Світлодіоди стають все більш популярними, не в останню чергу за рахунок своєї економічності. Світлодіодне освітлення представлено різними формами – світильники, прожектори, стрічки, а також ліхтар світлодіодний ручний. Розглянемо основні характеристики і види ліхтарів і критерії їх вибору.

Технічні характеристики світлодіодних ліхтарів

Люмен є спеціальної одиницею виміру світлового потоку світлодіодних джерел штучного джерела освітлення, в тому числі ручного ліхтаря. При виборі світлодіодного ручного ліхтаря слід звертати увагу на те, в чому описуються характеристики пристрою. Всі виробники діляться на два типи: одні вказують параметри в BuldLumen, а інші в TorchLumen. Розглянемо ці два поняття більш детально.

  • BuldLumen – позначає характеристики подається світла без урахування його втрат на оптиці.
  • TorchLumen – характеристики вказуються з урахуванням рефлекторних втрат.
Ліхтар світлодіодний ручний
Ручний акумуляторний професійний ліхтар Horoz HL-338L (світлодіодний)

Говорячи про ступінь захисту ручного світлодіодного ліхтаря, слід відзначити такий процес, як анодування, адже саме за допомогою його створюється захисне покриття. Суть методу полягає в тому, що метал занурюється в тару зі спеціальною кислотою і через неї пропускається електричний струм, який додає міцності захисного металу. Компанії виробники позначають ступеня захисту римськими цифрами II або III. Як правило, чим більша цифрове значення вказано, тим більший захист має корпус ліхтаря.

Слід зазначити, що завдяки такому покриттю забезпечуються хороші діелектричні властивості і захист від окислення, а також збільшується зносостійкість корпусу.

Звертаючи увагу на елементи живлення ліхтаря, слід враховувати наступні фактори.

  • Якщо є необхідність у постійній роботі ліхтарика, то слід робити вибір в сторону акумулятора, який заряджається безпосередньо від мережі змінного струму, тобто від звичайної розетки, так як це набагато вигідніше, ніж постійно витрачатися на батарейки.
  • Якщо ж такої необхідності немає, і ліхтарик купується для походів або дачних виїздів, то найкраще користуватися батарейками.

Світлодіод, що використовується при розробці ручних ліхтарів, може бути теплого або холодного відтінку. Роблячи вибір, слід звертати увагу на декілька параметрів. Перш за все, слід подумати про своє зір, адже очі деяких людей краще переносять відтінки теплих кольорів, а деякі навпаки – холодних.

Відбивачі світлодіодного ліхтаря бувають двох різновидів: гладкий і пом’ятий.

  1. Гладкий відбивач – забезпечує кращу фокусування світлового потоку по центру подачі світла і досить різко розмивається в сторони.
  2. М’ятий відбивач – має краще розсіює властивість, завдяки чому забезпечує рівномірне освітлення по всій ширині світлового потоку.

Багатьом також буде цікаво дізнатися, чому ж деякі моделі випускаються з абсолютно рівним склом, а деякі з так званої лінзою (опукле скло). Коли скло абсолютно рівне, то принцип роботи ліхтаря схожий на пом’ятий відбивач, так як воно добре розсіює світловий потік, забезпечуючи більш широкий спектр освітлення з меншим якістю світла. Що ж стосується лінзи, то вона збирає в себе світло і таким чином робить упор на центр світловий подачі, покращує якість світлового потоку ближче до центру і не забезпечує великий ширини діапазону освітлення, як у випадку з гладким склом.

Також важливим фактором є область застосування. Якщо ви збираєтеся використовувати ліхтар в закритому приміщенні, наприклад на складі, то без проблем підійде пристрій з відтінком холодного кольору. Якщо ж ви купуєте його для освітлення на живу природу, то слід зробити вибір в сторону теплого відтінку, так як такі ліхтарі, на відміну від вищезгаданих, не спотворюють колірну гамму навколишнього середовища.

Деякі світлодіодні ліхтарі мають вбудований режим «стробоскоп», завдяки якому вони мерехтять яскравим світлом. Як правило, такі різновиди ручних ліхтариків найчастіше купують велосипедисти, щоб в темний час доби відзначати себе на проїжджій частині, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод.

