизайн інтер’єру в японському стилі навряд чи можна побачити високі меблі, будь то сидіння або ліжко, тому перевага віддається саме низькопрофільним моделям, у яких матрац буквально лежить на підлозі.

Ліжко в японському стилі
Відмінні риси ліжка в японському стилі:

  • Ліжко низьке, матрац розташовується практично у підлоги;
  • Незграбна форма без надмірностей і прикрас;
  • Спинка пряма, правильної геометричної форми;
  • П’єдестал ліжка формує полки по периметру ліжка.

Саме так представляється саме «пересічне» ліжко в японському стилі. Основний посил, як і в усьому стилі – простота і практичність, але не аскетичність. У певному сенсі можна знайти перетин зі стилем Лофт, де для виготовлення меблів використовується обрізна дошка. У нашому випадку матеріалом може бути деревина будь-якої породи від модрини до дуба або червоного дерева.
кровать в японском стиле

Форма

Форма каркаса, точніше, його простота і в той же час міцність куди важливіше в цьому випадку. Розмір ліжка в японському стилі може бути будь-який від одинарного до повнорозмірного подвійного. Якщо габарити спальні дозволяють – краще віддати перевагу ліжку більшого розміру.
кровать в японском стиле

Відмітна риса ліжка в японському стилі – наявність широкої полки по її периметру, хоча не у всіх тематичних колекціях можна її зустріти. Спинка завжди підбирається прямокутна правильної форми і невисока. Найчастіше це суцільний масив деревини, зібраний з тонких дощок. Однак для різноманітності використовується і решітка, обрамлена жорстким каркасом.
кровать в японском стиле

Колір

Можна залишити ліжко як з природним візерунком деревини, пофарбувавши її лише прозорим лаком, так і забарвити в будь-який відповідний колір. Якщо все приміщення оформляється в японському стилі, то і колір підбирається відповідний. Наприклад, меблі, точніше корпус, вибираються в контраст до світлої обробки стін і підлоги, перевага віддається темно-коричневому, чорному кольору.
кровать в японском стиле

Поверхня деревини залишають частіше з натуральною фактурою, не доводячи її до ідеально гладкого стану. Матове темне забарвлення – саме те, що найчастіше можна зустріти в готових колекціях меблів в японському стилі.

В тон ліжка і стилю його виконання підбираються і інші меблі в спальню: низькі столики або тумбочки з боків і проста низькопрофільна лава, розташована в основі ліжка.

Ліжко в японському стилі – простота і практичність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.