Існує безліч різних джерел світла, використовуваних в різних сферах нашого життя. Починаючи від звичної лампи розжарювання, яка висвітлює квартиру в більшості випадків, і закінчуючи новітніми світлодіодними технологіями, широко представленими на ринку. Але є і проміжні лампи, які можуть стати тією самою «золотою серединою» між якістю і ціною на подібний продукт. Одними з таких пристроїв, безумовно, є лампа газорозрядна металогалогенна.

Дані лампи відрізняються своєю високою передачею кольору і пристойним терміном експлуатації, в порівнянні з тими ж лампами розжарювання. Будучи досить молодим винаходом, металогалогенні прилади поступово знаходять свого покупця, який цінує перш за все ефективність і якість в питаннях висвітлення того чи іншого приміщення.
Лампа газорозрядна металогалогенна

Застосування

Металогалогенні лампи стали випускатися приблизно 40 років тому, будучи спосіб піти від застосування звичайних ламп з вольфрамової ниткою, які були вкрай недовговічні. Почасти, виробникам це вдалося, адже металогалогенні прилади зараз застосовуються в багатьох сферах життя і для освітлення безлічі об’єктів і споруд.

Основні сфери застосування:

 • для освітлення великих промислових об’єктів, автозаправних станцій тощо;
 • в освітленні вуличних проспектів і скверів;
 • в точкової підсвічуванні різних адміністративних, культурних і архітектурних споруд;
 • в освітленні акваріумів, парників тощо;
 • в освітленні великих спортивних об’єктів, футбольних і хокейних стадіонів тощо;
 • в освітленні торгових центрів і залів, різних вітрин і рекламних вивісок;
 • у висвітленні різних земельних робіт, котлованів і геологічних розкопок;
 • в кінематографічному середовищі і на телевізійної роботі.

Окремо варто згадати про можливість використання таких ламп в освітленні квартири, або при освітленні прибудинкової території. Всупереч деяким міркуванням, про недоцільність застосування в освітленні будинку, в зв’язку з можливою небезпекою їх експлуатації, стандартна лампа з потужністю 150W здатна освітити досить велику кімнату, або невеликий двір приватного будинку.

лампа газоразрядная металлогалогенная для растений
МГЛ для освещения растений

Види

Як і будь-яке джерело світла, вони мають свою власну класифікацію і різновиди виконання.

Типи:

 • Лампи одноцокольного типу без зовнішньої колби. Невеликого розміру, використовуються в малогабаритних світильниках. Однак, розміри ніяк не впливають на показники передачі кольору – у даного виду ламп пристойні показники ККД.
 • Лампи одноцокольного типу з зовнішньої колбою. Один з найпоширеніших видів, призначених для використання в побуті і в промислових сферах. Вони показують стабільну роботу у всіх положеннях.
 • Лампи двоцокольні типу. Залежно від комплектації, вони можуть мати контактний і різьбовій цоколь. Останнім часом, стали дуже популярні прилади типу GS, які показують крайні високі показники ККД, завдяки своїм конструктивним особливостям.
 • Металогалогенна лампа з рефлектором. Говорити про неї, як про окрему категорії таких ламп навряд чи доречно, адже така лампа представлена ​​тільки одним найменуванням – HMI 1200 PAR. Вони використовуються в освітлювальних приладах, де використовується світловий потік далекого спектра дії.
металлогалогенная лампа HMI 1200 PAR
Лампа HMI 1200 PAR

Технічні характеристики

Металогалогенні лампи випускаються багатьма відомими фірмами, які поставили на потік виробництво даного виду ламп. Однак при виборі варто звертати увагу не тільки на виробника, а й на певні технічні характеристики.

 • Потужність. Даний показник є вкрай важливим, адже від цього показника буде залежати яскравість світіння і сила її світлового потоку. Варто відзначити, що при аналогічних показників потужності, в порівнянні з лампою розжарювання, металогалогенні лампа буде світити практично в чотири рази яскравіше.
 • Тип цоколя. Вибираючи цоколь, потрібно заздалегідь дізнатися підтримуваний тип для вашого освітлювального приладу. На сьогоднішній момент, випускаються кілька типів: різьбові – E27, E40; двосторонній цоколь – Rx7S; контактний – G12.
 • Світловий потік. Даний показник буде говорити про інтенсивності того світіння, яке буде виробляти металогалогенні лампа. Варто зазначити, що вони мають властивість втрачати певну процентну складову свого потоку. Простіше кажучи, металогалогенні лампи будуть не так яскраво світити через певну кількість місяців.
 • Кольорова температура. Тут мова йде про різні відтінки світла, випромінюваного лампою. Вони можуть бути холодними, теплими і нейтральними.
 • Термін експлуатації – близько 9000 годин, але є і більш тривалі терміни служби.

Принцип дії

У складі металогалогенних ламп прісуствующімі пари ртуті і газу. Між парами ртуті і елементами галогенідів відбувається електричний розряд, і лампочка світиться. Світло утворюється і контролюється палаючої дугою, утвореної між парами електродів. Крім ртутної пари, в металогалогенних лампах можуть використовуватися домішки металів або рідкоземельних елементів: тулия, диспрозия, гольмію та інших. В результаті роботи, з’єднання цих елементів розпадаються під дією електричної дуги, утворюючи якусь світлову емісію.

Тривала робота металлогалогенної лампи досягається, завдяки галогенні циклу, освіченій в колбі лампи. Даний цикл виникає з випаровування йодидов вольфраму, який осідає на електродах лампи.

Як ми бачимо, робота металлогалогенної лампи ґрунтується не тільки на парах ртуті, а й на різних додаткових елементів, які забезпечують стабільне світіння таких ламп.

лампа газоразрядная металлогалогенная
Конструкция металлогалогенной лампы

Особливості конструкції

Металогалогенні лампа являє собою якусь конструкцію, в основі якої знаходиться скляна колби і різні внутрішні складові. Як правило, всередині знаходиться електрична пальник і різні електроди. Саме пальник і відповідає за виникнення світлового випромінювання, адже саме в ній відбувається електричний розряд парів ртуті і додаткових елементів.

Крім того, є інші характеристики:

 • Металевий цоколь різного виду (контактний або різьбовий).
 • Скляна колба, як правило, оброблена спеціальним складом, який допомагає підвищити показники передачі кольору лампи.
 • Усередині розташовані численні дроти, які підтримують внутрішню пальник і інші елементи лампи.

Схема включення

За типи свого включення, металогалогенні лампа практично нічим не відрізняється від подібних їй, газорозрядних. Єдиною відмінністю є обов’язкова наявність додаткового підпалює пристрою, що забезпечує підпал в кілька тисяч Вт.

Останнім часом намітилася тенденція, коли виробники випускають додаткові електронні апарати, стабілізуючі включення і роботу металогалогенних ламп. Через ці апарати відбувається підживлення напругою прямокутної форми, частотою близько 150 Гц. Ці апарати виконують роль зажигающего пристрої, додаткового баласту і конденсатора.

Лампа газорозрядна металогалогенна: види і застосування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.