Так само багато моделей випускаються з встановленим в ньому аварійним сигналом, що допомагає в темний час доби убезпечити себе і подати знак про допомогу в разі дорожньо-транспортної пригоди або якийсь інший поломки.

Ручной мощный фонарь
Ліхтар потужний світлодіодний UltraFire ST-13 6000W

Типи ручних ліхтарів світлодіодних

Ліхтар для дайвінгу слід вибирати з урахуванням найбільшої водонепроникності. При покупці звертайте увагу на характеристики, там ви завжди зможете знайти ступінь водонепроникності, максимальну глибину використання і час, протягом якого світлодіодний ліхтар тієї чи іншої моделі може перебувати і безперервно працювати під водою.

Якщо ви затятий мисливець, і часто полюєте в темний час доби або в темних місцях, то вам не завадить світлодіодний ліхтар для полювання. При покупці варто звертати увагу на те, щоб було присутнє спеціальне кріплення, за допомогою якого ви зможете прикріпити його до стовбура своєї зброї. Також такий ліхтар повинен бути компактним і володіти невеликою вагою – для вашого ж зручності.

фонарь LED ручной
Ручний світлодіодний ліхтар Elektrostandard Drake

Говорячи про туристичні ліхтарях, слід зазначити, що дивлячись для якого виду туризму вам потрібно це пристрій штучного освітлення. Якщо ви шанувальник альпінізму, то найкраще використовувати ліхтар з варіантом кріплення на голові, так як повинні бути вільні руки. Однак головним фактором такого ліхтарика є час дії зарядного пристрою, так як якщо ви відправляєтеся в подорож подалі від людського світу, наприклад в ліс, то там вам буде дуже складно знайти джерело живлення.

Брелок-ліхтарик, як правило, не забезпечує широким діапазоном освітлення. Такий ліхтарик підійде, якщо в темряві необхідно висвітлити невелику ділянку дороги або пошукати який-небудь предмет, який, припустимо, завалився за диван. Головним плюсом такого ліхтарика є його кріплення, адже його без проблем можна одягнути на в’язку ключів, завдяки чому він завжди буде з собою.

EDC-ліхтарик або як його ще називають – кишеньковий ліхтарик. За своїм зовнішнім виглядом і рівнем подачі світлового потоку такий ліхтарик нагадує попередню модель – ліхтарик-брелок. Він добре підійде в ті моменти, коли необхідно невелике освітлення, але не більше того.

карманный светодиодный фонарь
Ручний ліхтар Lupine Piko TL Max

Світлодіодний ліхтар-лампа являє собою настільну лампу, яка забезпечує достатній рівень освітлення для всієї поверхні столу. Якщо у вас є дитина, яка навчається в школі, і йому доводиться виконувати домашні завдання, то подібний пристрій дуже навіть стати в нагоді, адже воно забезпечує додаткову подачу світла.

Тактичні світлодіодні ліхтарі широко використовуються підрозділами спецслужб, адже вони кардинально відрізняються від звичайних ліхтарів. Вся справа в тому, що тактичний ліхтар крім свого основного властивості – подачі додаткового штучного освітлення, може бути використаний ще в 12 режимах роботи. Такий ліхтар стане в нагоді вам, якщо ви живете в неблагополучному районі, так як він може стати хорошим засобом захисту.

Відмінність світлодіодних ліхтарів від ліхтарів з лампами розжарювання

Якщо порівняти світлодіодні ліхтарі з аналогами на лампах розжарювання, можна відзначити кілька переваг перших:

  • Завдяки светодиодам забезпечується кращу якість освітлення. Світло більш яскравий, завдяки чому світловий потік куди більше, ніж у ламп розжарювання.
  • Такі ліхтарі можуть виступати засобом захисту, так як ними можна без проблем засліпити ворога.
  • Що стосується нестачі, то він один – в порівнянні з ліхтарями ламп розжарювання, світлодіодні коштують набагато дорожче, проте вони повністю відбивають вартість своєю роботою. Головні переваги описані вище.

Так що якщо ви вирішили купувати ручний ліхтарик, то радимо вам зробити свій вибір в сторону пристрою штучного освітлення зі світлодіодними лампочками. Вони забезпечують кращу якість світлового потоку, нехай і коштують помітно дорожче.

Ліхтар світлодіодний ручний – критерії вибору

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.