Якщо раніше обклеювання шпалерами було елементарним «покриттям» стін однотонними паперовими полотнами, то тепер це перетворилося на справжній творчий процес. Уже мало хто задовольняється бляклими одноманітними стінами – всім подавай що-небудь отаке, чого немає ні в кого іншого. Але при цьому, як правило, хочеться все отримати практично відразу, та ще з мінімальними витратами. Неможливо? Звичайно, можливо, якщо використовувати комбінування шпалер в інтер’єрі.

Для цього достатньо лише ознайомитися з кількома безпрограшними варіантами обклеювання стін шпалерами, завдяки яким і приміщення «заграє» по-новому, і не доведеться розщедрюватися на переробку.

Як правильно підібрати шпалери

У будь-якій справі існують правила, дотримання яких сприяє досягненню відмінного результату. Так і в справі підбору шпалер є ряд рекомендацій, прислухатися до яких буде зовсім не зайвим.

Якщо ви підбираєте шпалери для просторого приміщення, слід врахувати, що світлі тони візуально збільшать його ще більше. Тому краще віддати перевагу шпалерам темних відтінків. У всякому разі, вони повинні переважати. Так приміщення стане більш затишним і теплим. Але переборщувати так само не рекомендується, ідеально буде поєднання кількох контрастних відтінків.
Комбінування шпалер в інтер'єрі

Вибір структури шпалер залежить від висоти приміщення. Так, якщо вона не перевищує 2,5 метрів, то краще утриматися від покупки шпалер з великим малюнком. Так само не варто купувати шпалери темних тонів. Це візуально зменшить кімнату, а стеля буде тиснути. Для зорового збільшення стель рекомендують використовувати шпалери з вертикальним малюнком світлих кольорів.

обои для низких потолков
Якщо ж висота стель досить велика, у виборі слід керуватися прямо протилежними рекомендаціями. Допоможе «зменшити» висоту прийом горизонтальних смуг.

При підборі шпалер і їх комбінуванні слід враховувати і стиль інтер’єру. У стилі лофт краще будуть шпалери під фарбування без малюнка, поєднуються з відсутністю обробки на стінах і стелі. Стиль прованс і кантрі воліють пастельні тони, квітковий орнамент, ефект старіння. В інтер’єрі хай-тек повинні переважати білі і чорні кольори, шпалери підбираються відповідно до цього.
комбинирование обоев в интерьере

Існує і ряд рекомендацій для вибору шпалер для комбінування.

  • Вони повинні мати однакову товщину, інакше шви будуть явно помітні.
  • Шпалери для комбінування повинні мати схожу структуру.
  • Слід пам’ятати, що обклеювання стіни навпроти вікна темними шпалерами (в той час як всі інші стіни будуть світлими) зробить приміщення світліше. У той час як всього одна світла сторона навпроти вікна здатна «висвітлити» все приміщення в цілому.

Безпрограшні варіанти комбінування шпалер

За допомогою комбінування шпалер різних малюнків і відтінків можна створити дуже цікаві інтер’єрні рішення.

  • Принцип горизонтального комбінування. Він допомагає візуально зменшити приміщення. Є одним з найстаріших класичних прийомів комбінування. Реалізується в такий спосіб: на бажаній висоті малюється горизонтальна лінія, орієнтуючись на яку спочатку оклеюється верхня частина стіни, а потім нижня. Якщо шпалери відрізняються за структурою, має сенс використовувати бордюр або інші елементи, які приховають стик. Таке оформлення найчастіше використовується в інтер’єрах стилів класика, прованс, вінтаж, етно.

горизонтальное комбинирование обоев

  • Принцип вертикального комбінування. Такий прийом допоможе візуально додати приміщенню обсягу і висоти. Для реалізації слід придбати шпалери схожої ширини і товщини. В ідеалі, відрізнятися вони повинні лише малюнком. Добре виглядають однотонні полотна, що чергуються з візерунковими смугами. Вертикальне комбінування шпалер в інтер’єрі буде гармонійно виглядати в стилі хай-тек, лофт. Цей принцип також застосовується в зонуванні простору, наприклад, якщо потрібно поєднати спальню і вітальню в одній кімнаті. Для цього різні функціональні зони виділяються своїми квітами. Зона сну і відпочинку обов’язково більш тьмяним відтінком, щоб відвести погляд від інтимної частини кімнати, а зона прийому гостей оформляється більш яскравими кольорами.

вертикальное комбинирование обоев

  • Клаптевий принцип. Дуже хороший для дитячої кімнати, так як допомагає створити яскраве незвичайний простір навколо дитини. Такий принцип нагадує мозаїку, складену з шматочків однакового розміру. При цьому форма клаптів може бути будь-якою: трикутною, квадратною, прямокутною. Також такий варіант комбінування допомагає розставити акценти в кімнаті, привернути увагу до більш вигідних ракурсів, і приховати деякі дефекти інтер’єру.

лоскутное комбинирование обоев

  • Декоративні вставки. Даний прийом гарний для будь-якого інтер’єру. На стіну клеїться рамка будь-якої форми, після чого оклеюється шпалерами її внутрішня і зовнішня частина. За допомогою цього прийому можна розділити приміщення на функціональні зони.

декоративные вставки из обоев

  • Акцентування на елементах інтер’єру. В даному випадку будь-який значущий елемент інтер’єру підкреслюється шпалерами більш яскравого кольору. Так, основні шпалери можуть бути світлими і без малюнка, а певна ділянка матиме іншу, більш насичену, фактуру. Наприклад, таким способом оформляються ніші в стіні або ділянка над обіднім столом, якщо він присунений впритул до стіни.

акцентное комбинирование обоев
Фантазуйте, експериментуйте, створюйте навколо себе яскравий цікавий простір, перебування в якому буде покращувати настрій і дарувати позитивні емоції.

Комбінування шпалер в інтер’єрі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.