Світлодіодні світильники набирають все більшої популярності в даний час, тому що мають ряд незаперечних переваг. Разом з ними зростає попит і на диммери для світлодіодних ламп, призначені для управління освітленням. Це цілком закономірно, оскільки саме диммери підвищують функціональність будь-яких світлодіодних джерел освітлення.

Про технічні характеристики світлодіодних ламп розказано в цій статті.

Застосування і принцип роботи

Диммер – це прилад, який покликаний рівномірно регулювати інтенсивність, порядок і колір освітлення за допомогою дистанційного керування або за заданою програмою.

диммеры для светодиодных ламп

Область застосування диммеров досить широка:

 • побутове використання в житлових приміщеннях (найчастіше в системах «розумний будинок»);
 • в офісах (для вибіркового освітлення офісних приміщень, а також для економії енергії);
 • в приміщеннях, що потребують професійного і якісного освітлення, таких як концертні зали, виставкові центри, музеї;
 • рекламні конструкції об’ємного типу;
 • в архітектурі для динамічного підсвічування будівель і т.д.

Такі прилади для світлодіодів відрізняються від диммеров, використовуваних для ламп розжарення, у яких яскравість безпосередньо залежить від сили струму. Тут же такий спосіб дозволить змінити колір випромінюваного світла. Для зниження яскравості світлодіодів змінюють ширину імпульсів постійного струму, що надходять на нього з певною амплітудою. Принцип роботи диммерів для напівпровідникових ламп полягає в зміні імпульсів струму.

Деякі пристрої мають розширений функціонал і дозволяють налаштовувати освітлення на автоматичне включення при вході людини в приміщення, а також автоматичне відключення при відсутності руху.

Всі диммери досить близькі між собою по конструкції і мають вигляд вимикача з кнопками або обертовим колесом регулювання освітлення. Підключення до мережі здійснюється так само, як і у простого вимикача за допомогою приєднання двох проводів.

Конструкція самого приладу досить проста і при цьому дуже функціональна. Діммер дозволяє з легкістю управляти окремими світильниками або цілою групою, при цьому значно знижуючи споживану електроенергію. Диммери оснащені захисним запобіжником, дистанційними керуванням пультом або голосом.

светодиодный диммер с пультом управления

Диммери значно розширюють можливості світлодіодного освітлення, що сприяло збільшенню попиту на них. Управляти інтенсивністю світлового випромінювання можна за допомогою потенціометра, який вбудовується безпосередньо в сам світловий прилад, або за допомогою ПДУ. При використанні ПДУ управляти і задавати програми в диммер можливо на відстані від 5 до 50 метрів. Купівля діммера є виправданою і за рахунок рідкісних поломок і великого терміну служби даного пристрою.

Переваги

LED диммер має широкий ряд переваг, які дозволяють значно розширити функціональні можливості будь-яких світлодіодних джерел:

 • високий ступінь енергозбереження;
 • безпечне і надійне експлуатування;
 • великий термін служби;
 • мінімальна вага і компактний розмір;
 • повна безшумність при використанні;
 • висока стійкість до перевантажень в мережі;
 • дозволяє домагатися найбільш комфортною освітленості;
 • прекрасно вписується в сучасні інтер’єри;
 • шляхом регулювання освітлення допомагає виділити найбільш вигідне місце приміщення.

Різновиди

Світлодіодні диммери розрізняються між собою за кількома критеріями: способом управління, установки та підключення.

Спосіб управління:

 • інфрачервоний або радіо пульт;
 • електронні з кнопками, клавішами або сенсором;
 • механічні з поворотним або поворотно-натискним колесом.

Спосіб установки (монтажу):

 • вбудовані (вбудовано в корпус світильника, що дозволяє уникнути додаткової прокладки кабелів);
 • накладні (найпоширеніший вид – монтується замість звичайного вимикача);
 • модульні (монтуються в розподільних щитках на DIN-рейку; високий клас пристроїв, що дозволяють реалізовувати самі мудрі світлові сценарії).

Спосіб підключення:

 • прохідні (дають можливість керувати освітленням з декількох місць в будинку);
 • непрохідні (дозволяють управляти джерелом світла лише з певного місця).

светодиодный диммер с пультом управления

Сумісність диммерів зі світлодіодними лампочками

Важливо переконатися ще в магазині, що світлодіодна лампа підтримує включення в ланцюг діммера і регулювання яскравості, в іншому випадку це може спричинити за собою збій в їх роботі. Гарантійні зобов’язання не поширюються на випадок, коли диммер включається в ланцюг зі звичайною лампою. Якщо в загальному плані щодо освітлення мається на увазі використання підсвічування, то лампи краще замовляти з запасом, одночасно і у одного виробника, тим самим забезпечуючи безпеку, надійність і високий ступінь повторюваності, коли лампу можна буде замінити на ідентичну.

Деякі світлодіодні освітлювальні прилади підходять для включення з потужним диммером, розрахованим на старі лампи розжарювання. Їх ще часто називають диммерами з відсіченням фази. Таку назву вони отримали за рахунок того, що працюють шляхом розмикання ланцюга змінного струму в першій половині кожного його циклу і замикання в другій. При використанні даного виду диммера важливо пам’ятати, що число світлодіодів на комутаторі може впливати на якість затемнення.

Диммери для ламп розжарення розробляються і виготовляються на мінімальну межу споживання в межах 20-45 ватів. Таку потребу цілком можна задовольнити за допомогою однієї лампи розжарення, а ось при використанні світлодіодів може знадобитися група лампочок, щоб перевищити граничне споживання. Якщо конкретна система освітлення не дозволяє це зробити, то слід купувати диммер низької напруги. Такий вид підсвічування зазвичай використовується разом зі світлодіодними пристроями низької напруги обладнаними магнітним трансформатором.

При підключенні світлодіодної системи освітлення до диммера слід враховувати, що кількість ламп для одного пристрою обмежена. Розрахунок їх кількості відрізняється від ламп розжарення. У другому випадку визначити потрібну кількість ламп можна в такий спосіб: розділити заявлену робочу межу потужності диммера на потужність використовуваних ламп.

Приклад: для 600 ватного диммера максимально допустима кількість 60-ватних ламп розжарення дорівнює 10 (600/60 = 10шт).

Аналогічний розрахунок для світлодіодних джерел освітлення неприпустимий. Найкраще звернутися до керівництва сумісності, яке надає виробник.

диммери для світлодіодних ламп

Як вибрати світлодіодний диммер

Основні відмінності:

 • має бути обов’язкова наявність димміруючого драйвера;
 • менш потужні пристрої (працюють з навантаженням від 1Вт), тому що світлодіоди мають потужність в 10 разів меншу в порівнянні зі звичайними лампами розжарення.

Вибір диммера залежить від особливостей інтер’єру приміщення, фінансових можливостей та особистих уподобань. Для економії можна вибрати диммер механічний. Якщо важливий комфорт, то підійде модель з дистанційним управлінням. Для тих, хто не розлучається зі смартфоном, можна вибрати систему управління через Wi-fi.

У будь-якому випадку при покупці слід проконсультуватися з фахівцями, які грамотно підберуть відповідну модель, що відповідає всім необхідним параметрам.

Світлодіодні диммери здатні створити вельми комфортні умови для нашого життя завдяки корисним і функціональним можливостям. Вони значно економлять електроенергію, дозволяють зробити інтер’єр неповторним і незабутнім. Дані пристрої дуже прості в монтажі та експлуатації, при цьому вони надійні і довговічні

Як вибрати диммери для світлодіодних ламп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.