У кожному будинку з недавнього часу з’явився новий електроелемент – енергозберігаюча лампа. Вона вважається економною в порівнянні з лампами розжарення. Хтось радий нововведенню, а хтось до сих пір не може звикнути до його особливостей. Наприклад, такі лампи часто «моргають» при вимкненому світлі. Це явище спочатку насторожує і дивує, а потім змушує шукати спосіб його усунення. Розберемося, чому блимає енергозберігаюча лампа і як усунути цю проблему.

Пристрій і принцип роботи енергозберігаючої лампи

Рішення проблеми пульсації світла при вимкненій енергозберігаючій лампі частково криється в її внутрішній устрії. З чого ж складається економна лампа?

Чому блимає енергозберігаюча лампа

Енергозберігаюча лампа зовні складається з двох частин:

 • колба;
 • пусковий регулюючий пристрій.

Колба – те саме місце, яке «горить» при включенні лампи. Вона заповнена всередині ртутними парами, тому називається газорозрядної. За рахунок взаємодії цих парів з електронами утворюється ультрафіолет. Зовні колба повністю покрита спеціальною речовиною – люмінофором. За рахунок нього ультрафіолетове випромінювання перетворюється у видиме світло.

Пусковий регулюючий пристрій – це пристрій, що складається з напівпровідників і перетворює напругу 220 вольт в 400 вольт.

Внутрішньо будова економної лампи включає спіралі, їх дві і вони впаяні в колбу з двох кінців. Коли на них надходить струм, вони нагріваються і випромінюють електрони. Ці електрони при русі «бомблять» атоми газоподібної ртуті, і такий процес породжує ультрафіолетове світіння. Воно невловимо для людського зору, але за рахунок люмінофора перетворюється у видиме. Однак що такого є у внутрішній будові енергозберігаючої лампи, що провокує мигання?

Що впливає на можливі пульсації світла включеної лампи

Якщо ще докладніше заглиблюватися у внутрішню будову лампи, то для подачі змінної напруги в ній є діодний міст і згладжуючий пульсації напруги конденсатор. Внутрішньою причиною миготіння є саме він. При виключенні після роботи накопичений на ньому струм продовжує імпульсивно провокувати миготіння лампи.

При певних умовах це явище виникає і припиняється. При поєднанні вимикача з підсвічуванням і енергозберігаючої лампи моргання її помічено в переважній більшості випадків.

Причини миготіння в вимкненому стані

Головна особливість нового виду ламп полягає в тому, що навіть якщо контакт розірваний вимикачем, в якому є підсвічування, ток накопичується на конденсаторі. Саме це скупчення породжує періодичні заряди, які постають перед очима як «ефект миготіння». Ефект цей переслідує користувача лампою і при вимкненому світлі. Так влаштована система будови ламп нового покоління. Насправді цей накопичений резерв струму є незалежно від того, яка лампа вкручена в патрон. Просто лампа Ілліча не так чутлива і не реагує на такі незначні пульсації. Це найпоширеніша причина моргання енергозберігаючої лампи.

Іншими можуть бути:

 • неякісна, дешева лампа;
 • значна довжина проводу до вимикача;
 • неправильна організація системи електропостачання квартири;
 • неякісна ізоляція і т.д.

вредны ли энергосберегающие лампы для здоровья человека

 

Усунення миготіння

Проблема вирішується в залежності від причини, по якій вона виникла. Кілька варіантів усунення причин миготіння енергозберігаючої лампи.

Додати іншу лампу. Якщо в місці вкручування лампи є ще кілька патронів (наприклад, люстра, розрахована на 2 і більше ламп), вставити, хоча б в один з них, звичайну лампочку Ілліча. Найпростіший метод, який не потребує спеціальних знань. Поєднання двох ламп зводить нанівець миготіння енергозберігаючої. Цей метод дає позитивний результат і за іншими параметрами:

 • відсутність очікування включення лампи. Людей, які звикли до старих добрих ламп розжарення, часто виводить з себе довгий «розігрів» енергозберігаючих. При поєднанні двох видів ламп цей момент компенсується миттєвим включенням лампи розжарення;
 • незвичний колір, що випромінюється енергозберігаючою лампою. Ще один фактор, з яким не всім вдалося змиритися. Світіння цього виду лампи відрізняється особливим кольором, який подобається не всім. Поєднання двох видів ламп усуне і цю проблему.

Позбутися від підсвічування. Ідеальне рішення – зовсім відключити її. Коли контакти в системі розімкнуться, току перерізується шлях на конденсатор. Таким чином, моргання ліквідується.

Додати резистор. Коли підсвічування не можна відокремити або відключити, потрібно додати елемент додаткового опору – резистор, паралельно лампі. Така ситуація виникає, якщо підсвічування – невіддільна частина вимикача, наприклад, – елемент декору. Суть його роботи проста: при вимкненому світлі, коли включається підсвічування, він бере на себе накопичився струм, і він не надходить на конденсатор. В результаті до пускового механізму лампи цей струм не доходить, і вона не блимає.

Поміняти місцями фазу з нулем в щитку. Така дія дозволить усунути причину моргання лампи, коли при відключенні розмикається НЕ фаза, а нуль.

Купити лампу високої якості. За спостереженнями користувачів, моргають частіше дешеві лампи. Якісні блимають рідко, але і коштують дорожче.

Для вимикача, що має підсвічування, передбачити окремий нульовий провід. Найнадійніший спосіб, спрацьовує завжди. Недоліки методу:

 • підсвічування постійно горить;
 • зайвий провід та ізоляція у вимикачі.

энергосберегающие лампы вредны

Таким чином, пульсація енергозберігаючої лампи часто зустрічається при її експлуатації. Причина цього – специфічний пристрій лампи в поєднанні з певними факторами. Найпоширенішим фактором є управління роботою електроприладу з економною лампою вимикачем з підсвічуванням.

Рішення проблеми блимаючої лампи полягає в усуненні причин, що провокують це явище:

 • відключення підсвічування;
 • переведення на окремий нульовий провід;
 • додавання резистора;
 • вирішення проблем загальної системи енергозабезпечення;
 • покупка якісної енергозберігаючої лампи та інші.
Чому блимає енергозберігаюча лампа при вимкненому світлі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.